Konto przez internet - 5 głównych korzyści tego rozwiązania

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 13.05.2019 09:15, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Konto przez internet - 5 głównych korzyści tego rozwiązania

Internet to miejsce, w którym załatwiamy coraz więcej naszych spraw. Wiele osób docenia jego zalety, przez co staje się on nieodłącznym elementem naszego życia. Najczęściej Internet służy do komunikacji za pomocą poczty, portalów społecznościowych oraz wykonywania zakupów i płacenia rachunków, ale z wykorzystaniem Internetu można założyć także konto bankowe. Jakich jest 5 głównych korzyści takiego rozwiązania?

Oszczędność czasu

Zakładając konto przez Internet, oszczędzamy przede wszystkim czas, który trzeba byłoby poświęcić na udanie się do placówki bankowej. Często oprócz czasu potrzebnego na dojazd (który może trwać długo, szczególnie gdy mieszka się w mniejszej miejscowości, gdzie nie ma wybranej przez nas siedziby banku), traci się również czas na oczekiwanie w kolejce. Załatwianie sprawy w placówce banku przez jedną osobę może trwać od kilku do nawet kilkunastu minut. Oczekiwanie na swoją kolej bywa zatem kłopotliwe, jeśli danego dnia ma się do załatwienia jeszcze wiele innych spraw. W przypadku korzystania z Internetu, konto można założyć nawet w 5-7 minut i nie potrzeba do tego dużego wysiłku!

Możliwość założenia konta przez 24 godziny na dobę

Praca, zakupy, inne obowiązki domowe i rodzinne – na to wszystko trzeba mieć czas. Często nie ma możliwości udania się do placówki banku w ciągu dnia, a gdy już pojawia się na to czas, zwykle bank jest już zamknięty (tylko niektóre z nich pracują do godziny 18:00). W takiej sytuacji możliwość założenia konta przez Internet to idealne rozwiązanie. Konto osobiste można założyć zarówno w porze wieczornej i nocnej, jak i w godzinach wczesnoporannych. Jedynie kuriera z umową o prowadzenie konta należy się spodziewać w ciągu dnia (a więc rano lub wieczorem).

Możliwość dokładnego przeanalizowania ofert

Zanim założy się konto przez Internet, można dokładnie przeanalizować ofertę dostępną w Sieci, porównując ze sobą kilka ofert. Banki zamieszczają pełną ofertę na swoich stronach, a dodatkowo klient, przy wykorzystaniu specjalnych porównywarek, może sprawdzić, który z nich najlepiej spełnia jego oczekiwania. Próba przeanalizowania oferty dotyczącej konta osobistego w banku będzie nie tylko bardzo niekomfortowa, ale może skończyć się również frustracją ze strony innych osób, które oczekują na załatwienie swoich spraw i czekają w kolejce.

Brak presji

Możliwość założenia konta w domu, gdy siedzi się wygodnie przy ekranie komputera lub laptopa to coś, co doceniają osoby, którym zależy na spokojnym sprawdzeniu oferty banku. Przy wizycie w placówce bankowej lub też przy kontakcie telefonicznym z konsultantem można odczuć presję zmuszającą do szybkiego podjęcia decyzji o wyborze konta. Konto internetowe można tymczasem założyć bez bezpośredniego konfrontowania się z pracownikiem banku lub konsultantem. Ten kontakt pojawi się dopiero przy zamawianiu kuriera z umową lub w toku umawiania się na wizytę w banku (gdy umowa ma być podpisana w placówce banku).

Minimum formalności

Zakładając darmowe konto bankowe przez Internet, nie trzeba się martwić o zbędne formalności. Wystarczy do tego dowód tożsamości, na którym znajdują się najważniejsze informacje. Wniosek o założenie konta wypełniany jest online i ma formę interaktywnego formularza. Po jego wypełnieniu można zdecydować się na wizytę kuriera, który dostarczy umowę we wskazane wcześniej miejsce, a obok złożenia podpisu, jedyną formalnością będzie okazanie dowodu osobistego. Konto zostanie po tym fakcie aktywowane w ciągu 1-3 dni.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy