Promesa zatrudnienia – przy jakich pożyczkach potrzebna?

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 07.08.2019 12:22, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Promesa zatrudnienia – przy jakich pożyczkach potrzebna?


Chcesz wziąć kredyt na wyższą kwotę, ale jesteś na etapie zmiany pracy? A może Twoja umowa o pracę kończy się za kilka miesięcy? Jeszcze inna sytuacja, to kredyt na urlopie macierzyńskim, boisz się, czy masz do czego wracać? Ryzyko utraty pracy wiąże się z gorszymi warunkami kredytowymi, bo stajesz się dla banku klientem wyższego ryzyka. To też nie jest komfortowa sytuacja dla pożyczkobiorcy. Ciągłe zmartwienie, czy będę mieć dochód za kilka miesięcy nie jest komfortową sytuacją i wpływa na poziom odczuwanego stresu! Rozwiązaniem jest promesa zatrudnienia do kredytu. Bywa w niektórych przypadkach konieczna, ale dla Ciebie jest również swoistego rodzaju zabezpieczeniem, że nie zostaniesz bez dochodu. Kiedy konieczna jest promesa zatrudnienia i gdzie pożyczysz bez niej?

Promesa zatrudnienia – co to takiego?

Promesa zatrudnienia to umowa zawarta przez pracownika bądź potencjalnego pracownika i pracodawcę bądź potencjalnego pracodawcę. Przykładowa sytuacja: chcesz zmienić pracę, ale masz trzymiesięczny okres wypowiedzenia. Czy masz pewność, że nowy pracodawca będzie czekał? Podpisując promesę zatrudnienia, masz gwarancję nowej pracy. W innym przypadku pracodawca zrywając umowę, będzie musiał ponieść konsekwencje zawarte w umowie. Dla pracodawcy jest to pewność, że ma już pracownika i nie musi szukać kogoś innego. Również pracownik zrywając umowę, ponosi konsekwencje, najczęściej finansowe, które mogą mocno uderzyć po kieszeni. Promesa zatrudnienia jest bardzo dobrym rozwiązaniem, bo masz poczucie finansowej stabilizacji.

Kiedy promesa zatrudnienia jest wymagana?

Promesa zatrudnienia do kredytu jest najczęściej wymagana przy pożyczkach długoterminowych, gdy przykładowo pracujesz na umowę na czas określony, zmieniasz stanowisko czy firmę. Taka umowa jest dla banku gwarancją, że będzie Cię stać na spłatę rat. A ponadto, Ty możesz liczyć na:

  • dłuższy okres spłaty,

  • dobre warunki kredytowe,

  • szybką decyzję.

Promesa zatrudnienia do kredytu jest rodzajem umowy przedwstępnej. Powinny się w niej znaleźć informacje dotyczące, oprócz danych stron, warunków pracy oraz okresu, czyli od kiedy osoba zostanie zatrudniona. Taką umowę należy przedstawić w banku, jeśli kredyt tego wymaga.

Pożyczki ratalne bez promesy zatrudnienia

Jeśli nie chcesz podpisywać z pracodawcą umowy bądź wahasz się, nie wiesz, co będzie dla Ciebie lepszą opcją w przyszłości, możesz zdecydować się na pożyczkę pozabankową online. One nie wymagają promesy zatrudnienia. Dla firm pozabankowych liczy się Twój dochód i Twoje oświadczeni o zarobkach. Ewentualnie konieczny jest wyciąg z konta z ostatnich kilku miesięcy. Możesz wziąć pożyczkę ratalną bez zabezpieczeń albo pożyczkę pod zastaw samochodu, albo skorzystać z pozabankowej linii kredytowej. Ofert pożyczek bez promesy zatrudnienia online jest całe mnóstwo. Sprawdź:

Spłatę w zależności od firmy rozłożysz od 24 do nawet 48 miesięcy. A kwoty pożyczek sięgają 20-25 tys. zł.

Promesa zatrudnienia do kredytu to pewność dla Ciebie, banku i pracodawcy, ale nie zawsze chcesz ją podpisywać. Alternatywą jest konkurencyjna oferta firm pozabankowych. Sprawdź więcej ofert w naszej porównywarce.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy