reklama

Miłe chwile „u Ewy”!

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 15.11.2012 15:00, REKLAMA
Nie ulega wątpliwości, że najlepsze wina są we Francji, pyszną pizzę można zjeść w słonecznej Italii, Kalifornia to mekka wegetarian, a Grecja słynie z owoców morza. Zaś wszystkich tych pyszności można skosztować w Wadowicach.
Miłe chwile „u Ewy”!

Oczywiście mowa o byłej restauracji "Padrone", obecnie "Kuchnia i noclegi u Ewy". Na wiosnę obiekt zmieni swoją nazwę. Łatwo tu trafić. Idąc z rynku w kierunku Królewskiego Krakowa, wystarczy minąć most na Skawie, by znaleźć się obok dużego budynku o współczesnej formie architektonicznej, jednakże w znacznej części pamiętającego odległe czasy.


 

Przed wieloma laty był tutaj duży zajazd z kręgielnią, kortami tenisowymi, a nawet kuźnią. Podczas II wojny światowej w budynku mieścił się posterunek niemieckiej straży granicznej, zaś w kolejnych latach był sklep, oraz hotel turystyczny.

 

W ostatnim dziesięcioleciu budynek został znacznie powiększony. I nadal jak przed dziesiątkami lat, miejsce to służy wypoczynkowi. Obecnie goście mają do dyspozycji obok sali pabowej, dwóch sal restauracyjnych i części hotelowej, duży parking, plac zabaw dla dzieci, boisko do gry w piłkę, a także od strony wałów rzeki Skawy - nowy ogródek piwno-grillowy, gdzie można miło spędzić czas w gronie rodziny i znajomych. W przyszłe wakacje będą w nim organizowane koncerty.

 

Jak niegdyś wystarczy zrobić kilka kroków, by znaleźć się na Bulwarach nad Skawą, gdzie o każdej porze można odpocząć słuchając szumu rzeki niosącej swe wody od stóp Królowej Beskidu do Bałtyku.

 

Od niedawna szefową restauracji jest Pani Elżbieta Wacław. Zmiany już teraz widać niemalże na każdym kroku. Wkrótce metamorfoza czeka sale restauracyjne. To doskonałe miejsce na zorganizowanie przyjęcia urodzinowego, komunii, wesela (do 60 osób), czy konferencji (są ekrany i rzutniki).
Niebawem cześć podziemia wzbogaci się o kącik dla najmłodszych (tzw. bawialnię).

 

Bardzo zmieniła się karta menu. Szefowa kuchni poleca dania, jakich nie powstydziłyby się renomowane restauracje w Paryżu czy w Rzymie.Obok tradycyjnych polskich specjałów, można spróbować rarytasów kuchni włoskiej czy greckiej. A co istotne, ceny za owe pyszności są niskie, dostosowane do kieszeni mieszkańca nadwiślańskiej krainy.

 

W zmianę wizerunku budynku zaangażowali się uczniowie wadowickiej Budowlanki. Przyszli technicy w ramach konkursu przygotowują projekty nowej elewacji. Zwycięzca otrzyma laptop. Zaś uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Wadowicach aktywie włączyli się w projektowanie placu zabaw. Wszak kto, jak nie przyszli użytkownicy wiedzą, jakie atrakcje takie miejsce powinno zapewniać.

 

 

KONTAKT

Kuchnia & Noclegi „U Ewy” (dawne PADRONE)

Wadowice, ul. Konstytucji 3-go Maja 4 (obok mostu na Skawie).

Telefon: (33) 873-55-95

e-mail: [email protected]

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy