reklama

Faktoring online coraz chętniej wybierany przez przedsiębiorców

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 20.09.2021 08:42,
Rozwijanie własnej firmy to jedno z największych wyzwań, przed jakimi stają przedsiębiorcy. Wielu z nich regularnie poszukuje możliwości uzyskania finansowania zewnętrznego, aby zyskać środki na pokrycie bieżących kosztów czy na inwestycje. Od pewnego czasu to faktoring online staje się jedną z najczęściej wybieranych przez przedsiębiorców form finansowania firmy.
Faktoring online coraz chętniej wybierany przez przedsiębiorców

Dane Polskiego Związku Faktorów nie pozostawiają wątpliwości

Jak pokazują dane przygotowane przez Polski Związek Faktorów, usługa faktoringu w Polsce staje się coraz bardziej popularna. W pierwszym półroczu 2021 roku branża odnotowała dynamiczny wzrost obrotów. Firmy zrzeszone w PZF sfinansowały w tym okresie działalność przedsiębiorstw na łączną kwotę 167,4 mld zł. W porównaniu z pierwszym półroczem 2021 roku branża odnotowała wzrost o 24 proc. Z faktoringu korzysta już 21 tys. firm. Do finansowania przekazano aż 10 mln faktur. Dane te robią ogromne wrażenie i jednoznacznie wskazują, że firmy chętnie korzystają z tej formy finansowania.

W tym miejscu warto również zwrócić uwagę na fakt, że przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na skorzystanie z faktoringu online. Możliwość uzyskania finansowania przez internet, bez wychodzenia z domu lub z siedziby firmy, to ogromna oszczędność czasu dla przedsiębiorców. W szczególności jest to istotne dla przedsiębiorców z branży transportowej, którzy mogą skorzystać z faktoringu z dowolnego miejsca – nawet z trasy. Właśnie z tego powodu coraz większym uznaniem cieszą się firmy, oferujące faktoring online – takie jak Fandla, która gwarantuje szybkie i wygodne finansowanie przez internet.

Co sprawia, że faktoring online jest tak popularny?

Powodów, dla których coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z faktoringu online, jest kilka. Przede wszystkim wymienić tutaj należy brak konieczności osobistego odwiedzania placówki firmy faktoringowej.

Finansowanie bez wychodzenia z domu lub z firmy

Konieczność osobistego podpisywania umowy wiąże się z poświęceniem na to sporej ilości czasu – szczególnie w większych miastach, w godzinach szczytu. W przypadku faktoringu online wystarczy uruchomić laptop, tablet lub smartfon, przekazać fakturę do finansowania, a następnie czekać na rozpatrzenie wniosku. I w tym przypadku Fandla wyróżnia się na tle konkurencji, gdyż rozpatrzenie wniosku trwa tylko 15 minut. Później wystarczy już tylko zaczekać na pieniądze – a przelew wykonywany jest nawet tego samego dnia.

Minimum formalności

Nie bez znaczenia jest również to, że w przypadku faktoringu online ilość formalności ograniczona jest do niezbędnego minimum. To jeden z powodów, dla których wielu przedsiębiorców wybiera faktoring zamiast kredytu bankowego. W przypadku kredytu formalności może być naprawdę sporo, a dodatkowo czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku bywa bardzo długi. Faktoring online jest więc świetną alternatywą dla kredytu w banku, z uwagi na niewielką ilość formalności, a także na krótki czas oczekiwania na decyzję.

Prosty sposób na utrzymanie płynności finansowej

Chyba każdy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę z tego, że płynność finansowa jest jednym z najważniejszych wyznaczników kondycji finansowej firmy. Dzięki temu, że z faktoringu online można skorzystać w dowolnym momencie, przedsiębiorca ma możliwość trzymania ręki na pulsie. Kiedy klient poprosi o wystawienie faktury z odroczonym terminem płatności lub gdy czas oczekiwania na płatność będzie zbyt długi, na przykład 60 dni, faktoring online może okazać się bardzo pomocny. Dzięki tej formie finansowania przedsiębiorca zyska dostęp do środków niemal od razu, co pozwoli na utrzymanie płynności finansowej w firmie.

Dołącz do grona zadowolonych przedsiębiorców!

Popularność faktoringu online nieustannie rośnie – coraz więcej firm decyduje się na skorzystanie z tej formy finansowania. Świadczy to między innymi o tym, że osoby prowadzące firmę są zadowolone z takiej usługi finansowej i chętnie do niej wracają, a liczba klientów firm faktoringowych jest coraz większa. Jeśli i Ty rozważasz skorzystanie z faktoringu, koniecznie zapoznaj się z ofertą firmy faktoringowej Fandla. Oferuje ona nowoczesny faktoring online, oparty na przejrzystych zasadach. W końcu w biznesie chodzi o to, aby pieniądze łączyły!

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy