Dobór wyposażenia w małej gastronomii

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 07.08.2019 10:10, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dobór wyposażenia w małej gastronomii

Decydując się otwarcie własnego lokalu, musisz pamiętać o tym, że wymyślenie nazwy i oferty to nie wszystko. Pod uwagę musisz wziąć wszystkie aspekty logistyczne, odpowiedzialność za dostawy i jakość składników, zadowolenie personelu, ale i wyposażenie Twojego lokalu. Niezależnie od tego, czy planujesz otwarcie pierogarni, tapas baru czy miejsca, w którym będzie można zasmakować w sushi, musisz pamiętać, że odpowiednie wyposażenie będzie grało pierwsze skrzypce w odbiorze Twojego lokalu zarówno przez klientów, jak i pracowników - radzą specjaliści z firmy technica.pl, we współpracy z którymi przygotowano ten poradnik.

W jaki sposób dobrać wyposażenie w małej gastronomii?

Właściciele niewielkich biznesów - małej gastronomii - zazwyczaj nie dysponują nieograniczonymi środkami finansowymi i muszą dostosować elementy wyposażenia i wystroju do swoich możliwości finansowych. Jeżeli ich portfel jest mniej zasobny, na samym początku mogą zdecydować się na skromniejsze elementy dekoracyjne oraz mniej zaawansowane elementy wyposażenia, w miarę upływu czasu modyfikując te założenia.

Należy dokonać podziału: które meble są niewątpliwie potrzebne na start, a które elementy wyposażenia zdecydowanie można ominąć. Może się okazać, że po takiej ewaluacji planowane koszty zdecydowanie się zmniejszą, pozwalając odetchnąć właścicielowi małej gastronomii. Trzeba jednak pamiętać o wielu wymaganiach stawianych przez Sanepid, dotyczących wyposażenia małej gastronomii. Wydawać by się bowiem mogło, że im mniejszy lokal, tym mniejsze obostrzenia, ale niekoniecznie tak jest. Dokładnie sprawdź wszystkie wymogi, żeby uniknąć przykrej niespodzianki, która może wstrzymać działanie Twojej gastronomii, całkowicie ją zawiesić lub wymusić kosztowne zmiany.

Mała gastronomia to wbrew pozorom nie taki mały wydatek, dlatego cena zawsze będzie grała istotną rolę w wyposażeniu. Nie powinniśmy jednak dać się zwieść podejrzanie niskim cenom wyposażenia. Bardzo ważna jest także jego jakość i solidność. Z tego powodu jednym z najczęstszych wyborów biznesmenów działających w małej gastronomii są meble i elementy wyposażenia ze stali nierdzewnej. Charakteryzują się one nie tylko unikalną trwałością, ale i łatwością w utrzymaniu i możliwością szybkiego, prostego czyszczenia. Ma to niebagatelny wpływ na podjęcie decyzji, ponieważ praca w gastronomii jest ciężka i dynamiczna, dlatego zminimalizowanie wysiłków utrzymania wyposażenia jest zawsze mile widziane. Gastronomia to także dziedzina, w której dbanie o higienę stoi na pierwszym miejscu, dlatego decyzja o zakupie mebli i elementów wyposażenia ze stali nierdzewnej może być strzałem w dziesiątkę. Być może takie części wyposażenia nie zawsze będą współgrały z resztą dekoracji i wystroju lokalu, jednak mogą ułatwić pracę personelowi i odpowiednio wpłynąć na higienę całego lokalu.

Jakość jest niezwykle istotna. Dotyczy to zarówno wystroju Twojego biznesu działającego jako mała gastronomia, promocji całego miejsca, ale i wyposażenia. Jeżeli wybierzesz słabej jakości elementy z wątpliwego tworzywa sztucznego, może i oszczędzisz nieco pieniędzy, ale możesz narazić biznes na straty. W przypadku wyposażenia małej gastronomii warto wziąć także pod uwagę zaawansowanie technologiczne sprzętów. Być może Twój personel nie miał styczności z tego typu urządzeniami czy wyposażeniem wcześniej, dlatego warto znaleźć takiego producenta lub dystrybutora, który będzie służył dobrą radą, zaoferuje konsultacje czy szkolenie oraz będzie do dyspozycji w sprawie ewentualnych pytań czy wątpliwości. Taki dystrybutor powinien mieć także jasne zasady serwisowania.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy