reklama

Kluczowe 30 sekund, które może uratować firmę przed zamknięciem

Artykuły sponsorowane, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 15.05.2020 08:10,
W dobie zagrożeń związanych z rozwojem epidemii koronawirusa czas ma znaczenie. Każda sekunda może mieć ogromny wpływ nie tylko na Twoje zdrowie, ale również kondycję finansową firmy dotkniętej panującym kryzysem. Dlaczego właśnie 30 sekund.
Kluczowe 30 sekund, które może uratować firmę przed zamknięciem

Odpowiedź jest prosta. Tylko tyle czasu wystarczy, aby właściwie zdezynfekować ręce przy użyciu preparatu na bazie alkoholu. Dowiódł tego profesor Didier Pittet, który od 1994 roku bada wpływ higieny rąk na występowanie zakażeń w szpitalach. Jego długoletnie działania zaowocowały powstaniem międzynarodowej strategii WHO „Clean Care is Safer Care”, która w Polsce nosi nazwę „Higiena Rąk to Bezpieczna Opieka”. Program ten obejmuje 170 krajów świata, a Polska należy do niego od maja 2013 roku. Zalecenia prof. Pitteta znalazły zastosowanie również w profilaktyce przeciwko zakażeniom koronawirusem.

Dokładne mycie rąk i dezynfekcja powoduje usunięcie wirusów, bakterii, a także znacznie ogranicza ryzyko zachorowań na choroby przez nie wywołane, w tym COVID- 19.

Choroby zakaźne zagrażają ludziom i biznesowi

Bagatelizowanie problemu i nieprzestrzeganie zasad higieny najczęściej prowadzi do bardzo poważnych konsekwencji. W przypadku stwierdzenia zarażenia przez pracownika groźnym wirusem, tj. SARS-CoV-2, Państwowa Inspekcja Sanitarna może podjąć decyzję o kwarantannie. W skrajnych przypadkach objęci nią zostaną wszyscy pracownicy. Oznacza to zamknięcie firmy i ogromne straty finansowe, co na dłuższą metę dla właściciela skutkuje upadłością przedsiębiorstwa, a dla zatrudnionych utratą miejsc pracy.

Ratunek w zasięgu ręki

Klienci sklepów, stacji benzynowych, placówek medycznych, punktów usługowych, czy pracownicy zakładów produkcyjnych w obawie o zdrowie swoje i swoich bliskich pytają o możliwość dezynfekcji. Pomimo zaostrzających się przepisów dotyczących bezpieczeństwa i higieny nie w każdym miejscu można bez trudu skorzystać z podstawowych środków ochrony. Mając na uwadze rosnącą potrzebę w tym zakresie powstały automaty do dezynfekcji rąk i stacje higieniczne Sanit Matic.

Sanit Matic Hands Clean jest skutecznym urządzeniem dezynfekującym, które podnosi standardy bezpieczeństwa i higieny, a tym samym minimalizuje ryzyko wystąpienia chorób. Dzięki temu rozwiązaniu dbając o zdrowie pracownika w swojej firmie, zadbamy równocześnie o finanse eliminując straty wynikłe chociażby z przymusowej kwarantanny.

- wyjaśnia przedstawiciel producenta urządzeń do dezynfekcji rąk Sanit Matic z Andrychowa

Nie warto narażać się na wysokie kary

Zgodnie z zapisami kodeksu pracy art. 283 § 1 osoba odpowiedzialna za stan bezpieczeństwa i higieny pracy w przedsiębiorstwie może zostać ukarana grzywną w wysokości od 1.000 zł do 30.000 zł. Karze tej podlega również osoba sprawująca nadzór nad pracownikami (np. kierownik wyodrębnionej komórki organizacyjnej, brygadzista)

W sytuacjach, gdy dochodzi do celowych zaniechań, o których mowa w art. 165 § 1 pkt 1kodeksu karnego, czyli sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób poprzez spowodowanie szerzenia się choroby zakaźnej można spodziewać się kary pozbawienia wolności od 6 miesięcy nawet do lat 8.

Dowiedz się więcej na https://www.sanitmatic.pl/


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy