reklama

Na co musisz zwrócić uwagę przed zaciągnięciem pożyczki?

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 07.04.2017 11:55, REKLAMA
Po pożyczkę gotówkową możesz zwrócić się do banku lub jednej z firm pożyczkowych. Ta druga opcja jest dużo wygodniejsza, ponieważ pozwala pożyczyć gotówkę w kilka minut wprost przez Internet i często bez konieczności składania jakichkolwiek dokumentów. Firm pożyczkowych na polskim rynku jest wiele i każda z nich ma nieco inne warunki udzielania pożyczek. Jeśli chcesz skorzystać z najlepszej oferty, powinieneś zwrócić uwagę na jej kilka ważnych aspektów.
Na co musisz zwrócić uwagę przed zaciągnięciem pożyczki?

1. Wiarygodność i renoma firmy pożyczkowej

Przy wyborze pożyczki zwróć uwagę na to, kto jej udziela. Najlepiej zdecyduj się na firmę, która istnieje na rynku od dłuższego czasu - może to być SzybkaGotowka, Vivus, Extraportfel ta in., ponieważ będziesz mógł bez problemu znaleźć opinie na jej temat w Internecie np. na stronach oferujących porównywarki pożyczek. Solidną firmę rozpoznasz po informacjach umieszczonych na jej witrynie internetowej. W szczególności powinny się na niej znaleźć: kompletne dane firmy, czyli m.in. adres siedziby, NIP, Regon, a także telefon, pod który można się dodzwonić. Dobra firma zamieszcza na swojej stronie także umowę ramową pożyczki, a także wszystkie najważniejsze warunki oferty.

2. Przejrzystość oferty

Ofertę pożyczki powinieneś rozumieć i nie mieć co do jej warunków żadnych wątpliwości. Dobre firmy zwykle wyjaśniają na stronie wszystkie aspekty udzielania pożyczki, m.in. koszty udzielenia pożyczki, warunki jakie musi spełnić pożyczkobiorca, by otrzymać pożyczkę, sposób ubiegania się o pożyczkę, sposób weryfikacji pożyczkobiorcy, czas oczekiwania na decyzję oraz przelew środków, sposób spłaty pożyczki, a także postępowanie w przypadku braku terminowej spłaty pożyczki.

3. Brak opłat wstępnych

Pamiętaj, że dobre firmy pożyczkowe nigdy nie żądają przed udzieleniem pożyczki wnoszenia przez klienta żadnych opłat np. z tytułu rozpatrzenia wniosku. Praktykowany jest jedynie tzw. przelew weryfikacyjny w kwocie nie wyższej niż 10 groszy, który pożyczkobiorca musi przesłać do firmy pożyczkowej w celu potwierdzenia swojej tożsamości oraz tego, że jest właścicielem rachunku bankowego, na który będzie przelana kwota pożyczki.

4. Niskie koszty pożyczki i promocja „pożyczka za 0 zł”

Koszty pożyczki są najważniejszym kryterium oceny atrakcyjności oferty. Zgodnie z Ustawą o kredycie konsumenckim z dn. 12 maja 2011 r. pożyczkodawca ma obowiązek poinformować pożyczkobiorcę m.in. o rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania (RRSO), a także całkowitej kwocie do zapłaty przez konsumenta. Najważniejsze jest tutaj RRSO, czyli wyrażona procentowo suma wszystkich kosztów, łącznie z prowizjami, odsetkami i innymi opłatami w ujęciu rocznym. Najłatwiej jednak porównać koszty pożyczki w ujęciu kwotowym, wykorzystując do tego suwaki umieszczone na stronach firm pożyczkowych. Jeśli w jednej firmie pożyczka 1000 zł na 30 dni wiąże się z zapłatą prowizji w wysokości 240 zł, a w innej firmie 180 zł, to oczywiście wybierz firmę nr 2. Pamiętaj także, że większość firm oferuje dzisiaj darmowe pożyczki dla swoich nowych klientów. Swoją pierwszą pożyczkę w takiej firmie możesz mieć więc bez żadnych prowizji i odsetek.

5. Weryfikacja pożyczkobiorcy

Jeśli masz jakieś zaległości w banku lub np. dostawców mediów, musisz liczyć się z tym, że pożyczkodawca dowie się o tym z biur informacji kredytowej i gospodarczej np. BIK, BIG Info Monitor czy ERIF. Zanim złożysz wniosek o pożyczkę sprawdź swoje zaległości i pozamykaj zaległe sprawy, ponieważ mogą one być podstawą odmowy udzielenia ci pożyczki. Ewentualnie możesz znaleźć firmę oferującą pożyczki bez BIK, jednak wówczas licz się z koniecznością zapłaty wyższej prowizji.

6. Procedury w przypadku niezwrócenia pożyczki w terminie

Wszystkich sytuacji nie można przewidzieć, dlatego warto wiedzieć, jak w danej firmie pożyczkowej rozwiązywany jest problem braku możliwości spłaty pożyczki terminie. Dobre firmy oferują możliwość rozłożenia zaległości na raty lub tzw. refinansowanie pożyczki, czyli spłaty zaległości inną pożyczką.

 

 

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy