reklama

Skuteczne zabiegi na głębokie zmarszczki i bruzdy na twarzy

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 18.07.2021 09:18,
Zmarszczki to nieunikniona konsekwencja starzenia się skóry. Dziś – w dobie kultu młodości i piękna – zmarszczki są bardzo niepożądane i stosowane są rozmaite metody walki z tym defektem skórnym. Kremy przeciwzmarszczkowe to zdecydowanie za mało, zwłaszcza wówczas, gdy zmarszczki pogłębiają się, tworząc na twarzy nieestetyczne bruzdy. Najskuteczniejsze zabiegi, wykonywane w gabinecie medycyny estetycznej, to wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym lub kwasem polimlekowym. Ponadto głębokie zmarszczki i korygowanie owalu twarzy możliwe jest dzięki niciom liftingującym.
Skuteczne zabiegi na głębokie zmarszczki i bruzdy na twarzy


Wypełniacze kontra głębokie zmarszczki

Starzenie się skóry to postępujący, nieunikniony proces, który zaczyna nasilać się już po 25 roku życia. Początkowo na twarzy zauważyć można płytkie zmarszczki mimiczne, które z czasem pogłębiają się, osiągając postać głębokich zmarszczek. Ponadto z upływem lat następuje utrata elastyczności skóry, będąca konsekwencją spadku syntezy włókien kolagenowych i elastynowych. Kolejna niekorzystna zmiana to zanik podskórnej tkanki tłuszczowej i obniżanie się rysów twarzy, wynikające z oddziaływania sił grawitacji. Ostatecznie proporcje twarzy ulegają zaburzeniu, dolne jej partie stają się coraz szersze, a luźnej i cienkiej skórze towarzyszy powstanie bruzd nosowo – wargowych, bruzd marionetek i tzw. chomików.

W celu zredukowania takich oznak skóry jak jej ścieńczenie i utrata elastyczności, a także głębokie zmarszczki i zaburzenie owalu twarzy konieczna jest wizyta w gabinecie medycyny estetycznej. Żadne domowe metody odmładzania nie umożliwią osiągania takich spektakularnych efektów, na jakie możemy liczyć pod czujnym okiem specjalisty. W gabinecie medycyny estetycznej oferowane są takie skuteczne zabiegi na zmarszczki jak wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym bądź innymi wypełniaczami, a także nici liftingujące PDO.

Godnymi polecenia zabiegami, które pozwalają uzyskać natychmiastowy efekt odmłodzenia twarzy są wypełniacze. Najczęściej stosowanym jest kwas hialuronowy na twarz, który umożliwia wypełnienie zmarszczek i bruzd, wykorzystywany jest także w zabiegu wolumetrii twarzy. Kwas hialuronowy może być wprowadzany wzdłuż zmarszczek, zapewniając natychmiastowy efekt ich wypełnienia i wygładzenia skóry. Wypełniacz ten może ponadto służyć wypełnieniu utraty objętości tkanki w okolicy skroni, podbródka czy policzków, przywracając prawidłowy owal twarzy i „podnosząc” rysy twarzy. Tym samym uzyskiwany jest efekt wygładzenia głębokich bruzd. Zabieg trwa kilkadziesiąt minut, a efekt odmładzający utrzymuje się przez kilkanaście miesięcy.

Podobne zastosowanie znajdują także inne wypełniacze, takie jak kwas polimlekowy. Zawierający kwas polimlekowy preparat Sculptra w Warszawie stosuje podczas zabiegów klinika Medestetis. Związek te wykazuje właściwości biostymulujące, co oznacza, że poza efektem objętościowego wypełnienia zmarszczek zapewnia efekt pobudzenia syntezy włókien kolagenowych i przebudowy skóry. To dzięki takim właściwościom efekty zabiegów z wypełniaczami biostymulującymi utrzymują się dłużej – od kilkunastu miesięcy do nawet 2 lat. Potem zabieg można powtarzać. Zabieg wypełniania zmarszczek kwasem polimlekowym trwa kilkadziesiąt minut, a rekonwalescencja trwa 2 – 4 dni, do momentu zniknięcia miejscowych zasinień.


Korygowanie zmarszczek nićmi PDO

Nici liftingujące to cieniutkie żyłki z haczykami, wykonane ze specjalnego materiału. Wprowadzane są śródskórnie przy pomocy specjalnych kaniuli i służą mechanicznemu „podciągnięciu” skóry ku górze, przeciwdziałając w ten sposób siłom grawitacji i konsekwencjom utraty elastyczności skóry. Haczyki podtrzymują skórę w pożądanym położeniu, zaś same nici podlegają biodegradacji, a jednocześnie – stymulują syntezę nowych włókien kolagenowych. Dzięki czemu powstaje „szkielet” z włókien kolagenu i elastyny, który utrzymuje właściwy owal twarzy, zapewnia efekt liftingu i wygładzenia skóry. Nici PDO mogą być implantowane w rozmaitych lokalizacjach na twarzy, dając możliwość kompleksowego odmłodzenia twarzy i szyi. Efekty zabiegu utrzymują się przez około 2 lata, co stanowi naprawdę imponujący wynik. A co najciekawsze – zabieg ten wyróżnia się naprawdę niewielką inwazyjnością, gdyż wiąże się z powstaniem jedynie niewielkich nakłuć, które goją się bardzo szybko nie pozostawiając blizn.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy