reklama

Koniec z płaceniem za prąd! Wykorzystaj energię słoneczną i oszczędzaj nawet kilka tysięcy rocznie

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 03.07.2021 09:00,
Zauważyłeś podczas zakupów, że ostatnio znowu wszystko podrożało? Jest to związane między innymi z podwyżkami cen prądu. Z pewnością sam je odczułeś, płacąc rachunki za zużycie energii w domu. Ceny prądu rosną znacznie szybciej niż inflacja – w ciągu kilkunastu lat wzrosły nawet o 137%. Jak to zatrzymać? Zdecyduj się na zmiany: wybierz panele fotowoltaiczne, dzięki którym coraz wyższe ceny energii przestaną być Twoim problemem.
Koniec z płaceniem za prąd! Wykorzystaj energię słoneczną i oszczędzaj nawet kilka tysięcy rocznie

Zauważyłeś podczas zakupów, że ostatnio znowu wszystko podrożało? Jest to związane między innymi z podwyżkami cen prądu. Z pewnością sam je odczułeś, płacąc rachunki za zużycie energii w domu. Ceny prądu rosną znacznie szybciej niż inflacja – w ciągu kilkunastu lat wzrosły nawet o 137%. Jak to zatrzymać? Zdecyduj się na zmiany: wybierz panele fotowoltaiczne, dzięki którym coraz wyższe ceny energii przestaną być Twoim problemem.


Panele fotowoltaiczne – Twoje własne, niezależne źródło prądu

Rozejrzyj się dookoła podczas najbliższego spaceru. Spróbuj policzyć panele fotowoltaiczne, które zobaczysz po drodze. Te w ogrodzie u sąsiada, na dachu pobliskiej firmy i te niewielkie, zasilające latarnie przy parkowej alejce. Całkiem sporo, prawda?


To nie przypadek. Instalacje fotowoltaiczne nie są już intrygującą nowinką technologiczną, a stały się nieodzownym element polskiego krajobrazu. Zasada ich działania jest stosunkowo prosta. Zamiana energii słonecznej na energię elektryczną odbywa się dzięki zjawisku zwanemu efektem fotowoltaicznym. Dochodzi do niego w ogniwach znajdujących się w panelach. Wytworzona w ten sposób energia elektryczna trafia do wykorzystywanej w domu instalacji.

ts energy

Wiele osób ma wątpliwości, czy nasłonecznienie w Polsce jest wystarczające, by wyprodukować odpowiednią ilość prądu. Choć liczba dni słonecznych w roku jest u nas znacznie mniejsza niż w krajach południowych, nie stanowi to przeszkody, by wydajnie wytwarzać energię w ogniwach fotowoltaicznych.

Co więcej, sytuacja w Małopolsce jest lepsza niż w wielu innych częściach kraju. Średnie dobowe nasłonecznienie w Polsce oscyluje w granicach od 950 do 1100 kWh/m2, a w południowej Polsce sięga miejscami nawet 6000 kWh/m2. Przy takich wartościach nie musisz się obawiać, czy energii słonecznej wystarczy do wytworzenia potrzebnego w Twoim gospodarstwie domowym prądu.



Podwyżki lub przerwy w dostawie prądu? To już nie musi Cię dotyczyć

Czy instalacje paneli fotowoltaicznych to tylko moda, która za kilka lat przeminie? Ci, którzy decydują się na korzystanie z tego źródła prądu, nie robią tego po to, by być na czasie z aktualnymi trendami. Takie inwestycje są najczęściej poprzedzone dokładnymi kalkulacjami, z których jasno wynika, że fotowoltaika po prostu się opłaca.


Chcesz dowiedzieć się, o ile instalacja fotowoltaiczna obniży rachunki w Twoim gospodarstwie domowym? Zgłoś się do nas! W TS Energy wykonamy dla Ciebie dokładny audyt oraz bezpłatną wycenę Twojej przyszłej instalacji PV!


Gdy instalacja paneli fotowoltaicznych zostanie przeprowadzona prawidłowo, a moc systemu właściwie oszacowana, możesz liczyć na to, że produkcja energii będzie odbywała się bezawaryjnie i praktycznie bezkosztowo przez wiele lat. Czas, w jakim zwraca się inwestycja, to najczęściej około 6-7 lat. Zwrot z inwestycji będzie tym szybszy, im więcej wzrosną koszty energii elektrycznej w niedalekiej przyszłości!


Na jakie oszczędności możesz liczyć, decydując się na korzystanie z fotowoltaiki? Eksperci szacują, że to nawet 80% w skali roku. Pamiętaj, że to oszczędności długofalowe – z dobrodziejstw odnawialnych źródeł energii będą korzystały prawdopodobnie jeszcze Twoje wnuki.


Korzystając z paneli fotowoltaicznych, jako źródła energii, zużywasz produkowany prąd na bieżąco, a ewentualna nadwyżka trafia do ogólnej sieci energetycznej. Możesz odebrać jej część (po odliczeniu prowizji) zimą, w nocy lub w czasie pochmurnych dni. Gdy zainwestujesz dodatkowo w akumulator, możesz magazynować nadwyżki prądu u siebie, bez wysyłania ich do ogólnej sieci.


Pierwsze rozwiązanie jest mniej kosztowne, za to drugie pozwala na całkowite uniezależnienie się od cen prądu wyznaczanych przez zakład energetyczny. Dzięki własnemu systemowi magazynowania nie musisz przejmować się także awariami sieci i przerwami w dostawach prądu.

ts energy

Na jakie dodatkowe wsparcie przy instalacji paneli fotowoltaicznych możesz liczyć?

Korzystanie z paneli fotowoltaicznych generuje koszty głównie na początku. To wydatki związane z montażem paneli i podłączeniem ich do domowej sieci.

Jeśli myślisz o wykonaniu instalacji fotowoltaicznej w swoim domu, ale koszty inwestycji są dla Ciebie dużą przeszkodą, mamy dobrą wiadomość!

1 lipca 2021 roku wystartowała kolejna edycja programu Mój Prąd. Maksymalna kwota dopłaty do montażu paneli słonecznych w Małopolsce wynosi w tym programie 3 tysięcy złotych, dostępna tylko do wyczerpania puli środków. Oznacza to zmniejszenie o około rok czasu potrzebnego na zwrot z inwestycji.

To nie wszystkie możliwości, z jakich możesz skorzystać, gdy chcesz obniżyć koszty instalacji paneli fotowoltaicznych w Małopolsce. Chcesz wybrać najbardziej opłacalną dla siebie opcję? Porozmawiaj z przedstawicielem lokalnej firmy wykonującej takie instalacje. Idealnym wyborem jest doświadczona i uznana firma TS Energy działająca w województwie małopolskim.


Wybierz wykonawcę z Małopolski, z którym inwestycja na pewno się opłaci

Decyzja podjęta. Chcesz zainwestować w panele fotowoltaiczne i długofalowo obniżyć koszty energii elektrycznej w swoim domu lub firmie. Jakie kroki powinieneś podjąć, by inwestycja zakończyła się sukcesem?

Wybierz firmę, która sprawnie przeprowadzi Cię przez cały proces. Aby korzystanie z energii słonecznej było rzeczywiście opłacalne, ważne jest właściwe oszacowanie mocy instalacji, wykonywane na podstawie zużycia prądu w domu i oceny warunków do montażu paneli.

Decydując się na usługi firmy z dużym doświadczeniem w wykonywaniu instalacji fotowoltaicznych, możesz liczyć także na pomoc w wyborze właściwego programu i uzyskaniu dotacji.

ts energy wadowice

Mieszkasz na terenie Małopolski? Wybierz firmę działającą od lat na rynku lokalnym – TS Energy. To jeden z liderów rynku odnawialnych źródeł energii w południowej Polsce. Firma ma swoją siedzibę w Wadowicach (ul. Dr. Putka 9), a jej dynamiczny rozwój sprawił, że 2 miesiące temu uruchomiła także oddział w Nowym Sączu.

TS Energy stawia na kompleksową obsługę: projekt, montaż, podłączenie do sieci, a także pomoc w doborze komponentów. W ramach usługi otrzymasz także darmową ekspertyzę, która pozwoli specjalistom z TS Energy dobrać odpowiednie rozwiązanie do Twoich potrzeb.

Dowiedz się, ile możesz oszczędzić, decydując się na fotowoltaikę w swoim domu. Skontaktuj się z doradcami TS Energy - zadzwoń: 880 420 378 lub wejdź na stronę: www.tsenergy.com.pl, aby sprawdzić ofertę.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy