Gospodynie wiejskie i wsi mieszkanki, tworzą bukiety, stroiki i wiją wianki

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 13.08.2019 16:30, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Wakacje to dla Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Andrychowie czas twórczej pracy.
Gospodynie wiejskie i wsi mieszkanki, tworzą bukiety, stroiki i wiją wianki

Gospodynie cały czas pracują na rzecz regionu i społeczności lokalnej, a dzięki pozytywnej ocenie wniosku o MAŁY GRANT, Stowarzyszenie otrzymaniu dotację z woj. Małopolskiego na realizację zadania pn. „Gospodynie wiejskie i wsi mieszkanki, tworzą bukiety, stroiki i wiją wianki”. W ramach realizacji zadania Stowarzyszenie zorganizuje i przeprowadzi: 10-ciogodzinny międzypokoleniowy warsztat ludowy pn. „Sztuka tworzenia bukietów zielnych i wicia wianków ludowych”, w którym wezmą udział seniorki i dzieci/młodzież oraz dwa spotkania integracyjne - VII Konkursu Bukietów Zielnych i XIX Konkursu Stroików Dożynkowych.

Sierpniowy Konkurs Bukietów Zielnych, połączony będzie z pokazem wianków ludowych, wystawą bukietów zielnych i konkursem na Najpiękniejszy Bukiet Zielny. Około 200 uczestników spotkania wysłucha również prelekcji pt. „Tradycje i obrzędy Święta Matki Boskiej Zielnej” oraz zaznajomi się ze znaczeniem ziół i roślin, które powinny znaleźć się w bukietach zielnych. Ponadto, na scenie zaprezentuje się zespół ludowy czy chór z tematycznym programem artystycznym. Stowarzyszenie przygotowując się do dożynek, przeprowadzi XIX Konkurs Stroików Dożynkowych, który połączony zostanie z prelekcją na temat tradycji dożynkowych. 100 uczestników spotkania, podziwiać będzie prawdziwą sztukę ludową na wystawie eksponującej konkursowe stroiki dożynkowe.

Więcej informacji na temat Stowarzyszenia na stronie internetowej: link

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy