Kredyt hipoteczny - czy warto kupić ubezpieczenie?

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 20.08.2019 16:00, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Kredyt hipoteczny to często zobowiązanie określone na trzydzieści lat spłaty. Można praktycznie z pełnym przekonaniem założyć, że w tym czasie gospodarstwo domowe kredytobiorcy przeżyje wiele kryzysów ekonomicznych, życiowych, tragedii rodzinnych. Ubezpieczenie, chociaż stanowi spory koszt dodatkowy zapewnia wysoki poziom ochrony, również psychicznej.
Kredyt hipoteczny - czy warto kupić ubezpieczenie?

Kredyt hipoteczny *aktualny ranking na 17bankow.com) to często zobowiązanie określone na trzydzieści lat spłaty. Można praktycznie z pełnym przekonaniem założyć, że w tym czasie gospodarstwo domowe kredytobiorcy przeżyje wiele kryzysów ekonomicznych, życiowych, tragedii rodzinnych. Ubezpieczenie, chociaż stanowi spory koszt dodatkowy zapewnia wysoki poziom ochrony, również psychicznej.

Kto dostaje pieniądze z polisy po wystąpieniu kryzysu?
Standardowa praktyka występująca przy podpisywaniu kredytu hipotecznego z dodatkiem ubezpieczenia na życie to przeniesienie praw do ochrony na bank. Po wystąpieniu sytuacji kryzysowej to bank otrzyma pieniądze, a nie rodzina kredytobiorcy. Taka relacja przydaje się szczególnie wtedy, gdy kredytobiorca jest jedynym żywicielem rodziny, a przy ewentualnej śmierci wszystkie zobowiązania przechodzą automatycznie na współmałżonka. We własnym zakresie można dochodzić większych kwot odszkodowania, co pozwala na wygenerowanie nadwyżki i na zaspokojenie dodatkowych potrzeb rodziny. To bardzo popularne i korzystne postępowanie. Główny kontakt to agencje lub kancelarie prawne wyspecjalizowane w konfliktach z ubezpieczycielami, najczęściej zaniżającymi płatności z polis (powszechny problem w Polsce).

Gotowce bankowe, czy samodzielne wytypowanie ubezpieczenia na życie?
Ubezpieczenie na życie występuje najczęściej w ofertach bankowości detalicznej, ale kredytobiorca nie musi korzystać z gotowców, tylko z wytypowania idealnej opieki u zaufanego ubezpieczyciela. Drugie podejście opłaca się bardziej, ponieważ banki prezentują dość drogie warunki zabezpieczenia, rzadko korzystne w dłuższej perspektywie. Najlepsze ubezpieczenie na życie wyróżnia się szerokim zakresem akceptowanych zdarzeń i niewielkim wykluczeniem z odpowiedzialności ubezpieczyciela. Chodzi o to, aby ubezpieczenie obejmowało możliwie najwięcej problematycznych zdarzeń, niezależnie nawet od kwoty. Tanie ubezpieczenie oferuje niewiele i nie stanowi w praktyce żadnego zabezpieczenia ze względu na szereg regulaminowych wykluczeń.

Ustawa zakazuje sprzedaży łączonej w kredytach hipotecznych
W aktualnych warunkach działania ustawy o kredycie hipotecznym bank nie ma prawa łączyć sprzedaży pożyczki mieszkaniowej z ubezpieczeniem. Kredytobiorca ma tutaj pełną wolność. Bank nie może uzależnić już kredytu hipotecznego od potrzeby wykupienia ubezpieczenia na życie, co zdarzało się w przeszłości.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy