Dolar dla Polaków nadal wyjątkowy. Czy słusznie lubimy amerykańską walutę?

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 23.08.2019 12:40, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Przez lata dolar stanowił dla Polaków symbol życia na lepszym poziomie. W czasach PRL za dolary można było bowiem nabyć dobra nieosiągalne w rodzimej walucie. Zakupy w Pewexach, lokowania oszczędności w USD… czas jednak idzie do przodu.
Dolar dla Polaków nadal wyjątkowy. Czy słusznie lubimy amerykańską walutę?

Sentyment do USD czy coś więcej?

Aktualnie pod względem wartości nabywczej dolar najmocniejszą walutą nie jest, a mimo to wciąż traktowaną w sposób szczególny. Sentyment? Wyłącznie stosunek emocjonalny ? A może jednak całkiem rozsądny tok myślenia? Gdyby USD doceniali jedynie ludzie w średnim i starszym wieku, faktycznie byłoby można sądzić, iż pozycja dolara dyktowana jest wspomnieniami. Ale realia są inne. Wiele osób posiadających oszczędności w dolarze dokonało ich przelutowania w roku 2009, rzeczywiście był to dobry moment na korzystną sprzedaż waluty. Inni wstrzymali się zaś z taką decyzją, raczej nie bez powodu. Co więcej młodsze pokolenie dolary nadal kupuje, czego z pewnością już nie da się wytłumaczyć pamięcią o dawnej sile USD. Dowodem na popularność dolara w XXI wieku są również obroty kantorów internetowych w ramach amerykańskiej waluty. Liczne transakcje kupna dolara odnotowuje m.in. Walutomat.pl.

Dolar realnie niezastąpiony

Być może uwolnienie dolara od otoczki emocjonalnej rzeczywiście w 100% nie nastąpiło. Niemniej jednak potęga waluty nie leży wyłącznie w jej wartości rynkowej. Olbrzymie znaczenie ma również dostępność oraz wymienialność na każdą inną walutę-a tymi cechami wyróżnia się właśnie dolar, zapewniając jego posiadaczowi bezcenną stabilność jakiej nie gwarantują pozostałe nominały. W praktyce dolar często pośredniczy więc w zakupie mniej popularnej waluty docelowej. Polscy przedsiębiorcy albo entuzjaści wycieczek po egotycznych krajach chcąc pozyskać lokalny środek płatniczy zazwyczaj najpierw kupują USD, a kolejno dokonują wymiany dolara. Złotych zagraniczny kantor prawdopodobnie by nie przyjął, za to dolara bez najmniejszego problemu.

Dolar jako waluta akceptowalna zawsze i wszędzie nie generuje również wysokiego kosztu zakupu bądź sprzedaży. Jakby nie było transakcji zakupu USD najbardziej opłaca się dokonać przez Internet. Na platformie Walutomat.pl odbywa się ona z całkowitym pominięciem spreadu na rzecz drobnej prowizji , w granicach od 0,06 do maksymalnie 0,2% wartości przewalutowanych środków. Ponadto sam kurs dolara po jakim możemy go kupić przedstawia się znacznie atrakcyjniej niż w bankach i stacjonarnych kantorach. W aktualizowanym na bieżąco cenniku, na stronie https://www.walutomat.pl/kursy-walut/usd-pln/ w każdej chwili możemy to sprawdzić. Kurs dola oferowany klientowi równy jest jego cenie rynkowej. Dzięki platformie dostęp do amerykańskiej waluty Polacy mają przez całą dobę, bez konieczności odwiedzania placówki kantoru lub banku.

Tak więc pomimo rosnącej roli euro, dolar nadal jest walutą przydatną i silną.


ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy