reklama

Prezentacje Google - co warto o nich wiedzieć?

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 29.09.2021 00:00,
Prezentacje Google to ciekawa alternatywa do podobnego, płatnego narzędzia dostarczanego przez firmę Microsoft. Power Point zna prawie każdy. Czym Google próbuje zachęcić użytkowników do swojego programu? Co warto wiedzieć o jego funkcjonalności? Podpowiadamy.
Prezentacje Google - co warto o nich wiedzieć?


Główne zalety aplikacji Prezentacje Google

W porównaniu do narzędzia dostarczanego przez Microsoft, Google oferuje bezpłatny dostęp do wszystkich funkcjonalności. Można w ten sposób stworzyć w pełni działającą, interaktywną prezentację z wykorzystaniem rozbudowanych możliwości spotykanych najczęściej w płatnych aplikacjach.

Ogromną zaletą jest łatwość z jaką można stworzyć nawet bardzo skomplikowaną prezentację. Wystarczy zaledwie kilka kliknięć, aby przygotować coś z gotowego szablonu. Co prawda, związane jest to z nieco ograniczonym zasobem dostępnych opcji, ale pozwala zaoszczędzić ogrom czasu. Prezentacje Google umożliwiają także sięgnięcie po szablony przygotowane przez użytkowników, co nieco zwiększa dostępne możliwości.

Osoby, które tworzą prezentację do celów umieszczenia na stronach internetowych z pewnością docenią to, że można skonfigurować narzędzie w taki sposób, aby śledzić statystyki odwiedzin. Pod tym względem wystarczy podpiąć kod dostarczony z Google Analitics i otrzymywać bardzo szczegółowe dane na temat tego do jakiego kręgu odbiorców trafiają stworzone treści.

Nie mniej ważną opcją przemawiającą za tym, że warto tworzyć prezentacje właśnie w Google jest to, że nie potrzeba instalować dodatkowego oprogramowania, aby je obejrzeć. Odbiorca otrzymuje link, który po otwarciu w przeglądarce internetowej działa w taki sposób w jaki sobie zaplanowaliśmy. Niezwykle ważny jest także fakt, że można przed jej wysłaniem określić to czy odbiorca może edytować i zmieniać prezentację. Co pozwala łączyć siły, aby tworzyć gotowe projekty we współpracy z wieloma użytkownikami.


Prezentacje to element pakietu Google

Warto zauważyć, że Google z roku na rok rozszerza możliwości swoich narzędzi, które mimo tego, że są osobnymi aplikacjami, to jednak idealnie ze sobą współpracują. W pracy zwykle najczęściej korzysta się z prostego notatnika lub arkusza kalkulacyjnego. Wystarczy jednak zaledwie kilka kliknięć, aby połączyć poszczególne dokumenty zapisane w zasobach Google, aby stworzyć z nich gotową prezentację. Działa to także w drugą stronę – poszczególne slajdy można edytować w innych narzędziach Google i wykorzystać w potrzebny nam w danym momencie sposób. Więcej informacji na ten temat na https://scroll.morele.net.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy