reklama

Nowa pula środków w programie "Mój Prąd"

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 30.11.2020 13:10,
Budżet w programie Mój Prąd już się wyczerpał, ale inwestorzy nie muszą panikować!
Nowa pula środków w programie
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska dokłada do puli 100 milionów złotych do wykorzystania w tym naborze, który potrwa jeszcze do 18 grudnia 2020 roku! Co więcej, NFOŚiGW potwierdza, że program będzie kontynuowany w 2021 roku!

Budżet programu Mój Prąd ustalony na poziomie 1 mld złotych, przyczynił się do powstania około 200 tysięcy instalacji fotowoltaicznych! Niestety już się wyczerpał. Mamy jednak dobrą wiadomość dla inwestorów. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska dołożył do puli 100 milionów złotych, które może się przyczynić do powstania dodatkowych 20 000 instalacji!

Pula rozszerzona!
Choć II nabór wniosków Moim Prądzie został zaplanowany do 18 grudnia bieżącego roku. pula środków już się skończyła. Jak poinformował NFOŚiGW, 200-tysięczny wniosek, który wyczerpał miliardowy budżet programu Mój Prąd, wpłynął do Funduszu 6 listopada.

NFOŚiGW postanowił jednak nie zamykać naboru. Zamiast tego, dołożył do puli 100 milionów złotych, dzięki którym w trwającym naborze zostanie dofinansowane jeszcze około 20 tysięcy instalacji PV o mocy 2-10 kW.


źródło: https://globenergia.pl/

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy