Opamiętajcie się i wierzcie ewangelii, przybliżyło się Królestwo Boże

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 09.05.2018 13:30, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Życie każdego człowieka dobiegnie kiedyś końca. Przez cały czas dany nam na tej ziemi mamy możliwość poszukiwania prawdy i możemy ten czas wykorzystać lub zmarnować, a drogi są tylko dwie, wieczna kara, lub wieczne życie. Decyzja o wieczności człowieka należy tylko do niego samego i warto się nią zainteresować.
Opamiętajcie się i wierzcie ewangelii, przybliżyło się Królestwo Boże

Jozue przed śmiercią, przemówił do ludu Izraelskiego tymi słowy: "Oddajcie Bogu chwałę i służcie Mu wiernie i w szczerości waszych serc, pozbądźcie się bożków, którym służyli przodkowie wasi, w Egipcie i za rzeką i służcie Bogu. Jeżeli jednak uważacie, że niedobrze jest służyć Bogu, to wybierzcie w dniu dzisiejszym, komu wolicie służyć, czy bożkom, którym służyli przodkowie wasi, czy może tym bożkom, którym służyli Amoryci, a których Bóg wypędził z tej ziemi. Ale ja i moja rodzina, będziemy służyć Bogu" (Jozuego 24:14-15, parafraza).

Przywódca ludu Izraelskiego, wypowiadając te słowa dał jasno do zrozumienia swoim słuchaczom, że Bóg nikogo nie zmusza do tego, aby Mu służyć. Każdy człowiek dokonuje własnego wyboru, czy chce być posłusznym Bogu, czy sobie samemu. Bóg szanuje decyzję każdego, o swoim własnym losie, tu na ziemi, a w konsekwencji, w wieczności.

Niemniej Bóg wyraźnie informuje, jakie są konsekwencje wyboru każdej z opcji, mówiąc: "Spójrz, oto daję ci wybór, życie i to co dobre, a także śmierć i to co złe. Bądź mi posłuszny, a ja będę ci błogosławił. Jeżeli jednak odwrócisz się ode mnie, zginiesz" (5 Mojżeszowa 30:15-17, parafraza). Każdy ma wybór i każdy ponosi odpowiedzialność za siebie samego. Każdy ma dostęp do Pisma Świętego, a w modlitwie, również do samego Boga, dlatego na Sądzie Ostatecznym, każdy odpowie za swoje własne decyzje.

Bóg nie ma upodobania w karaniu, czy w skazywaniu kogokolwiek na wieczne potępienie. Dowodem tego jest fakt, że posłał On swojego ukochanego, jednorodzonego Syna na ziemię, w tym właśnie celu, aby wyciągnąć do ciebie dłoń i pokazać ci, że Mu na tobie zależy. Dokonanie przez Jezusa Chrystusa ofiary przebłagalnej za grzech, jest ostatecznym potwierdzeniem tego, że Bóg jest skłonny do najwyższego rodzaju poświęceń, aby zdobyć twoje zaufanie i miłość. Oznacza to, że On chce pojednania z tobą, a decyzja o tym, czy masz otrzymać życie wieczne, należy wyłącznie do ciebie.

Apostoł Marek, w swojej relacji z życia Jezusa Chrystusa pisze, że Mesjasz głosił ewangelię tymi słowy: "Opamiętajcie się i wierzcie ewangelii, przybliżyło się Królestwo Boże i wypełnił się czas" (Marka 1:15, parafraza). Oznacza to, że aby zdobyć życie wieczne, należy powziąć działanie, wykonać krok w stronę Boga, opamiętać się, czyli przyznać się do tego, że jest się grzesznym i bez pomocy Jezusa Chrystusa nie potrafi się zdobyć Bożej łaski. Oznacza to też, że czasu jest niewiele, bo nikt nie wie, ile życia mu zostało, Królestwo Boże jest blisko, Biblia jest w zasięgu ręki, z niej dowiesz się wszystkiego, co Bóg zezwolił człowiekowi o sobie poznać.

Artykuł powstał przy współpracy z czytajbiblie.com


ARTYKUŁ SPONSOROWANY


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy