reklama

Piękny uśmiech na lata – zobacz, co można osiągnąć z pomocą stomatologii estetycznej w Warszawie

, Wiadomości, 29.11.2022 06:23, Artykuł partnera
Zainteresowanie stomatologią estetyczną wciąż wzrasta. Każdy z nas chce mieć piękne, równe i białe zęby, niestety nie wszyscy otrzymali tę cechę z genami. Wygląd zębów pogarsza się również wraz z mijającym czasem, pod wpływem wielu czynników. Chcesz na długo zachować idealny uśmiech lub stworzyć swój wymarzony? Sprawdź, jak może Ci w tym pomóc stomatologia estetyczna!
Piękny uśmiech na lata – zobacz, co można osiągnąć z pomocą stomatologii estetycznej w Warszawie

Czym właściwie jest stomatologia estetyczna?

Stomatologia jest bardzo ważną dziedziną medycyny. Jej celem jest przede wszystkim uzyskanie zdrowych zębów, poprzez leczenie dotykających ich schorzeń. Wiadomo jednak, że większość osób przykłada ogromną uwagę do wyglądu uzębienie. Estetyka uśmiechu to kwestia, którą zajmuje się stomatologia estetyczna.

Specjaliści stomatologii estetycznej zajmują się przywróceniem funkcjonalności i nieskazitelnego wyglądu zębów. Aby osiągnąć efekt, na którym zależy pacjentowi, stosuje się różne zabiegi wchodzące w skład wielu innych dziedzin stomatologii, takich jak:

  • leczenie zachowawcze,
  • ortodoncja,
  • protetyka,
  • periodontologia.

Lekarz zajmujący się estetyką uśmiechu powinien posiadać szeroką wiedzę i duże umiejętności. Obecnie większość renomowanych klinik medycyny estetycznej i gabinetów dentystycznych oferuje swoim pacjentom możliwość poprawy wyglądu poprzez uzyskanie śnieżno-białych, równych zębów. Najlepszych lekarzy znajdziesz zwłaszcza w dużych miastach, w klinikach stomatologii i medycyny estetycznej, gdzie praktykowana jest nowoczesna stomatologia. Dlatego właśnie stomatologia estetyczna w Warszawie na pewno zajmie się Twoim uśmiechem.

Zabiegi stomatologii estetycznej pomagające zachować piękny uśmiech

Na wygląd zębów wpływa wiele czynników, głównie rodzaj diety (pokarmy barwiące), palenie papierosów, czy ogólny stan zdrowia (poziom witamin, minerałów). Samodzielna pielęgnacja jamy ustnej zwykle okazuje się niewystarczająca. Piękne zęby muszą być przede wszystkim zdrowe. Podstawą zachowania idealnego uśmiechu są więc systematyczne wizyty kontrolne u lekarza stomatologa i profesjonalna higienizacja zębów. Regularne leczenie próchnicy, uzupełnianie ubytków i usuwanie kamienia nazębnego pozwala na zachowanie pięknego uśmiechu.

Usunięcie osadu zgromadzonego na powierzchni zębów ma istotne znaczenie zdrowotne i estetyczne. Kamień osadza się głównie w szczelinach i przy szyjkach zębowych. Gromadzące się w nim bakterie odpowiadają za rozwój próchnicy i chorób przyzębia. Zabiegi pozwalające na oczyszczenie, a tym samym lekkie rozjaśnienie zębów to skaling i piaskowanie.

Za pomocą zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej można cofnąć niedoskonałości, takie jak nieestetyczne przebarwienia. Wybielanie zębów należy do kolejnych, najczęściej wykonywanych zabiegów w zakresie estetyki uśmiechu. Można przeprowadzić je na kilka sposobów w gabinecie stomatologicznym lub metodą nakładkową. Co ważne, już jedna wizyta u specjalisty pozwala na wybielenie zębów nawet o 5–8 tonów.


Zabiegi stomatologiczne odtwarzające estetykę zębów

Bardzo często problemem są nie tylko stare, nieestetyczne uzupełnienia, ciemny kolor zębów czy osad. Zdarza się, że w wyniku zaawansowanej próchnicy dochodzi do znacznej lub całkowitej utraty naturalnej korony zęba. Częstym problemem są również złamania i uszczerbienia fragmentów zęba w wyniku urazu mechanicznego. I w takich sytuacja pomocna jest stomatologia estetyczna.

Po wyleczeniu zęba możliwe jest jego odtworzenia za pomocą koron. Nakłada się je na wcześniej oszlifowany ząb lub zastosowany wkład koronowo-korzeniowy. Korony zębowe pozwalają na uzyskanie doskonałych rezultatów estetycznych. Nowoczesne materiały, z jakich są wykonywane, świetnie imitują naturalnego zęba. Jeśli natomiast pacjent ma braki w uzębieniu, możliwe jest odtworzenie zębów za pomocą mostów protetycznych lub implantów.

Bardzo popularnym zabiegiem stomatologii estetycznej są również licówki. W tym przypadku nakładka porcelanowa umieszczana jest na widocznej powierzchni zęba. O tym, jaka forma uzupełnienia protetycznego będzie odpowiednia, decyduje lekarz na podstawie indywidualnego stanu zębów i oczekiwań pacjenta.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy