reklama

Czy warto kupić drukarkę laserową?

Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 09.04.2021 17:46, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Jeśli zamierzasz kupić drukarkę to nie możesz obejść się bez przyjrzenia się odwiecznemu pojedynkowi drukarek laserowych oraz atramentowych. Zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie ma grono swoich entuzjastów. W niniejszym artykule przedstawiamy argumenty przemawiające za wybraniem drukarki laserowej.
Czy warto kupić drukarkę laserową?

Podatność na uszkodzenia oraz eksploatacja

Drukarki laserowe uchodzą za mniej podatne na uszkodzenia w stosunku do drukarek atramentowych. Oczywiście jest to pewne uogólnienie i wiele zależy od wybranego modelu jednak bez wątpienia coś w tym jest.

Kolejny argument przemawiający za drukarkami laserowymi to kwestia części eksploatacyjnych a dokładniej tonera (np. Lexmark C3326DW toner). Otusz stawiając na drukarkę atramentową musimy pamiętać o tym by ją regularnie używać. Zbyt długa przerwa może skutkować zaschniętym tuszem oraz w efekcie zatkanymi dyszami. Z kolei w drukarkach laserowych to co jaki czas użytkujemy drukarkę nie ma wpływu na jej awaryjność. W przypadku użytkowników domowych, którzy zazwyczaj z drukarki korzystają okazjonalnie ten argument może mieć pewne znaczenie.

Mówiąc o eksploatacji nie da się nie wspomnieć o kosztach związanych z wydrukiem. W tym aspekcie sprawa mocno zależy od konkretnego modelu drukarki. Zarówno atramentowa jak i laserowa drukarka może być tania w eksploatacji. Kluczem jest jednak wybór odpowiedniego modelu drukarki oraz zakup tanich tuszy lub tonerów (np. Lexmark C3224DW toner).

Jakość i szybkość druku

Następny argument to jakość druku. Czy drukarka atramentowa nie potrafi drukować z dobrą jakością? Czy koniecznie musimy posiadać drukarkę laserową aby wydrukować dokument w wysokiej jakości? Absolutnie nie. Śmiało można drukować w najwyższej jakości również za pomocą drukarki atramentowej. Jednak patrząc na drukarki średniej lub niskiej klasy to znacznie lepiej radzą sobie drukarki laserowe. Tutaj tak naprawdę wystarczy wybrać pierwszy lepszy sprzęt by mieć pewność, że druk będzie zadowalający. Natomiast w przypadku drukarek atramentowych znacznie bardziej trzeba przyjrzeć się temu czy dany model spełnia oczekiwania. Z reguły niskiej klasy drukarki laserowe są lepsze niż średniej klasy drukarki atramentowe.

Nie można również nie zauważyć, że drukarki laserowe szybciej drukują. Jeśli zależy Ci na szybkim druku to w tej kwestii drukarki laserowe biją na głowę atramentową konkurencję.

Źródło zdjęcia:

ACTS_DATA STOCK / Shutterstock.com

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy