Przedszkole, które wychowuje do wartości

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 19.01.2020 12:55, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Rekrutacja na nowy rok szkolny 2020/2021 rozpocznie się w 03.02.2020 r.
Przedszkole, które wychowuje do wartości

,,Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem
w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka" Jan Paweł II, Watykan 25.12.1979r.


Publiczne Przedszkole Parafialne im. św. Jana Pawła II rozpoczęło swoją działalność 01.09. 2017 r. Placówka mieści się w pomieszczeniach dolnego Kościoła św. Stanisława BM. Do dyspozycji przedszkolaków przygotowane są trzy przestronne sale z nowocześnie wyposażonymi łazienkami, szatnia, sala rehabilitacyjna, gabinet logopedyczno-pedagogiczny, przestronna aula połączona ze sceną. Wystrój i aranżacja przedszkola zapewnia dzieciom szczęśliwy i bezpieczny pobyt. Dodatkowo placówka posiada dostosowany do potrzeb dzieci plac zbaw.

Przedszkole jest w stanie zapewnić miejsce dla ok. 72 dzieci.

Przedszkole zapewnia pełne wyżywienie w formie cateringu, dostosowane do potrzeb milusińskich.

Placówka realizuje podstawę programową wychowania przedszkolnego, zapewnia obowiązkowe roczne przygotowanie do nauki szkolnej tzw. zerówkę. Natomiast wyróżnia się tym, że promuje się w nim chrześcijański system wartości oraz kieruje się personalistyczną myślą pedagogiczną świętego Jana Pawła II. Misją przedszkola jest dbanie o wszechstronny rozwój dzieci, umacnianie ich więzi rodzinnych i kościelnych. Dyrekcji, nauczycielom, pracownikom placówki zależy na tym, aby stworzyć rodzinną atmosferę oraz kształtować dzieci od najmłodszych lat w wymiarze duchowym – katolickim, intelektualnym i kulturalnym. Wychowawcy w codziennej pracy dbają o jak najlepszy rozwój talentów dzieci i ich wszechstronny rozwój.

Przedszkole oferuje szeroki wachlarz zajęć dodatkowych takich jak:

- religia
- rytmika
- j. angielski
- j. hiszpański
- terapia logopedyczna grupowa
- zajęcia muzyczne
- zajęcia ruchowe
- zajęcia plastyczne

- teatrzyki, audycje muzyczne

Nasze przedszkole zapewnia również zajęcia o charakterze indywidualnym przeznaczonym dla dzieci posiadających orzeczenia o kształceniu specjalnym z uwagi na zaburzenia ze spektrum autyzmu.

Przedszkole zapewnia:
- zajęcia rewalidacyjne
- indywidualną terapię logopedyczną
- rehabilitację ruchową (integracja sensoryczna - SI)

Oferujemy:

  • wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę, specjalizującą się w pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu

  • zajęcia grupowe i indywidualne

  • ciepłą i sprzyjającą poczuciu bezpieczeństwa atmosferę

  • odpowiednio dobrane pomoce dydaktyczne wspierające rozwój dziecka

  • opiekę pedagoga, terapeuty SI, logopedy

Przedszkole dysponuje najnowszym sprzętem multimedialnym takim jak rzutniki czy projektory multimedialne, który wykorzystywany jest w pracy z dziećmi.

Chcielibyśmy podkreślić, że przedszkole zostało założone z myślą o rodzinach, które chcą by ich dzieci były wychowywane w duchu katolickim, by były uczone miłości do Boga i Ojczyzny, szacunku do bliźniego, do wszystkiego co mądre i piękne. W związku
z powyższym realizuje program wychowawczy ,,Nawyki szczęśliwego dzieciństwa”, skupiając się wokół pracy nad wartościami.

Przedszkole im. św. Jana Pawła II jest miejscem przyjaznym dla dziecka. Placówce przyświeca dewiza ,,Uśmiech na twarzach dzieci gości bo są wychowywane wśród wartości”, oraz ,,Dobry humor i zabawa to dla Nas ważna sprawa”.

Więcej informacji na temat przedszkola można uzyskać na stronie internetowej: http://andrychowjp2.pl/

Rekrutacja na nowy rok szkolny 2020/2021 rozpocznie się w 03.02.2020r.

Wnioski będzie można pobrać na stronie przedszkola lub będą dostępne w przedszkolu.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy