Jak nie rozbić telefonu, Ty też popełniasz te błędy?

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 17.05.2019 13:30, ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Telefon z prostego narzędzia stał się wszystkomającym centrum komunikacji, rozrywki i pracy bez którego trudno nam się obejść. Nad jego wyglądem pracują najlepsi projektanci,a do produkcji używa się najnowszych technologii. Są coraz cieńsze, a ekran zajmuje niemal całą powierzchnię przedniego panela. Są też coraz bardziej podatne na rozbicie ekranu. W tym artykule postaram się opisać jakich sytuacji unikać i jak zabezpieczyć telefon przed stłuczeniem.

Jak nie rozbić telefonu, Ty też popełniasz te błędy?

Naprawa zbitej szybki to jedna z najczęstszych usług wykonywanych w naszym Serwisie Laptopów i Telefonów w Andrychowie na ul.Krakowskiej 81 (naprzeciw Kina). Stosując się do kilku prostych zasad można znacząco zmniejszyć ryzyko takiego wypadku.

z Poradników internetowych :)
Wszyscy wiemy, że kromka spada zawsze masłem na podłogę, a kot zawsze na 4 łapy.
Wystarczy od spodu smartfona przymocować kromkę posmarowaną masłem!
A dla miłośników zwierząt proponuję zastąpić kromkę kotem ;-)


Ehhh, gdyby to było takie proste.


Tylna kieszeń spodni
Smartfonowy sport ekstremalny – duże ryzyko, ale jak super wygląda :)

Noszenie telefonu w tylnej kieszeni spodni to najczęstszy, tuż po wyślizgnięciu z dłoni, powód problemów z telefonem. Zakres uszkodzeń powstałych w ten sposób jest bardzo szeroki – w sumie wystarczy usiąść...


Schylanie się, aby np. zawiązać buty lub podnieść coś z ziemi, powoduje, że spodnie opinają się na pośladkach, a próba dopasowania ekranu smartfona do krzywizny pośladków to nie jest dobry pomysł. Szybka telefonu choć potrafi wytrzymać próby porysowania nożem, to wyjątkowo źle znosi wyginanie, już niewielkie naprężenie może spowodować pęknięcie.


Kolejne ryzyko, które czyha na śmiałków noszących tel. w tylnej kieszeni, to toaleta. Nie trzeba zbyt mocno wysilać wyobraźni, aby stwierdzić, że w pewnych okolicznościach szansa trafienia smartfona do muszli klozetowej jest niezwykle wysoka. Wspomniana kieszeń to także ulubione miejsce kieszonkowców, ale o tym innym razem…

Folia, Szkło, Etui

Jednym z najbardziej popularnych sposobów na zabezpieczenie telefonu przed rozbiciem to naklejenie na wyświetlacz szkła ochronnego oraz założenie odpowiedniego etui.

Niestety większość dostępnych na rynku chroni przed zarysowaniem, a przed upadkiem jedynie w znikomym zakresie.
Jak powinno wyglądać etui, które faktycznie zabezpieczy telefon przed rozbiciem opiszemy w kolejnym artykule.


Holder, Pierścień">
">Bardzo popularne ostatnio rozwiązanie polegające na doklejeniu na pleckach telefonu specjalnego ruchomego pierścienia na palec lub uchwytu. Wspomniany gadżet znacznie poprawia pewność chwytu smartfona i zmniejsza możliwość wyślizgnięcia się niemal do zera.


Odkładaj ekranem w dół
Banalna sprawa, ale z relacji naszych klientów w serwisie laptopów i telefonów dość często wynika, że na odłożony wyświetlaczem do góry telefon coś upadło… Odkładasz telefon, odłóż go wyświetlaczem w dół, to kolejne kilka procent więcej do przetrwania wyświetlacza w całości.


Ekranem do ciała w kieszeni
Podobnie ma się sprawa z noszeniem telefonu w kieszeni, zastanów się, ile razy miałeś siniaka na ciele bo przypadkiem uderzyłeś w coś, lub ktoś inny uderzył w Ciebie np. w pracy? Chowając telefon do kieszeni warto ułożyć go ekranem do ciała, nawet jeśli coś przypadkiem w niego uderzy, to plecki smartfona są znacznie trwalsze, no i tańsze w naprawie.


Wiązanie butów
Przecież nigdy mi nie spadł !
Jeśli lubimy opięte spodnie, niestety żadna kieszeń nie jest bezpieczna, im płytsza tym większym naprężeniom poddawany jest telefon. Jak już wspomniałem wcześniej, ekrany telefonów mają bardzo małą odporność na zginanie. Na pewno słyszeliście już historie, że ktoś bardzo dbał o telefon, miał super etui, naklejone szkło, nigdy nie upuścił telefonu, po czym wyciąga go z kieszeni i widzi pęknięty ekran…

Zadaniem naukowców
Na podstawie artykułu portalu o2.pl
To jak telefony spadają, może być zależne od sposobu, w jaki je trzymamy. Na rozbicie szybki może mieć też wpływ obrót spadającego urządzenia oraz wysokość, z jakiej spada. Tak twierdzi profesor Robert Matthews, fizyk z Uniwersytetu Aston w Wielkiej Brytanii, który na zlecenie firmy Motorola zbadał całą sprawę.

Matthews opracował specjalny wzór, dzięki któremu obliczyć można w jaki sposób telefon uderzy o ziemię. Uwzględnić trzeba jedynie długość smartfona, przyspieszenie ziemskie i specjalny "parametr zwisu", który bierze pod uwagę odległość od ziemi i kąt, pod jakim znajduje się telefon, kiedy zaczyna spadać.

Niestety nie udało się ustalić jak wygląda ten wzór, może czytelnicy pomogą nam go odnaleźć ? :)
Znasz inne skuteczne sposoby na zmniejszenie ryzyka uszkodzenia ekranu ?
Napisz o tym pod tym wpisem na facebooku

Parę słów o Serwiso

Już od 9 lat z dużym powodzeniem naprawiamy Laptopy i Telefony w Andrychowie.
Od lutego jesteśmy w nowej dogodnej lokalizacji w centrum miasta.

ul. Krakowska 81 [naprzeciw Kina]
34-120 Andrychów

Telefon: 660 40 50 14 Mail: [email protected] / www.serwiso.com.pl

Polub nas na facebooku, bądź na bieżąco z Promocjami:
https://www.facebook.com/Serwiso


[Wcześniejsza lokalizacja to ul.Starowiejska 22b pokój 403]


Serwis Telefonów zajmujemy się kompleksową naprawą telefonów i tabletów. Wymiana baterii, zbitej szybki w telefonie czy gniazda zasilania to nasza codzienność.

Serwis komputerowy, a także odzyskiwanie danych, przyspieszanie pracy laptopa, czyszczenie układu chłodzenia w laptopie, naprawa płyty głównej, naprawa uszkodzonej obudowy laptopa, ekspresowa wymiana matrycy LCD w laptopach to również nasza specjalność, więcej znajdziesz na: www.serwiso.com.pl

Posiadamy również w sprzedaży akcesoria do telefonów w doskonałych cenach.

Ładowarki samochodowe


Ładowarki sieciowe


Ładowarki indukcyjne


Kable USB


Selfie stick kijek do selfi
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy