Czy znasz przesądy dotyczące pierścionków?

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 01.01.2020 11:29,
Najpopularniejsze przesądy związane z pierścionkami, w dużej mierze dotyczą głównie biżuterii zaręczynowej. Zabobony towarzyszą ludzkości od setek tysięcy lat i skupiają się wokół różnych sfer naszego życia. Najwięcej z nich odnosi się do przygotowań związanych z zaręczynami i ślubem. Skąd się wzięły przesądy dotyczące pierścionków zaręczynowych? Czy należy się ich obawiać? A może wręcz przeciwnie należy traktować je z przymrużeniem oka?
Czy znasz przesądy dotyczące pierścionków?

Zabobony o pierścionkach zaręczynowych - skąd się wzięły?

Przesądy są jednym z charakterystycznych elementów kultury i ludowej tradycji państw całego świata. Co kraj to obyczaj, dokładnie tak samo jest i w tym przypadku, bowiem każdy z nich pochwalić się może bardziej lub mniej oryginalnymi zabobonami dotyczącymi kobiecej biżuterii. Na wstępie należy wspomnieć o tym, że wiara w przesądy w dużym stopniu wpływa na naszą psychikę i samopoczucie. I choć niektóre z nich są synonimem szczęścia to nie należy w nie wierzyć. O jakich przesądach mowa?

Perły przynoszą (nie) szczęście?

Według starych ludowych wierzeń obecność pereł zarówno w pierścionku, jak i innych elementach biżuterii, w dniu zaślubin przynosi pecha Młodej Parze. Dlaczego? Choć perły są nieskazitelnie piękne i drogie to zgodnie z przesądem, zwiastuje nieszczęście, cierpienie i łzy w przyszłym wspólnym małżeńskim życiu. Co więcej, niektóre z zabobonów zakazują również noszenia pereł naszytych na gorset sukni ślubnej czy buty.

Pechowy duet?

Najpopularniejszym przesądem dotyczącym pierścionka zaręczynowego jest ten mówiący o tym, że na dłoniach Panny Młodej w dniu ślubu powinien znajdować się wyłącznie jeden pierścionek - oczywiście ten symbolizujący oświadczyny. Jednak jak wszyscy wiemy, jest to zupełnie niemożliwe bowiem, w tym wyjątkowym dniu do pierścionka zaręczynowego dołączy również obrączka. Na całym świecie żyje wiele małżeństw, które wspólnie przeżyły kilkadziesiąt długich i szczęśliwych lat, pomimo tego, że serdeczny palec Panny Młodej zdobiły dwa pierścionki a nie jeden. Jak zatem widać, jest to najlepszy dowód na to by przesądy dotyczące biżuterii traktować z lekkim przymrużeniem oka.

Przeczytaj także: Co przesądy mówią na temat wyboru dnia tygodnia na oświadczyny?

Oprócz zabobonów odnoszących się do pierścionków zaręczynowych, są również takie, które dotyczą samych obrączek. Według przesądów nikt prócz przyszłego Pana Młodego i Panny Młodej nie powinien przymierzać zakupionych obrączek ślubnych. Co więcej, jeżeli zależy im na długim i szczęśliwym życiu w małżeństwie to pod żadnym pozorem nie powinni oni ściągać, założonych sobie nawzajem złotych krążków.

Innymi przesądami związanymi z obrączkami, są te dotyczące rodzaju kruszcu wykorzystanego do produkcji biżuterii. Zgodnie z wierzeniami, dobrze by było, gdyby pierścionek wykonany został z trzech różnych rodzajów metali, a jego zewnętrzna warstwa powinna być gładka, pozbawiona jakichkolwiek wzorów i innych zdobień.

Przesądów dotyczących pierścionków jest o wiele więcej, a ich główne przesłanie w zależności od regionu, może się nieco różnić od siebie. Niemniej jednak pamiętajmy o tym, że są to tylko zabobony!

Pełną ofertę pierścionków zaręczynowych znajdziesz na https://auroria.pl/

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy