reklama

Lampki LED na choinkę – co wybrać?

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 02.12.2019 14:20,
Lampki choinkowe to piękna dekoracja świątecznego drzewka. W sklepach dostępny jest ich szeroki asortyment. Wybór wśród wielu rodzajów nie jest łatwy. Zwłaszcza, jeśli chcemy wybrać jedne, dobre, które będą służyć przez długie lata. Jeszcze kilkanaście lat temu popularne były piękne, lecz niezwykle niebezpieczne świeczki zapalane na choinkach. Dość łatwo mogły doprowadzić do pożaru. Obecnie dostępne są lampki LED, które cieszą się ogromną popularnością.
Lampki LED na choinkę – co wybrać?

Postaw na bezpieczeństwo

Dzisiejsze światełka bożonarodzeniowe są nie tylko piękną ozdobą, ale również w pełni bezpieczną. Producenci oferują je w wersji jednokolorowej bądź wielokolorowej. Wybór właściwych jest ściśle uzależniony od upodobań właściciela. Można dopasować je kolorystycznie do wystroju mieszkania albo też koloru przewodniego drzewka. Najważniejsze, by przed ich zakupem sprawdzić atesty. Ważne, by na opakowaniu lampek LED znajdowało się oznaczenie CE, potwierdzające uzyskanie pozytywnego wyniku procedury bezpieczeństwa. Warto również sprawdzić, czy wybrany model przeznaczony jest do stosowania wewnętrznego czy też zewnętrznego.

Lampki choinkowe LED – co warto o nich wiedzieć?

Lampki LED wyróżniają się pięknym, ciepły światłem. Ich dodatkową zaletą jest trwałość oraz energooszczędność. To główne powody, które sprawiły, że właśnie to rozwiązanie cieszy się ogromną popularnością. Popularność jest uzależniona również od bogatej ilości modeli i kształtów. Otóż, dostępne są w wersji tradycyjnych lampek choinkowych, ale też plastikowych „węży”, które można dowolnie formować, umieszczając je nie tylko na drzewku.

Technologia LED wpływa nie tylko na jakość uzyskanego światła, ale również zwiększa ich estetyczny wygląd. Otóż, producenci oferują kolorowe i jednokolorowe ich wersje, ale też migające bądź stale świecące. Ciekawą wersją jest również efekt padającego śniegu. Sekwencyjne świecenie i subtelne migotanie sprawia, iż przypominają spadające płatki śniegu.

Lampki choinkowe – praktyczne użytkowanie

Światełka wydają się dość łatwe w obsłudze. okazuje się jednak, że wiele osób ma problem z ich prawidłowym zakładaniem i późniejszym użytkowaniem. Otóż, najważniejszą zasadą jest konieczność zakładania ich od góry do dołu. Co ważne, drzewko powinno być w tym czasie jeszcze nie ubrane. Wykonując wskazaną operację odwrotnie, tworzy się mocne zagęszczenie światełek na dole, małe na górze, co pogarsza wizualny efekt końcowy.

Ważną decyzją, jaką należy podjąć przy ich zakupie jest również długość przewodu oraz zagęszczenie. Szacuje się, że na 1 m drzewka, wystarczy około 100 lampek. I tak np. półtorametrowe drzewko potrzebuje około 150, a już 50 cm jedynie 50 lampek. Ich zbyt duża ilość zdominuje wygląd choinki, zakrywając całkowicie umieszczone ozdoby.

Pełna oferta lampek choinkowych na ELED.pl


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy