Jak radzić sobie z uciążliwymi owadami w sezonie letnim?

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 01.06.2019 14:00, ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Przyjdź na Bajkolandię w najbliższą niedzielę, a my z chęcią opowiemy o naszych rozwiązaniach.

Jak radzić sobie z uciążliwymi owadami w sezonie letnim?

Brzęczenie muchy nad uchem podczas zasypiania należy z pewnością do jednej z bardziej irytujących sytuacji w życiu człowieka w sezonie wiosennym i letnim. Nadejście lata niesie za sobą szereg pozytywnych skojarzeń: dni stają się dłuższe, piękna pogoda zachęca do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, a perspektywa zbliżającego się urlopu poprawia humor. Jedynym nieprzyjemnym aspektem tego okresu są uciążliwe owady, które zakłócają spokój we wnętrzach naszych domów, ale także stanowią zagrożenie przeniesienia chorób epidemiologicznych.

MOSKITIERY DO OKIEN I DRZWI

Rozwiązań pomagających uporać się z uciążliwymi owadami jest dużo, jednak my chcielibyśmy szczególnie polecić to, które całkowicie pozbawia nas problemu, ponieważ uniemożliwia owadom dostanie się do naszego domu lub mieszkania.

Rozwiązaniem tym jest montaż moskitiery okiennej lub drzwiowej, czyli gęstej siatki, która przepuszcza powietrze, a która jednocześnie stanowi barierę nie do przejścia przez komary czy muchy . W ofercie firmy Problind można znaleźć trzy typy moskitier:

  1. rolowane, czyli takie, które montowane są w specjalnej kasecie z prowadnicami, które można rozwijać i zwijać w zależności od potrzeb. Szczególnie polecamy zastosować w miejscu często uczęszczanym, np. przy drzwiach balkonowych czy tarasowych.

  2. ramkowe – rekomendowane do okien, montowane do ramy okiennej przy pomocy wygodnych zaczepów.

  3. drzwiowe – znajdujące zastosowanie w oknach balkonowych. Taką moskitierę można otworzyć dzięki specjalnie zamontowanym zawiasom przypominającym standardowe zawiasy drzwiowe.


PREPARATY CHEMICZNE

Jeśli owady już dostaną się do naszego domu można skorzystać z tradycyjnych, lecz mało estetycznych lepów na muchy, lub z tradycyjnej łapki na muchy, która to jednak wymaga dużej sprawności i refleksu. W ofercie sklepów dostępne są też preparaty chemiczne w formie sprejów czy płytek do palenia. Wadą tego typu rozwiązań jest z pewnością nieprzyjemny zapach, szczególnie odradzany jeśli w domu przebywają dzieci.

ODSTRASZACZ ELEKTRYCZNY

W sieci znaleźć można najróżniejsze odstraszacze w postaci lamp lub preparatów montowanych do kontaktu, których główną zaletę stanowi daleki zasięg działania sięgający nawet do 60 metrów sześciennych. Takie rozwiązanie zakłada jednak pobór energii oraz, w przypadku płynów, wydzielanie specyficznego zapachu.


Montaż moskitier to najbardziej ekonomiczne, długotrwałe i nieinwazyjne rozwiązanie na walkę z muchami i komarami. Raz zamontowana moskitiera może spełniać swoje zadanie przez kilka lat, wystarczy tylko od czasu do czasu przeczyścić siatkę pod bieżącą wodą z mydłem. Moskitiera nie wydziela żadnego zapachu, nie pobiera energii elektrycznej, a mimo to skutecznie chroni nasz dom przed niechcianymi intruzami.


ZAPRASZAMY NA BAJKOLANDIĘ 2 CZERWCA DO ANDRYCHOWA

W tą niedzielę zapraszamy na nasze stoisko Problind na Bajkolandii w Andrychowie, gdzie z chęcią odpowiemy na wszystkie Państwa pytania dotyczące moskitier, ale także rolet których jesteśmy producentem. Dla osób, które nas odwiedzą przygotowaliśmy specjalne ulotki rabatowe, a dla dzieci, które tego dnia będą z Wami przygotowaliśmy orzeźwiające i chrupiące, darmowe przekąski!


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy