Naturhouse Andrychów świętuje trzecie urodziny!

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 29.11.2018 15:50, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
.
Naturhouse Andrychów świętuje trzecie urodziny!

W tym roku schudliście już 934 kg, ale do Sylwestra jeszcze trochę czasu zostało.

Czy uda się Wam osiągnąć 1000 kg do końca roku?


Kilka słów o tym skąd się biorą nadprogramowe kilogramy?

Najprościej mówiąc -z dodatniego bilansu energetycznego, czyli z faktu, że dostarczamy sobie więcej paliwa, niż jesteśmy w stanie zużyć.

Nadmiar organizm magazynuje w tkankach pod postacią tłuszczu. Żeby się potem go pozbyć, nie wystarczy zastosować dwudniową głodówkę, czy przejść na „cudowną dietę”.

Owszem, doraźnie schudniemy. Restrykcyjne ograniczenie ilości posiłków i wielkości porcji rozreguluje nasz metabolizm i bez wątpliwości spowoduje efekt jo-jo. Utracone kilogramy powrócą z nawiązką.

Zgrabna sylwetka to nie wszystko

Nadwaga i otyłość nie sprowadzają się tylko do marzeń o zgrabnej sylwetce. Kiedy zaczynamy tyć, bardzo szybko pojawiają się problemy zdrowotne. Najpierw błahe, bagatelizowane, potem coraz poważniejsze, których już niestety nie sposób zignorować.

O tym, że otyłość to jedna z największych i najgroźniejszych chorób współczesnej cywilizacji, świadczy fakt, że już niemal 20 lat temu została wpisana na listę chorób Światowej Organizacji Zdrowia.

Pomijając fakt, że otyłość sama w sobie jest chorobą, to prowadzi też do wielu innych schorzeń i to takich zagrażających życiu – cukrzycy typu 2, nadciśnienia tętniczego, chorób układu krążenia, nowotworów piersi, jelita grubego i innych.

Nadmiar kilogramów powoduje, że nasz organizm jest bardziej obciążony: zaczynają się kłopoty z kręgosłupem, stawami biodrowymi i kolanowymi również gorzej się nam oddycha. Dlatego na swoje kłopoty z utrzymaniem prawidłowej wagi spójrzmy nie tylko jako na problem estetyczny, ale przede wszystkim zdrowotny.


Odchudzanie to nie tyko myślenie „ile schudnę”, ale „czy uda mi utrzymać nową wagę”. Do tego potrzebne jest wypracowanie zdrowych nawyków żywieniowych i przestrzeganie ich po zakończeniu kuracji – tłumaczy mgr Katarzyna Surma, dietetyk z Andrychowa. – Efekt jo-jo pojawia się, bo wracamy do dawnych przyzwyczajeń. Bywa także wynikiem zbyt szybkiego chudnięcia. Wtedy organizm odczytuje szybkie tempo jako anomalię, broni się przed spadkiem wagi i kilogramów przybywa – wyjaśnia specjalistka.

Przyjmuje się, że bezpieczne dla zdrowia i osiągnięcia dobrych efektów jest chudnięcie od 0,5 do 1 kg tygodniowo. Przy znacznej otyłości, waga początkowo będzie spadała szybko ale potem – już wolniej. Dlatego konieczna jest systematyczność, cierpliwość i wsparcie, by się nie zniechęcać. Stopniowa utrata kilogramów jest lepsza dla jędrności naszej skóry, więc czas to nasz sprzymierzeniec nie tylko ze względów zdrowotnych, ale i estetycznych.


Często proces odchudzania wspomaga się też suplementacją. Dlaczego? Wiele osób, zwłaszcza takich, które w przeszłości wielokrotnie stosowały drastyczne, niezbilansowane diety, ma rozregulowany metabolizm. Substancje aktywne, zawarte w suplementach diety, ponownie go pobudzą, a ponadto odżywią organizm i uzupełnią niedobory witaminowe i mineralne.

Walcz o zdrowie razem z nami w Andrychowie

Nasz punkt jest przy ulicy Legionów 7 (niedaleko postoju taksówek)

Żeby zapisać się na wizytę wystarczy zadzwonić pod numer 535 411 479 lub zapisać się poprzez formularz na stronie

https://rezerwacje.naturhouse-polska.pl/index.php/?lokalizacja=andrychow

Schudli z Naturhouse:Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy