reklama
reklama

Jak zarabiać w czasach kryzysu?

Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 23.10.2020 18:00,
Sytuacja zdrowotna i gospodarcza, zarówno na świecie, jak i w Polsce nie wygląda najlepiej. A mimo to Jeff Bezos, szef Amazona, w krytycznym momencie zamykania kolejnych krajów i masowych zwolnień pracowników, zaczął się bajecznie bogacić.
Jak zarabiać w czasach kryzysu?

Co więcej, zapowiedział nabór kolejnych setek tysięcy ludzi, by obsłużyć wciąż rosnące tsunami zamówień internetowych, także tych spożywczych. A jak wyglądają perspektywy na sezon 2020/2021? Światowa Organizacja Zdrowia zapowiada, że jesteśmy w przededniu kolejnej fali pandemii, więc nie pytajmy „czy”, ale „ile” rekordów pobije branża e-commerce w nadchodzących miesiącach, kiedy na horyzoncie pojawi się widmo powtórnego lockdownu. Dlatego warto wykorzystać ten czas na otwarcie sklepu internetowego lub poszerzenie dotychczasowej działalności o sprzedaż online.

6 kroków, by rozkręcić e-sklep

 1. Najpierw zrób rekonesans rynku i sprawdź, czego szukają klienci, które branże notują systematyczne wzrosty oraz kalkuluj i zakładaj rożne scenariusze. Nawet szkic biznesplanu z orientacyjnym kosztorysem i potencjalnymi dochodami będzie lepszym rozwiązaniem niż założenia wzięte z sufitu.

 2. Znalazłeś niszę, przygotowałeś dobry plan, ale Twoje oszczędności są niewielkie? Poszukaj możliwości zewnętrznego finansowania np. urzędów pracy, dofinansowań unijnych, projektów realizowanych przez stowarzyszenia etc. Wbrew pozorom zdobycie bezzwrotnych kilkudziesięciu tysięcy wcale nie jest takie trudne, a pod pewnymi warunkami i 300 tys. zł jest w Twoim zasięgu. W razie wyczerpania puli środków, poczekaj na następny program lub skorzystaj z niskooprocentowanej pożyczki. Nie zapomnij, że posiadanie wkładu własnego zawsze gra na Twoją korzyść.

 3. Zbuduj swój biznes na solidnych, internetowych podstawach. Mowa o rejestracji własnych domen oraz zakupie szybkiego i niezawodnego hostingu z protokołem szyfrowania SSL (zielona kłódka). Wielu początkujących zapomina, że te elementy mogą zaważyć o przetrwaniu na rynku. Tutaj nie warto oszczędzać, ponieważ wybierając sprawdzone marki, zyskujesz niezależność oraz profesjonalne wsparcie IT, które jest bezcenne w krytycznych momentach.

 4. Doskonale rozumiemy, że rozbudowany e-commerce z autorskimi rozwiązaniami kosztuje krocie. Dopiero zaczynasz, więc skorzystaj z narzędzi typu open source ze stajni WordPress i wtyczki WooCommerce. Dzięki nim koszty są akceptowalne dla każdego świeżaka, a korzyści ogromne. Popularna platforma, prosta obsługa, estetyczne motywy i szerokie wsparcie programistów z całego świata 24/7, czy na początek można chcieć czegoś więcej?

 5. Możliwe, że już cierpisz na bezsenność, bo jeszcze tyle rzeczy do nauczenia i zrobienia. Czas nie jest z gumy, a Ty masz ograniczone moce przerobowe, dlatego poproś o pomoc agencję interaktywną Proadax, która zajmie się techniczną i marketingową optymalizacją Twojego sklepu internetowego. Dzięki delegowaniu zadań, będziesz mieć czas na rozwój i dogranie innych, równie istotnych aspektów biznesu.

 6. Brawo! Wszystko śmiga jak należy, sklep zajmuje topowe miejsca w Google oraz jest obecny w social mediach, klienci zamawiają, bo kusisz ich promocjami i korzystną ofertą. Zyski rosną, a Ty za chwilę zatrudnisz kogoś do pomocy, a w przyszłości planujesz wejść na rynki zagraniczne… Utopia? Niekoniecznie, dobrze przemyślany biznesplan, zastosowanie narzędzi skrojonych na miarę potrzeb oraz współpraca z fachowcami, to klucz do sukcesu w branży e-commerce.

Realizuj marzenia z WooCommerce

Połączenie systemu zarządzania treścią (CMS) WordPress z dedykowaną do e-commerce wtyczką WooCommerce to prawdopodobnie najlepsza konfiguracja a rynku dla osób chcących prowadzić swój własny sklep internetowy bez inwestowania bajońskich sum.

Zobacz 8 korzyści, które daje Ci ten duet:

 1. oszczędność czasu i pieniędzy, dzięki modelowi open source i prostej obsłudze

 2. możliwość oferowania dowolnego asortymentu (rzeczy, usługi) oraz elastyczność rozwiązań za sprawą tysięcy kompatybilnych wtyczek

 3. opcja rozbudowy sklepu o Allegro czy Ceneo

 4. uproszczenie i przyspieszenie procesu sprzedaży dzięki integracji z systemami firm kurierskich, księgowych i realizujących bezpiecznepłatnościinternetowe

 5. powiązanie z kanałami social media (Facebook, Instagram, Messenger)

 6. praca na popularnych systemach operacyjnych (Windows, iOS) oraz wszystkich urządzeniach stacjonarnych i mobilnych (Responsive Web Design)

 7. przyjazne narzędzia, ułatwiające optymalizację pod wyszukiwarki (SEO)

 8. bezpieczeństwo użytkowania za sprawą regularnych audytów i bieżącego wsparcia developerów z całego świata.

Współpracuj z ekspertami

Proadax to nie tylko agencja interaktywna, ale przede wszystkim zespół internetowych specjalistów, którzy od 2013 r. pomagają przedsiębiorcom w prowadzeniu swojej firmy online. Sprawdź Opinie Google, a ujrzysz wpisy 100% zadowolonych, prawdziwych klientów! Wybierając nasze usługi, stawiasz na bezpieczeństwo, opiekę oraz proste, a zarazem piekielnie skuteczne rozwiązania!

Myślisz o otwarciu e-sklepu lub chcesz go rozwinąć? Spiesz się, do końca października 2020 r. mamy dla Ciebie darmowypakiet14narzędzi w cenie stworzenia sklepu internetowego, które zmienią Twój e-biznes nie do poznania! Wszelkie informacje zdobędziesz dzwoniąc pod nr tel. 796299 146 (w godzinach 8.00 – 16.00), pisząc pod [email protected], lub na czacie na proadax.pl.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy