reklama

Jak funkcjonalnie zagospodarować piwnicę?

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 27.01.2022 08:25,
Niezależnie od tego, czy jesteśmy właścicielami niewielkiej piwnicy w bloku, czy dużej piwnicy w domku jednorodzinnym możemy funkcjonalnie zagospodarować to pomieszczenie. Zwłaszcza właściciele małych piwnic potrzebują ergonomicznie zagospodarować ich powierzchnię, aby piwnice pomieściły jak najwięcej przedmiotów.
Jak funkcjonalnie zagospodarować piwnicę?

Piwnica w bloku

Piwnica w bloku zazwyczaj pełni rolę składzika. Przechowujemy tam rzeczy, na które nie ma miejsca w mieszkaniu. Aby zwiększyć powierzchnię użytkową piwnicy, warto maksymalnie wykorzystać ściany. Jeżeli po jednej stronie umieścimy regał metalowy ze sklepu regaly.biz, półki na narzędzia i sprzęty a po drugiej półki na artykuły spożywcze, zyskamy idealne miejsce na spiżarnię.

Jeżeli jakieś sprzęty czy inne przedmioty nie będą używane przez dłuższy czas, najlepiej schować je głębiej. Sprzęty i przedmioty używane częściej powinny być łatwo dostępne. Ale nie mogą utrudniać poruszania się po piwnicy.

Trzeba być konsekwentnym w podziale funkcji piwnicy. Jeżeli przestaniemy odkładać narzędzia i inne przedmioty na swoje miejsce, naruszymy funkcjonalność poszczególnych stref i w piwnicy zapanuje chaos.

Piwnica w domku jednorodzinnym

Zdecydowanie większe możliwości aranżacji piwnicy mają właściciele domków jednorodzinnych. Jeżeli w piwnicy chcemy zorganizować warsztat majsterkowicza, najlepiej zlokalizować go w pobliżu wyjścia na zewnątrz. Niezbędnym elementem wyposażenia warsztatu jest stół lub blat roboczy. Warsztat trzeba wyposażyć też w regały, półki, wieszaki i tablice na narzędzia.

Piwnica w domku jednorodzinnym to idealne miejsce na stworzenie pralni i suszarni. Głośne dźwięki pralki nie będą przeszkadzać domownikom, a pranie można robić o każdej porze, nawet w nocy. W pralni można postawić kosze na brudną bieliznę, suszarki, można przechowywać tam detergenty. Tym sposobem zyskamy więcej miejsca w łazience. Jeżeli planujemy suszyć ubrania w piwnicy, trzeba zamontować tam ogrzewanie.

Piwnica w domku jednorodzinnym to także doskonałe miejsce na stworzenie domowej siłowni, która pozwoli zadbać o formę i figurę niezależnie od pory dnia. Sprzęt i akcesoria do siłowni należy dobrać w zależności od własnych potrzeb i potrzeb innych domowników. Na jednej ze ścian dobrze jest zamontować lustro, aby widzieć, czy zachowujemy prawidłową postawę ciała podczas treningów. W przypadku aranżacji siłowni w piwnicy trzeba zadbać o dobrą wentylację.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy