reklama

Sezon grillowy za pasem – podpowiadamy, na jaki grill warto postawić

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 30.03.2022 09:08, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Grillowana kiełbasa lub żeberka z grilla to twój przysmak? Podpowiemy ci, jaki grill wybrać, by cieszyć się ulubionymi smakami cały rok.
Sezon grillowy za pasem – podpowiadamy, na jaki grill warto postawić

Grill elektryczny czy węglowy – który sprawdzi się lepiej?

Grillowanie niezmiennie kojarzy się ze specyficznym zapachem rozpalanego węgla drzewnego, sielską atmosferą własnego ogródka i… ciepłym wieczorem. Raczej nikt nie wyobraża sobie rozpalania grilla węglowego w środku mroźnej zimy.

Grill węglowy niewątpliwie ma szereg zalet, ale ma i wady. Przede wszystkim można używać go tylko na otwartej przestrzeni. Nie wolno rozpalać grilla na tarasie lub balkonie – grozi to pożarem. Aby więc móc korzystać z dobrodziejstwa grillowania na grillu węglowym, muszą być spełnione przynajmniej dwa warunki: bezpieczne miejsce do ustawienia grilla i odpowiednia pogoda. Niestety nasz klimat nie gwarantuje, że oba zostaną spełnione w zaplanowanym przez nas terminie.

Grill elektryczny może być używany zarówno na zewnątrz, jak i w domu. Wystarczy ustawić go na płaskiej powierzchni (stół, blat kuchenny) i podłączyć do prądu. To niewątpliwie duża zaleta, bo jeśli pogoda nie dopisze, można grillować w domu. Nie można włączać grilla na zewnątrz, gdy pada deszcz.

Grill elektryczny nie potrzebuje węgla, nie wydobywa się z niego dym, co także jest jego dużą zaletą.

Jak wybrać grill elektryczny?

Grille elektryczne na eldom.eu to propozycja dla osób, które cenią sobie krótki czas i wygodę przyrządzania posiłków. Poszczególne grille różnią się między sobą parametrami, dlatego przed zakupem warto się im dobrze przyjrzeć.

Moc grilla – im większa, tym krócej będzie trwało grillowanie, szczególnie mięsa. Jeśli ktoś planuje wyłącznie grillowanie warzyw, może kupić grill o mniejszej mocy.

Wielkość płyt grzejnych – im większy grill, tym więcej produktów jednorazowo opieczemy, ale też trzeba pamiętać, że taki grill zajmie więcej miejsca.

Regulacja temperatury – bardzo przydatna funkcja, bo nie wszystkie produkty potrzebują najwyższej możliwej temperatury opiekania.

Nienagrzewający się uchwyt – bardzo ważna cecha ułatwiająca bezpieczne otwieranie grilla.

Lampka kontrolna – sygnalizuje gotowość urządzenia do pracy.

Pojemnik na tłuszcz i wygodny sposób odprowadzania go – nieoceniona funkcja, która ułatwia utrzymanie grilla i jego najbliższego otoczenia w czystości.

Co to jest grill kontaktowy?

Grill kontaktowy wyglądem przypomina gofrownicę lub opiekacz. Umieszczone w nim produkty opiekane są zarówno z góry, jak i z dołu. Dobrym przykładem takiego urządzenia jest grill kontaktowy GK160 na eldom.eu.

Niektóre grille kontaktowe mają możliwość ustawienia obu płyt obok siebie. W ten sposób otrzymujemy klasyczny grill płaski, na którym możemy opiekać tylko jedną stronę produktu. W zamian dostajemy dużą powierzchnię grillowania.

Która opcja jest lepsza? Zamknięty grill skraca czas przyrządzania potraw. Otwarty – pozwala grillować jednocześnie więcej produktów. Sami musimy zdecydować, czy ważniejszy jest czas, czy ilość.

Kiedy zaczyna się sezon na grilla?

Jeśli zdecydujemy się na tradycyjny grill węglowy, obowiązuje nas sezonowość. Takie grille użytkuje się od wiosny do jesieni. Symbolicznym terminem rozpoczynania sezonu na grillowanie jest majówka, ale bywa, że pierwsze użycie przypada na święta wielkanocne.

W przypadku grilla elektrycznego sezonowość nie istnieje. Tych grillów można używać przez cały rok.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy