reklama

Od nowego roku droższa wymiana okien i drzwi?

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 18.10.2020 08:17,
Wszystko wskazuje na to, że od nowego roku w górę pójdą koszty remontu, w tym wymiany okien i drzwi.
Od nowego roku droższa wymiana okien i drzwi?

Zgodnie z nowymi przepisami, od 2021 roku zaostrzone zostaną normy przenikalności cieplnej przez okna i drzwi. Chodzi o tzw. współczynnik U, który określa, jak wiele ciepła ucieka z wnętrza domu na zewnątrz. Im niższy parametr, tym mniejsze straty ciepła ponosi właściciel domu.

Obecnie w przypadku okien współczynnik przenikalności (tzw. U) może wynosić maksymalnie 1,3. Zgodnie z nowymi przepisami, okna fasadowe będą musiały wykazywać współczynnik U na poziomie 0,9, natomiast okna dachowe 1,1

Zmiana przepisów dotyczy również drzwi. Jeśli chodzi o drzwi wejściowe, ten współczynnik zmieni się z obecnego 1,5 na 1,3.

- Jeszcze nie wiadomo, jak zmiany przepisów wpłyną na kształtowanie się cen okien i drzwi po nowym roku, ale można przypuszczać, że będzie drożej, bo przeważnie tak jest, że jak na rynku pojawia się coś nowego to jest droższe. Na razie zaopatrujemy klientów po starych cenach. Warto więc zastanowić się na wymianę okien czy drzwi jeszcze przed zimą – mówi Florian Karbowiak, właściciel firmy OKNO FOREK z Andrychowa.


»» Okno Florek

Andrychów, ul. Legionów 4, tel. 33 870 38 18 lub 507 170 250

www.facebook.com/OknoFlorek

e-mail: [email protected]

Godziny otwarcia
pn-pt 9:00-16:30, sob 9:00-13:00Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy