reklama
reklama

Do jakich prac można wykorzystać ruchome podesty?

Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 27.06.2022 11:16,
Do jakich prac można wykorzystać ruchome podesty?

Do jakich prac można wykorzystać ruchome podesty?

Ruchome podesty umożliwiają wykonywanie prac różnego rodzaju w trudno dostępnych miejscach stosunkowo niewielkim nakładem pracy i czasu. Choć w niektórych przypadkach – ze względu na specyfikę pracy w danym miejscu – wykonawcy zlecenia wybiorą podesty stacjonarne, najbardziej uniwersalnymi podestami są jednak podesty ruchome przejezdne. Do jakich prac można je wykorzystać i o czym należy pamiętać?

Podest ruchomy przejezdny – prace budowlane i remontowe

Trudno wyobrazić sobie profesjonalny plac budowy bez jednego, a czasem nawet kilku podestów przejezdnych. Maszyny te stanowią wygodną alternatywę dla różnego rodzaju rusztowań, których rozstawienie potrafi zająć czasami nawet kilka dni. Przy użyciu ruchomych podestów pracownicy w ciągu kilku minut mogą dostać się na znaczną wysokość, by wykonać swoje zadanie. Budowa podestu ruchomego umożliwia poruszanie się nie tylko w osi pionowej, ale także poziomej, dzięki czemu operator maszyny z łatwością może skierować kosz podnośnika w wybrane miejsce. Do najczęstszych prac budowlano-remontowych wykonywanych przy użyciu podestów przejezdnych należą m.in.:

  • montaż kolejnych elementów konstrukcji

  • ocieplanie i malowanie elewacji

  • różnorakie prace wykończeniowe

  • roboty impregnacyjne i antykorozyjne

  • prace dekarskie.

Podest przejezdny w przestrzeni zamkniętej

Podesty ruchome przejezdne świetnie sprawdzają się również w zamkniętych przestrzeniach takich jak chociażby magazyny, wielkopowierzchniowe hale produkcyjne czy nawet ścianki wspinaczkowe. Zwyżka samojezdna o parametrach odpowiednio dobranych do danego miejsca umożliwia sprawne poruszanie się po ciasnych alejkach magazynowych oraz przewożenie materiałów. W zamkniętych obiektach sportowych takich jak ścianki wspinaczkowe niewielkie podnośniki nożycowe doskonale sprawdzają się podczas prowadzenia regularnych prac związanych z przygotowywaniem dróg wspinaczkowych.

Prace elektryczne z użyciem podestów przejezdnych

Na obszarach budowy, a także podczas prac w terenie podesty ruchome przejezdne wolnobieżne są powszechnie używane do prowadzenia prac elektrycznych na wysokościach. Wykonanie oraz wymiana instalacji elektrycznych, montaż i naprawa ich poszczególnych elementów – przeprowadzenie tych wszystkich czynności na dużej wysokości, nierzadko w bardzo trudno dostępnych miejscach jest możliwe dzięki takiej maszynie jak właśnie podest ruchomy przejezdny. Wykonując nawet najprostsze prace elektryczne w pobliżu linii wysokiego napięcia, należy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniego dystansu.


Podesty ruchome przejezdne a prace porządkowe

Wysokościowymi pracami porządkowymi takimi jak mycie okien, przeszkleń i elewacji budynków, a także przycinanie drzew i pielęgnacja zieleni zajmują się na co dzień alpiniści przemysłowi oraz arboryści. Nierzadko jednak dostęp linowy w danym miejscu pracy może okazać się niemożliwy lub wyjątkowo czasochłonny, a tym samym po prostu nieopłacalny. Również w tym przypadku świetną alternatywą będzie użycie podestu ruchomego przejezdnego o parametrach dostosowanych do konkretnego zlecenia. Ze względu na swoją budowę w trudno dostępnym terenie najlepiej sprawdzą się specjalne podnośniki gąsienicowe o dużym wysięgu.

Montaż billboardów i reklam

Kolejnym rodzajem prac wysokościowych, do których powszechnie używa się ruchomych podestów jest montaż billboardów i reklam wielkopowierzchniowych. Wystarczy spojrzeć na krajobraz dowolnie wybranego miasta, by zauważyć, jak wiele pozornie bezużytecznej przestrzeni wykorzystuje się w celach marketingowych. Najczęściej są to jednak wysoko położone i trudno dostępne miejsca. Jeśli jako wykonawcy zlecenia z różnych przyczyn nie możemy skorzystać z usług doświadczonych alpinistów przemysłowych, najszybszym rozwiązaniem będzie użycie podestu przejezdnego. Już na etapie wyceny zlecenia warto wziąć pod uwagę wszystkie możliwe scenariusze jego realizacji – w wielu przypadkach podnośnik koszowy na przyczepie w zupełności wystarczy.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy