reklama
reklama

Instalacja fotowoltaiczna dla firmy. To się opłaca! Zwrot poniżej 2 lat!

Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 14.09.2022 15:36,
Rynkowe ceny za energię elektryczną już kilka miesięcy temu przekroczyły 2zł/kWh.
Instalacja fotowoltaiczna dla firmy. To się opłaca! Zwrot poniżej 2 lat!

Z informacji przekazanych przez Klientów firmy Polska Energia z Andrychowa wynika, że od sprzedawcy energii otrzymują oferty netto 2.20zł/kWh do nawet 2.60zł/kWh! Dobra wiadomość to taka, że opłacalność fotowoltaiki mierzona czasem zwrotu z inwestycji poprawiła się o kilkanaście miesięcy. Inwestycja w panele fotowoltaiczne opłaca się jeszcze bardziej.

- Już na starcie warto przytoczyć aktualny przykład. Jeśli firma zużywa całą energię z fotowoltaiki podczas generacji ze słońca, czyli przy 100% autokonsumpcji, wykonanie mikroinstalacji o mocy 50kWp w przykładowej cenie netto 180 tys. oraz cenie prądu 2.20zł/kWh netto, spowoduje czas zwrotu instalacji w jedyne 19 miesięcy, czyli znacznie poniżej 2 lat – podkreśla Zbigniew Hatala, wiceprezes Zarządu Polska Energia Sp.K..

Zatem jeśli firma zużywa w ten sam sposób mniejszą ilość energii, realizując instalację o odpowiednio mniejszej mocy, czas zwrotu również pozostanie na podobnym poziomie. Czyli około 2 lat! Opłacalność inwestycji w panele fotowoltaiczne zdecydowanie zwiększa się wraz ze skróceniem czasu ich zwrotu. Z kolei zwrot kosztów instalacji PV jest zależny od ceny prądu oraz autokonsumpcji.

Aktualnie dla odbiorców prywatnych ceny prądu są nieporównywalnie niższe, sztucznie utrzymywane na poziomie 0.60zł/kWh – 0.70zł/kWh, jednak firmy płacą wielokrotnie więcej.


Dlaczego dla firmy instalacja PV o mocy 50kWp?

Aktualnie moc 50kWp jest górną wartością graniczną dla mikroinstalacji PV. Powyżej tej mocy instalacje fotowoltaiczne traktowane są jako „małe instalacje”. Wiąże się to z dodatkowymi wymaganiami oraz projektem budowlanym. To z kolei znacznie wydłuża proces realizacji inwestycji. Dlatego też zaleca się wykonać 50kWp „na start”. Wszystko po to, by szybko rozpocząć oszczędzanie i równocześnie przygotowywać procedurę realizacji instalacji o docelowej mocy.


Zwrot instalacji fotowoltaicznej w systemie net-billing

W net-billingu (obowiązuje prosumentów, którzy zgłosili mikroinstalację po 1 kwietnia br.) podwyżki cen energii elektrycznej dla właścicieli instalacji fotowoltaicznej nie są już tak straszne. Nawet jeżeli ceny energii będą podwyższane na giełdzie, to operator odkupi ją od nas za wyższą stawkę określaną przez Urząd Regulacji Energetyki.

Tegoroczna zmiana systemu rozliczeń w dalszym ciągu wskazuje, że inwestycja w fotowoltaikę jest opłacalna. Szacuje się, że ceny energii elektrycznej będą rosły przez kolejne lata. Inwestycja w nowoczesne źródła energii jest opłacalna na każdym szczeblu – zarówno w przypadku firm, gospodarstw domowych jak i indywidualnych prosumentów. Coraz bardziej popularne jest połączenie fotowoltaiki z pompą ciepła. Jest to bardzo opłacalny wybór w przypadku ogrzewania domów. Ekologia i niskie koszty ogrzewania to główne atuty tego rozwiązania. Jednorazowy wydatek zwraca się już po kilku latach, a później rachunki za prąd są zaskakująco niskie.


Fotowoltaika dla firm szansą na niskie rachunki za prąd

Podwyżki cen prądu i gazu sprawiają, że szukanie alternatywnych rozwiązań pozwala znacznie zmniejszyć rachunki za energię. W związku z tym, że ceny za energię elektryczną przekroczyły 2zł/kWh (nawet 2.60zł/kWh) zwrot z inwestycji może skrócić się do 2 lat ! Opłacalnym rozwiązaniem staje się zakontraktowanie energii ze źródła odnawialnego. Aktualna nieprzewidywalna sytuacja międzynarodowa na rynkach sprawia, że fotowoltaika dla firm to najbardziej opłacalne rozwiązanie. Zdecydowanie pozwala zmniejszyć opłaty za energię elektryczną.


Fotowoltaika Polska Energia z Andrychowa

Na każdym etapie inwestycji w nowoczesne źródła odnawialne warto postawić na solidnego partnera. Firma fotowoltaiczna Polska Energia z Andrychowa świadczy kompleksowe usługi dotyczące zarówno doradztwa, pozyskania dofinansowania a także montażu i serwisu instalacji fotowoltaicznej. Dotyczy to indywidualnych Klientów oraz firm. Szacunkowy koszt inwestycji w fotowoltaikę do domu i firmy sprawdzisz w kalkulatorze fotowoltaiki Polskiej Energii.

Więcej informacji na stronie: https://polska-energia.com/oferta/reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy