Smacznie, zdrowo i komfortowo

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 10.10.2019 14:50,
Kolejny etap przyswajania pokarmów przez niemowlę to także czas dobrej zabawy. W tym szczególnym okresie brzdąc próbuje opanować nową umiejętność do perfekcji. Zadaniem rodziców jest czuwać wówczas nad całym procesem i zapewnić dziecku niezbędne akcesoria, w tym bezpieczne naczynia.
Smacznie, zdrowo i komfortowo


Na wszystko przyjdzie czas

Z pewnością nie ma co naciskać na to, by dziecko przeskakiwało kolejne etapy rozwojowe dokładnie wtedy, kiedy my sami tego chcemy. Wszystko powinno przebiegać w naturalny sposób. Tu trzeba odrobiny cierpliwości, aż w końcu brzdąc opanuje kolejną umiejętność na drodze do dorastania.

Na ogół przyjmuje się, że rozszerzanie diety u dziecka następuje w okolicach szóstego miesiąca życia. Zdarzają się maluchy rozpoczynające ten proces odrobinę wcześniej, ale generalnie przyjmuje się, że dziecko powinno już siedzieć, by pokarm przechodził do żołądka we właściwy sposób. Na pewno nie można na siłę przyśpieszyć tego procesu.

Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by przygotować się do rozszerzonego karmienia i zaopatrzyć się w porę we wszelkie, potrzebne nam akcesoria już teraz. Zwłaszcza, że możemy to uczynić bez potrzeby wychodzenia z domu. W dobie sklepów internetowych skompletowanie wszystkiego, co niezbędne do karmienia nie powinno stanowić dla nikogo problemu.

Bez talerzyków się nie obejdzie

Początki wcale nie muszą być trudne, bo dzieci same garną się do naśladowania rodziców w kwestii jedzenia i nie tylko. Bardzo szybko łapią to, w jaki sposób pokarm należy transportować do ust. Musimy jednak im pomóc i dostarczyć odpowiednich „narzędzi”, by maluchy mogły sprawnie dokonywać postępów w tej sztuce.

To, co będzie niezbędne poza wygodnym krzesłem do karmienia, to przede wszystkim sztućce oraz talerzyki dla dzieci. Choć maluchy mogłoby sobie bez nich poradzić, dobrze byłoby od samego początku uczyć się posługiwania tymi przedmiotami. Z czasem dojdą do wprawy i spożywanie pokarmów w ten sposób wejdzie im w nawyk.

Dobry talerzyk dla niemowlaka powinien być przede wszystkim wykonany z bezpiecznego tworzywa, najlepiej wolnego od BPA. Takie akcesoria możemy znaleźć między innymi w stałej ofercie sklepu internetowego 4kidsPoint. Klienci mogą wybierać spośród produktów wielu renomowanych marek.

Niektóre aspekty szeroko pojętej opieki nad dzieckiem tylko z pozoru mogą wydawać się nam trudne. Proces rozszerzenia diety może przebiec sprawnie, o ile tylko pomyślimy o tym, by sięgnąć po właściwe akcesoria. Z pomocą specjalnych talerzyków i bezpiecznych sztućców sztuka ta na pewno się nam powiedzie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy