reklama
reklama

Niedrożne chłodzenie laptopa - główna przyczyna kosztownych usterek

Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 07.10.2018 15:10, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Niedrożne chłodzenie laptopa - główna przyczyna kosztownych usterek
Przeglądając statystyki naszego serwisu laptopów i telefonów okazuje się że niezmiennie jedną z najczęstszych przyczyn awarii laptopów jest przegrzanie. Naprawa tak uszkodzonego sprzętu jest bardzo kosztowna i skomplikowana. Zdarza się też, że usterka powraca, a przecież tak łatwo ustrzec się tych problemów.

Procesor oraz inne elementy płyty głównej laptopa wydzielają duże ilości ciepła i dlatego wymagają intensywnego chłodzenia. Układ chłodzenia w laptopie składa się z wentylatora oraz radiatora przez który przepływa powietrze. Z upływem czasu na radiatorze osadza się trudny do usunięcia kurz, sierść a wszystko to zbija się w filc i blokuje przepływ chłodzenia.Laptop z zapchanym chłodzeniem znacznie wolniej pracuje, otwarcie strony trwało kiedyś chwilę, a teraz trwa i trwa?
Inne objawy niedrożnego chłodzenia to:
  • częstsza i bardziej intensywna praca wentylatora
  • nagrzewanie się obudowy
  • nagłe wyłączenia się
Kolejny wrażliwy na temperaturę element laptopa to dysk twardy. Praca w wysokiej temperaturze znacznie skraca jego żywotność. Na dysku twardym przechowujemy dokumenty czy zdjęcia z najważniejszych momentów naszego życia, odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku bywa kosztowne, a czasem niemożliwe.

Naprawa przegrzanego laptopa często sięga 650 zł, a zdarza się że więcej, dlatego warto regularnie usuwać kurz zalegający na radiatorze oraz wymieniać elementy odprowadzające ciepło – termopady i paste termoprzewodzącą.

Poniżej pokażę jak w prosty sposób uniknąć tej kosztownej awarii.

Jeśli producent przewidział klapkę nad wentylatorem wykonanie tej czynności samodzielnie nie powinno sprawić nikomu kłopotu. Jeśli jednak Twój laptop nie posiada takiej klapki to zabieg ten może wymagać odpowiednich narzędzi, pewnego doświadczenia oraz instrukcji ponieważ śrubki często są ukryte lub demontaż należy wykonać w odpowiedniej kolejności.

Odłącz zasilacz i wyjmij baterię


Odkręć śrubki mocujące klapę, pod którą znajduje się procesor, czyli klapę z otworami wentylacyjnymi.
Odkręć śruby mocujące wentylator i wyjmij wentylator.  • Usuń zanieczyszczenia
  • Na końcu wszystko skręć z powrotem, włóż baterię, włącz komputer i ciesz się ponownie jego pełną wydajnością.
Jeśli jednak problemy nie ustąpiły, to prawdopodobnie termopady oraz pasta termoprzewodząca między radiatorem a procesorem straciły swoje właściwości i należy je wymienić.

Jeśli Twój laptop nie posiada klapy pozwalającej na usunięcie zagrożenia lub wolisz zlecić to profesjonalnemu serwisowi mamy dla Ciebie dobrą wiadomość.
W tym tygodniu PROMOCYJNA CENA czyszczenia chłodzenia w laptopie - tylko 60zł

Zapraszamy do Serwisu:
Andrychów ul.Starowiejska 22B pokój 403
Zadzwoń teraz: +48 660 40 50 14
Dołącz do nas na facebooku: https://www.facebook.com/Serwiso , gdzie informujemy o poważnych zagrożeniach oraz bieżących promocjach.


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy