reklama

Powstanie książka o pracy Gospodyń Wiejskich z Gminy Andrychów

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 12.08.2019 14:50, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Stowarzyszenie otrzymało dotację na realizację zadania pn. „Korzenie i skrzydła – Koła Gospodyń Wiejskich Gminy Andrychów”.
Powstanie książka o pracy Gospodyń Wiejskich z Gminy Andrychów

Stowarzyszeni Gospodyń Wiejskich w wakacje nie próżnuje, lecz dzielnie dla Was pracuje. Bowiem od 1 czerwca do 29 sierpnia 2019 roku, przy wsparciu finansowym UM Andrychowa, Stowarzyszenie otrzymało dotację na realizację zadania pn. „Korzenie i skrzydła – Koła Gospodyń Wiejskich Gminy Andrychów”. W ramach realizacji zadania SGW chce przygotować, zredagować i wydrukować 250 egzemplarzy albumu – książki, w której ukaże piękno i bogactwo tradycji, sztuki i zwyczajów ludowych kultywowanych przez działalność Kół Gospodyń Wiejskich na terenie Gminy Andrychów.

Wydana publikacja będzie miała na celu identyfikację, udokumentowanie, ochronę, zabezpieczenie i zachowanie dziedzictwa kulturowego andrychowszczyzny w zakresie regionalnej kultury, sztuki i tradycji oraz historii, pracy gospodyń należących do Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Andrychów.

Na kartach publikacji znajdzie się opis Kół działających na wioskach Gminy Andrychów, oraz w samym Andrychowie. Powstały album-książka będzie swego rodzaju migawką historii, próbą podsumowania wielu lat pracy, działań na rzecz społeczności lokalnej i istnienia Kół Gospodyń Wiejskich w naszym regionie.

Książka powstanie przy współpracy z Gminą Andrychów.

Więcej informacji na temat Stowarzyszenia na stronie internetowej: link

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy