Nowy Rok - czas na zmiany. Pamiętasz, jak to wszystko się zaczęło?

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 12.01.2017 21:00, REKLAMA
Strzelające na wiwat szampany zwiastowały Nowy Rok - czas kolejnych szans, możliwości, postanowień. Ile już razy mówiliśmy sobie: „zmienię się”, „nigdy więcej”?
Nowy Rok - czas na zmiany. Pamiętasz, jak to wszystko się zaczęło?

Ile już razy zaczynaliśmy nowy rozdział w naszym życiu, by po kilku dniach zostać pokonanymi przez codzienność i własne słabości. Poddaliśmy się? Nie. Walczymy, padamy i wstajemy… by upaść jeszcze niżej, niezdolni do poproszenia o pomoc.

Pamiętasz, jak to wszystko się zaczęło? Gdy niewinna rozrywka, zasłużona chwila relaksu, zamieniła się w koszmar. Kiedy te rzadkie momenty rozluźnienia, które udawało się wyrwać pędzącemu życiu, przekształciły się w przymus silniejszy od woli, rozumu, obowiązków. Przyjemność zastąpiła konieczność. Głód, który potrafią zrozumieć tylko tacy jak my. Jeszcze tylko raz. Ten ostatni. Naprawdę przysięgam.

Nie ma znaczenia, czym jest nasz wróg. Czy przyjmujemy go w formie płynu, proszku, chętnego ciała... A może kręcą nas zakupy, internet, automaty, karty albo kości toczące się po stole? Nie nazwa jest ważna. To tylko kolejne twarze uzależnienia. Jedynej siły, która potrafi uczynić nawet z najsilniejszego człowieka marionetkę. Zresztą znasz to doskonale. A może dalej wierzysz, że masz nad tym wszystkim kontrolę?

„Nie pamiętam ostatniego, całkowicie trzeźwego dnia. To przecież tylko kilka drinków na rozluźnienie wieczorem, może czasem małpka na start.”

„Jasne, trochę za dużo ostatnio tego speedu, ale inaczej nie wyrobię z całą tą pracą, rodziną, życiem!”

„Dobra, dobra, wielkie mi halo. Kilka złotych straciłem na automatach. Odbiję sobie jutro.”


Powtarzasz sobie często, że nie jest tak źle, to przejściowe, bo stresy w pracy, bo kłopoty w domu, bo świat jest chory... A pamiętasz, jak wyglądało Twoje życie przed nałogiem, zanim pojawiła się ta jedna, najważniejsza, niezbywalna potrzeba?

Boli. Bolałoby mniej, gdyby chodziło tylko o nas. Gdyby każdy nasz upadek ciągnął w dół wyłącznie nas. Gdybyśmy po tygodniowym ciągu oglądali tylko naszą twarz w lustrze. Gdyby po przegranej wypłacie tylko nam burczało w brzuchu. Gdybyśmy nie podnosili ręki na nasze dziecko, naszego partnera, rodziców... Nic tak nie boli jak łzy w oczach najbliższych. Nic tak nie upokarza jak świadomość, że zaczynasz mieć to cierpienie w nosie. Bo nałóg jest ważniejszy. Zawsze.

Noworoczne postanowienie zmiany. A równocześnie obawa, że motywacja, samozaparcie, przebiegłość mogą nie wystarczyć, by pokonać wroga. Bezsilność? Możesz poszukać sojuszników. Niektórym wystarczą regularne rozmowy z psychoterapeutą lub spotkania w grupach wsparcia, np. AA. Wielu z nas potrzebuje jednak kompleksowej pomocy, od diagnozy po zindywidualizowany program terapeutyczny, którą mogą zapewnić tylko specjalistyczne ośrodki.

Należy do nich w naszym regionie Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień Eden w malowniczo położonych Sułkowicach koło Andrychowa, oferujący profesjonalną diagnozę i specjalistyczną pomoc terapeutyczną na najwyższym poziomie dla osób uzależnionych i ich rodzin. Prowadzona terapia dostosowana jest do problemów i potrzeb każdego pacjenta i obejmuje zajęcia w formie grupowej i zajęcia indywidualne oraz opiekę psychiatryczną, lekarską i terapeutyczną. To prawdziwy azyl, gdzie z dala od dotychczasowych rytuałów, w serdecznej, pełnej szacunku atmosferze można poradzić sobie z problemami, odnaleźć siłę, poczucie własnej wartości, odkryć sens swojego życia. Bez nałogów.


PS. Pewnie zadajesz sobie pytanie, czy to jest artykuł sponsorowany? Tak. Będzie nam miło, jeśli postanowisz skorzystać z pomocy naszego Prywatnego Ośrodka Terapii Uzależnień Eden http://www.terapiaeden.pl/. Ale jeszcze bardziej ucieszymy się, kiedy po prostu pozwolisz sobie pomóc, komukolwiek.

 

Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień Eden

34-125 Sułkowice (k. Andrychowa)

ul. Racławicka 12a

email: [email protected]

Numery kontaktowe dostępne 24/dobę
tel. 570 404 484
tel. 570 484 424
tel. 570 404 424

Zapraszamy na warsztaty „ Wyzwania – oczekiwania”  w Ośrodku Eden w dniach 14 styczeń – 15 styczeń 2016

Szczegóły: https://www.facebook.com/events/595894990605118/


Koszt 170 zł od osoby

 

 

 

 

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy