Insekty w domu. Jak pozbyć się robaków z mieszkania?

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 01.10.2019 16:01,
Insekty w domu. Jak pozbyć się robaków z mieszkania?

Pozostawione tu i ówdzie resztki żywności dla różnego rodzaju robactwa są swego rodzaju zaproszeniem na darmową ucztę, podobnie zresztą jak brud i śmieci. Chociaż nie zawsze brak porządku jest przyczyną zamieszkania w naszym domu pasożytów. Zdarza się, że pojawiają się one zupełnie przypadkowo, tak jak pluskwy, które możemy sami niepostrzeżenie przynieść do mieszkania w bagażu lub z zakupami.

Obecność nieproszonych gości w postaci robaków w domu nie jest pożądana ze względu na fakt, że przenoszą choroby i powodują wiele szkód. Dlatego mając pewność co do ich występowania w mieszkaniu, trzeba je jak najszybciej zwalczyć. Przedstawiamy sprawdzone sposoby na 8 najpopularniejszych rodzajów robaków.

Pająki

Z całego zestawienia powodują najmniej szkód, wręcz przeciwnie – zjadają roztocza i inne insekty takie jak muchy, pluskwy, komary czy mrówki. Można by powiedzieć, że pająki stoją na straży porządku w naszym domu, jednak to ich boimy się najbardziej. By je wyprosić z mieszkania, należy sukcesywnie niszczyć pojawiające się pajęczyny, a po kątach mieszkania porozkładać kasztany lub kawałki cytryny, których zapachu pająki nie lubią.

Karaluchy

Karaluchy są silne, bardzo szybko uodparniają się na różnego rodzaju trucizny, dlatego, jeśli w Twoim domu pojawił się ten rodzaj szkodnika, musisz być przygotowany na długą i żmudną walkę z nim. Chętnie zagnieżdżają się w zakamarkach pod podłogą czy szczelinach w pobliżu zlewu, w miejscach ciepłych i wilgotnych.
Najskuteczniej na karaluchy działa gazowanie mieszkania dwusiarczkiem węgla, które należy zlecić specjaliście. Mimo wszystko na początku spróbować można oprysku (specjalistyczne preparaty na karaluchy kupisz tutaj: https://tedan.pl/sklep/zwalczanie-szkodnikow/prusaki-karaluchy-zwalczanie-srodki-preparaty-opryski/).

Mole

Gdy dostaną się do naszej szafy, zniszczą nasze ubrania. Stanowią zagrożenie także dla książek. Dlatego, jeśli zobaczysz w swoim mieszkaniu mola albo ślady jego obecności, musisz jak najszybciej przejrzeć zawartość garderoby w poszukiwaniu larw tych owadów. Jeśli je znajdziesz, jak najszybciej je usuń. Ubrania wypierz i wyprasuj w gorącej temperaturze, a do szafy włóż lawendę lub gazetę, bo to zapachy, których mole nie lubią.

Rybiki

To stały lokator ciepłych i wilgotnych łazienek. Co prawda rybiki nie są dla nas niebezpieczne, jednak mimo wszystko powinno się ich pozbyć. Rybiki cukrowe żywią się resztkami jedzenia (szczególnie cukrem), dlatego najlepszą pułapką na nie jest właśnie cukier. Posmaruj kawałki tektury sztucznym miodem i porozkładaj na noc w łazience. Rano przekonasz się, że będą one oblepione rybikami.

Muchy

Muchy są bardzo uciążliwe dla ludzi i ciężko jest je unicestwić, gdyż bardzo szybko zmieniają lokalizację. Stanowią spore zagrożenie, jako że przenoszą choroby. Poszukując pożywienia, obsiadają padlinę, odchody i śmieci, a potem wlatują do naszych domów, przenosząc dużo niebezpiecznych drobnoustrojów. By pozbyć się much, trzeba zamontować w oknach moskitiery, a w pomieszczeniach porozwieszać lepy. Skuteczna w walce z plagą much jest lampa owadobójcze (znajdziesz ją tutaj: https://tedan.pl/sklep/profesjonalne-lampy-owadobojcze/).

Muszki owocówki

Są zmorą wielu domów w lecie. Żywią się zgniłymi owocami, gdzie również się rozmnażają. Dlatego musimy dbać o to, by na szafkach w kuchni nie leżało niezabezpieczone jedzenie, które jest prawdziwą gratką dla owocówek. Skuteczną w walce z muszkami jest pułapka do wykrywania i monitowania lotu muszki owocówki (np. tego typu: https://tedan.pl/sklep/zwalczanie-szkodnikow/muszki-owocowki/pulapka-na-muszki-owocowki-plyn-250ml.html). Znajdujący się w niej płyn stanowi swego rodzaju wabik na muszki, przez co wlatują do środka takiej pułapki i topią się w znajdującym się w nim płynie.

Mrówki

Zauważyłeś poruszające się po podłodze w kuchni lub przedpokoju mrówki? Zacznij od znalezienia szczeliny, którą mrówki przedostają się do mieszkania, następnie odpowiednio ją zabezpiecz. Domowymi środkami do zwalczania mrówek są mięta i ruta zwyczajna, których zapachów mrówki nie lubią. W sklepach znajdziesz też specjalistyczne środki na mrówki. Stosuj je zgodnie z zaleceniami producenta.

Pluskwy

Pluskwy domowe żywią się krwią ludzi i zwierząt. Chętnie bytują w ciepłych i zaciemnionych miejscach, w różnych szczelinach i zakamarkach. Gdy pluskwy pojawią się w naszym domu, może być trudno je wytępić, dlatego najlepiej od razu sięgnąć po broń dużego kalibru jak koncentraty lub gotowe do użycia preparaty chemiczne do stosowania w postaci oprysku (sprawdź tutaj: https://tedan.pl/sklep/zwalczanie-szkodnikow/zwalczanie-pluskiew/), które powinny skutecznie zwalczyć szkodnika. Pomocne w walce z pluskwami są też pułapki do monitorowania ich obecności i natężenia.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy