reklama

Fotowoltaika to nadal bardzo atrakcyjne rozwiązanie

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 27.05.2022 13:35,
Inwestycja w panele fotowoltaiczne czy też pompę ciepła realnie obniża rachunki za energię elektryczną.
Fotowoltaika to nadal bardzo atrakcyjne rozwiązanie
Dzisiaj bez prądu nie wyobrażamy sobie codziennej naszej egzystencji. Współczesne funkcjonowanie naszych domowych urządzeń opiera się w większości na poborze prądu bezpośrednio z gniazdka, bądź też z ładowarek. Rachunki za prąd stale rosną, zwłaszcza w sytuacji w jakiej znalazła się cała Polska, w dobie szalejącej inflacji.

Przechodząc na energię odnawialną dbasz o niezależność energetyczną gospodarstwa domowego i masz realny wpływ na czystość środowiska, które nas otacza. Ponadto inwestycja w panele fotowoltaiczne czy też pompę ciepła realnie obniża rachunki za energię elektryczną, jak również podnosi wartość nieruchomości. Połączenie pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną pozwala zwiększyć stopień wykorzystania energii na własne potrzeby.

Czy może być coś lepszego jak połączenie fotowoltaiki i pompy ciepła? Otóż NIE!!! Dzięki temu połączeniu możesz skorzystać z dofinansowania programu CZYSTE POWIETRZE nawet do 90% zwrotu całej inwestycji.

Pompy ciepła stają się w Polsce bardzo popularne.

Nowoczesne urządzenia radzą sobie bardzo dobrze i widocznie zmniejszają koszty ogrzewania domu, w szczególności w sytuacji braku dostępu do sieci przesyłowej gazu ziemnego, czy też braku węgla.

Czy fotowoltaika ze zmienionym sposobem rozliczania tzw. Net-billing będzie opłacalna i atrakcyjna dla domu? Dwa razy „TAK!”. Inwestycja dalej będzie się opłacać, jedynie wydłuży się czas jej zwrotu. Możesz jeszcze bardziej uniezależnić się od operatora poprzez zakup magazynu energii.

Rozliczanie będzie oparte o sprzedaż i kupno. Prosument będzie miał depozyt – ewidencję środków prowadzoną miesięcznie i z niego będzie mógł płacić za zużytą energię. Wartość energii zapisywana w depozycie ma być liczona według średniej ceny miesięcznej.

Prosumenci będą energię sprzedawać i kupować. Sytuacja taka będzie miała miejsce, gdy w okresie produkcji prądu przez instalację fotowoltaiczną wygenerowane zostaną nadwyżki energii (sprzedaż) i w okresie, gdy instalacja nie pracuje lub produkuje mniej niż wynoszą potrzeby (kupno). Zasady kupna-sprzedaży zostały tak sformułowane, żeby Prosumentom nie opłaciło się przewymiarowywać instalacji i doprowadzać do dużej nadprodukcji.

Nieuzasadniona nadprodukcja energii prowadziła do przeciążenia ogólnopolskiej sieci energetycznej, co w konsekwencji paradoksalnie prowadziło do niedoborów energii w okresach szczytowego zapotrzebowania, które przypada na godziny poranne i wieczorne. Net-billing zakłada, że pieniądze ze sprzedaży nadwyżki energii z fotowoltaiki będą znajdować się w depozycie przez okres 12 miesięcy.

Zapraszamy do kontaktu.

TS Energy

Siedziba firmy, sklep instalacyjny:
Wadowice, ul. Dr.Putka 9 (za C.H. Jan)

tel.: 880 220 752


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy