reklama

Palety EURO (EUR) – gdzie warto zamówić?

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 03.01.2022 09:57,
Zamówiony do firmy towar różnego rodzaju najczęściej trafia do niej na specjalnych paletach. Te umożliwiają swobodne załadowanie za pomocą wózka widłowego lub tzw. paleciaka, transport na naczepie pojazdu ciężarowego, a także późniejsze rozładowanie i ustawienie w określonym miejscu. Jeżeli w Twoim przedsiębiorstwie dokonuje się wiele zamówień lub wysyłasz sporą ilość towaru, powinieneś wiedzieć gdzie zamówić wysokiej jakości palety EURO (EUR).
Palety EURO (EUR) – gdzie warto zamówić?

Palety transportowe dzielą się na wiele typów, jednak te z oznaczeniem EURO (EUR) są najbardziej cenione. Wszystko ze względu na ich charakterystykę i możliwości w logistyce oraz handlu – nawet na poziomie międzynarodowym.

Czym są palety EURO (EUR)?

Palety EURO (EUR) znane także jako europalety to platformy transportowe wykonane z wysokiej klasy wzmocnionego drewna, które wytrzymują duże obciążenie sięgające nawet 4000 kilogramów (jednak zgodnie z zaleceniami nie powinno się przekraczać normy 1500 kilogramów obciążenia). Ich cechą charakterystyczną jest zachowanie standardu produkcji. Europalety są produkowane zgodnie z wytycznymi European Pallet Association (EPAL) i posiadają certyfikat tego stowarzyszenia wybity na elementach konstrukcyjnych.

Standardowa europaleta ma wymiary 1200 × 800 × 144 mm i grubość deski minimum 22 mm, ale występuje też w formacie ½, ISO czy EUR 3. Główną zaletą palety EURO (EUR) jest możliwość swobodnej wymiany paleta za paletę na terenie całej Unii Europejskiej, bez obaw o przyjęcie tego nośnika transportowego.

Jakie zastosowanie mają palety EURO?

Europalety mają szerokie zastosowanie w handlu, przemyśle spożywczym, ogrodniczym, transporcie drogowym i wielu innych branżach. Stosuje się je głównie przy dokonywaniu dużych zamówień. Osoby odbierające dany transport zobowiązane są do oddania palet lub opłacenia za nie określonej kaucji. Jeżeli odbiorca ładunku nie może zdać palety, może w zamian oddać inny element transportowy – również z oznaczeniem EPAL.

Standaryzacja palet sprawia, że Twój ładunek jest transportowany w sposób bezpieczny. Nie musisz obawiać się np. stabilności podczas przewozu, załadunku i rozładunku. Ich rozmiar jest też dostosowany do używanych wózków widłowych i paleciaków.

[OBRAZ1]

Gdzie najlepiej zamówić tego typu elementy?

Palety EURO (EUR) najlepiej zamawiać w sprawdzonych składach drewna oraz firmach, które handlują tego typu elementami. Przed zamówieniem europalet sprawdź oceny pozostałych klientów na temat danego punktu i poproś o zaświadczenie o licencji EPAL do produkcji takich elementów.

Sprawdź także z jakiego drewna przygotowano europalety, jakie są ich właściwości oraz kiedy możesz spodziewać się dostawy tych nośników. Zwróć uwagę na cenę – nowe europalety kosztują (w przypadku standardu EUR) od około 80 złotych w górę. Możesz również kupić używane elementy, jednak nigdy nie jesteś pewny w jakim są one stanie i czy wytrzymają określony przez Ciebie ładunek.

Zapraszamy do kontaktu z Polskie Opakowania - profesjonaliści wśród palet

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy