reklama

Montaż poręczy ze stali nierdzewnej – o czym warto pamiętać?

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 27.07.2016 21:45, REKLAMA
Budując lub remontując dom często poszukujemy ciekawych rozwiązań w kwestii wystroju. O tym, jaki rodzaj poręczy jest nie tylko przyjemny dla oka ale i trwały, przeczytacie w dalszej części tekstu.
Montaż poręczy ze stali nierdzewnej – o czym warto pamiętać?

Przy planowaniu np. klatki schodowej, bardzo popularnym rozwiązaniem jeśli chodzi o poręcze jest nadal drewno – jest nie tylko eleganckie, ale i długowieczne. Problem pojawia się, gdy chcemy zamontować drewnianą balustradę na zewnątrz budynku. Niestety drewno, nieważne jak zaimpregnowane, nie nadaje się na długotrwałe wystawienie na trudne warunki atmosferyczne.

Obecnie coraz większym zainteresowaniem w naszym kraju cieszą się balustrady ze stali nierdzewnej, które można stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Swą popularność zawdzięczają m. in. nowoczesnemu wyglądowi, idealnie pasującemu do wnętrz o modernistycznym lub industrialnym charakterze. Niezdecydowanym przedstawiamy poniżej kilka zalet takiego rozwiązania.

1. Trwałość

Elementy ze stali nierdzewnej są wyjątkowo trwałe i odporne na korozje i uszkodzenia spowodowane warunkami atmosferycznymi. Jeśli mieszkamy np. w pobliżu ruchliwej drogi, warto pomyśleć o zamontowaniu balustrady ze stali kwasoodpornej. Zastosowana w niej domieszka molibdenu dodatkowo chroni przed korozjami powodowanymi przez spaliny samochodów.

2. Łatwość montażu

Montowanie elementów ze stali nierdzewnej nie jest trudne i może je wykonać każdy, kto posiada w domu podstawowe narzędzia. Jeżeli interesują nas przeszklone balustrady, np. na balkon, to możemy je łatwo zamontować używając nowatorskich uchwytów. Nawet gdyby jakimś cudem nie udało nam się zamontować samodzielnie danego elementu, każdy wezwany fachowiec błyskawicznie sobie z tym poradzi.


3. Nowoczesny wygląd

Balustrady ze stali nierdzewnej to doskonały pomysł na ożywienie klatki schodowej lub balkonu. We wnętrzach bardzo dobrze komponują się z elementami drewnianymi, podczas gdy na zewnątrz można uzyskać bardzo ciekawy efekt np. poprzez połączenie stali nierdzewnej ze szkłem. Stal nierdzewna przestała być kojarzona z budynkami przemysłowymi, a zaczęła być ceniona jako element wystroju eleganckich biur i sklepów.

Jak mądrze wybrać elementy niezbędne do montażu poręczy?

Jeżeli poszukujecie sprawdzonych elementów ze stali nierdzewnej wysokiej jakości, nie traćcie czasu na hipermarkety budowlane. Kupując u bezpośredniego importera, macie gwarancję, że nie otrzymacie materiałów gorszego gatunku, tzw. „masówki”. Specjalistą w regionie jest sklep internetowy Baluss.pl, w którym zakupić można poszczególne elementy ze stali nierdzewnej, niezbędne do samodzielnego montażu balustrady.

W przeciwieństwie do pozostałych sklepów internetowych, każdy kupujący może bezpośrednio poprosić specjalistów z Balussa o doradztwo w kwestii doboru odpowiednich części, a nawet skonsultować własny projekt.

Nie ma sensu bać się zmian – czasem warto zaryzykować, by odmienić swoje otoczenie nie do poznania. Jeśli planujesz remont, przemyśl danie szansy stali nierdzewnej, która może zaprzyjaźnić się z Twoim domem na długie lata, będąc przy tym gwarancją trwałości.

 

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy