reklama

Kim jest niezależny kandydat Dawid Herbut ?

Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 10.10.2019 07:20, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Kim jest niezależny kandydat Dawid Herbut ?

Polska ordynacja umożliwia start w wyborach do parlamentu jedynie z list zgłoszonych przez Komitety Wyborcze funkcjonujących partii politycznych. Czołowe miejsca tzw. biorące mandat na listach zajmują zawsze liczący się politycy danej partii.

Jak to się stało, że PSL Koalicja Polska, jako pierwsza odeszła od tej sztywnej zasady i zdecydowała się postawić na bezpartyjnego i całkowicie niezależnego kandydata Dawida Herbuta składając mu propozycję startu z wysokiego 3 miejsca na swojej liście?

Być może ten odważny ruch jest szansą na odbudowę wizerunku, NowegoPSL i zapoczątkowanie zmian pokoleniowych w polityce.

Dawid Herbut to absolwent Uniwersytetu Pedagogicznego, społecznik znany z autorstwa wielu wdrożonych przez władze lokalnych samorządów inicjatyw służących poprawie życia mieszkańców, doświadczony policjant, a także specjalista ds. rozwoju sieci internetowej WadowiceNET.

Dzięki jego zaangażowaniu wiele firm oraz setki mieszkańców z terenów wiejskich nie jest wykluczonych cyfrowo i mają możliwość korzystania z szerokopasmowej sieci światłowodowej. Z jego wniosku zainstalowano na Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej, a następnie później w Wadowicach alkomat umożliwiający setkom mieszkańców codzienne wygodne i bezpłatne sprawdzanie swojego stanu trzeźwości. Zbierał podpisy i wnioskował o budowę hali sportowej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Zabiegał o instalację kamer on-line w Kalwarii, Lanckoronie i Zbiorniku Świnna Poręba promujących nasz piękny powiat.


Jako głowa rodziny z czwórką dzieci doskonale zna problemy życia codziennego, a także oczekiwania najmłodszych. Jest pomysłodawcą cyklicznej imprezy biegowej dla rodzin „Bieguś Kalwaryjski”, ale też doskonale odnajduje się w roli Św. Mikołaja, który od wielu lat na wadowickim rynku przyciąga swoim usposobieniem setki dzieci i młodzieży, z którymi przy studni śpiewa kolędy rozdając przy tym niebieskie torby pełne słodyczy.

Do licznych jego zainteresowań można zaliczyć propagowanie ekologicznych rozwiązań poprzez popularyzację wygodnych, tanich, bezobsługowych, całkowicie ekologicznych elektrycznych pieców elektrodowych, a także popularyzację rozwoju energii ze źródeł odnawialnych głównie fotowoltaiki. Od blisko dwóch lat wspólnie z mieszkańcami lobbuje za pozyskaniem gruntu pod budowę Basenu w Kalwarii Zebrzydowskiej z funkcją rehabilitacyjną.

Dawid Herbut, jako rodowity Wadowiczanin mieszkający w Kalwarii Zebrzydowskiej kandydując do Sejmu bardzo mocno podkreśla swoją niezależność idąc z odważnym hasłem: „Nie ważna jest lista, lecz człowiek”, a sądząc po kolorystyce jego banerów, bardziej nawiązujących do patriotyzmu niż zielonych barw partyjnych można stwierdzić, że jest on w swoich przekonaniach bardzo wiarygodny.

Sam kandydat Herbut podkreśla, że jeżeli zdobędzie mandat to na pewno nie będzie to zasługa znaczka partyjnego, zdjęcia z uściskiem dłoni znanej polityk, czy też dużej ilości i wielkości wieszanych banerów, lecz dzięki sile każdego pojedynczego głosu poparcia, jaki otrzyma od społeczeństwa.

Czy w tych wyborach ludzie postawią na człowieka i wybiorą doświadczenie, umiejętności i wiedzę do tworzenia dobrego prawa służącemu dynamicznemu rozwojowi Naszego kraju i poprawy życia mieszkańców czy tak jak zwykle wybierając znaczek partyjny wprowadzą do Sejmu jak to zwykle bywa te same mało aktywne osoby.

O tym jak będzie każdy z nas zadecyduje 13 października oddając swój głos na konkretnego człowieka lub ślepo na partię.

Więcej na: http://dawidherbut.pl


Materiał finansowany przez Komitet Wyborczy PSL

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy