REFLEKSOLOGIA – krok do zdrowia

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 03.12.2019 10:08,
REFLEKSOLOGIA – krok do zdrowia

Kuźnia zdrowia Gabinet Refleksologii to miejsce pełne pozytywnej energii, które łączy w sobie pasję, wiedzę i doświadczenie w zakresie refleksologii. Jako alternatywna metoda leczenia, stosowana w medycynie niekonwencjonalnej jest holistyczną terapią przywracającą harmonię całego organizmu, a to za sprawą zabiegów, które wykonywane są na stopach, dłoniach, twarzy i głowie.

Czym jest refleksologia?

Refleksologia jest terapią, która poprzez stymulację refleksów znajdujących się na stopach, dłoniach, twarzy i głowie oddziałuje na poszczególne organy, narządy i części ludzkiego ciała. Na stopach człowieka znajduje się 7200 zakończeń nerwowych, które są połączone z mózgiem i tym samym z innymi częściami ciała. Praca na refleksach pobudza przepływ impulsów nerwowych oraz wpływa korzystnie na ukrwienie chorych narządów, wzmacniając siły witalne organizmu. Podczas masażu receptorów uaktywniają się procesy samoleczenia organizmu i jego powrotu do naturalnej równowagi. Wtedy też narządy „rozleniwione” pobudzane są do aktywniejszej pracy, a narządy nadaktywne wyciszają się.

Refleksologia nie zna ograniczeń wiekowych, może być stosowana zarówno u noworodków, jak i osób starszych.

Najważniejsze korzyści z zabiegów refleksologii:

- poprawia pracę układu nerwowego, redukuje stres i napięcia nerwowe, będące główną przyczyną chorób i złego samopoczucia;

- wspomaga organizm w stanach przemęczenia i przepracowania, powoduje stan głębokiego odprężenia;

- usprawnia pracę układu krwionośnego, poprawia ukrwienie tkanek, dzięki czemu następuje lepsze dotlenienie i odżywienie organizmu;

- redukuje obrzęki i łagodzi bóle;

- wywiera pozytywny wpływ na pracę gruczołów, układ hormonalny (łagodzi PMS, skutki menopauzy);

- poprawia ogólne samopoczucie, powoduje przepływ energii i sił witalnych;

- łagodzi bóle kręgosłupa, napięcie mięśni placów, sztywność karku, pomocna w rwie kulszowej;

- pomaga walczyć z nadwagą i problemami z przemianą materii;

- zmniejsza migreny i bóle zatok;

- wspomaga pracę układu limfatycznego, co pozwala na szybszą eliminację toksyn, wirusów, bakterii i zanieczyszczeń, pomocna w infekcjach dróg oddechowych.


Zabiegi refleksologii wykonywane są w Gabinecie Refleksologii Kuźnia Zdrowia przez Dyplomowanego Refleksologa Polskiego Instytutu Refleksologii.

W celu umówienia się na zabieg prosimy o kontakt telefoniczny. Do nabycia również bony upominkowe (także świąteczne), które idealnie sprawdzą się jako prezent dla najbliższych. Zapraszamy.

Kuźnia zdrowia Gabinet Refleksologii

ul. Metalowców 12A

34-120 Andrychów

Tel. 600 369 359


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy