Czy podczas podróży należy płacić w lokalnej walucie?

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 12.07.2019 14:18,
Frank szwajcarski czy euro? Funt brytyjski czy euro? Jeśli niedawno podróżowałeś za granicę, często pytasz o to, płacąc kartą kredytową.
Czy podczas podróży należy płacić w lokalnej walucie?

Prosty sposób, by zaoszczędzić na kursie wymiany waluty to zapłata w lokalnej walucie. Jeśli tego nie zrobisz, nie tylko zostaniesz obciążony średnią stawką za wymianę waluty, ale dodatkowo za ten przywilej zapłacisz procent. Podczas gdy 3-3,5% może nie wydawać się zbyt dużo, sumuje się – stąd też wybierając się w podróż np. do Szwajcarii, zatroszcz się o swoje euro lub PLN i porównaj kurs franka w internetowykantor.pl/kurs-franka/.

Opłata za konwersję waluty

Jeśli w Szwajcarii chcesz zapłacić kartą, na której znajdują się Twoje środki w euro lub złotówkach, o ile sprzedawca wymaga zapłaty w CHF, za konwersję zostanie doliczona opłata za „płatność w walucie domowej”. Więc od razu płacisz więcej za to, co kupujesz.

Sposobem na to jest oczywiście przyjazd do Szwajcarii z CHF. Frank szwajcarski to popularna waluta, której kurs wymiany może być naprawdę atrakcyjny – porównanie kursów walut jest niezbędne, gdy planujesz kupno franka. Doskonałym rozwiązaniem w tej sytuacji jest sprawdzenie kursu waluty w kantorze internetowym, np. internetowykantor.pl/kurs-franka/. To tam znajdziesz możliwość najkorzystniejszej wymiany waluty.

Kurs wymiany walut

W kantorach stacjonarnych lub bankach, oprócz opłaty za konwersję prawdopodobnie uzyskasz raczej mało korzystny kurs wymiany.Czy Twój bank / dostawca kart kredytowych da Ci lepszą stawkę?Poza tym trudno jest śledzić te wszystkie dane, zwłaszcza gdy jesteś w podróży.

Kupno waluty jeszcze przed wyjazdem, okazuje się więc najlepszą opcją. W internetowykantor.pl nie dość, że nie zapłacisz prowizji ani żadnych dodatkowych opłat za kupno/sprzedaż waluty, to jeszcze zostaną Ci przedstawione o wiele atrakcyjniejsze kursy, niż w kantorach stacjonarnych. W internetowym kantorze zapłacisz jedynie minimalny spread, co w porównaniu z opłatami żądanymi przez kantory stacjonarne i banki, stanowi jedynie ułamek. A dodatkowo do 31 sierpnia 2019 rejestrując się za pomocą tego linku, masz możliwość zdobycia karty do Allegro o wartości 25 zł.

Wymiana walut – o tym pamiętaj!

Płatność w walucie domowej danego kraju, np. Szwajcarii, spowoduje około 3% opłaty za konwersję. Tak sytuacja wygląda w przypadku, kiedy nie zabrałeś ze sobą gotówki. Brak gotówki na wyjazd zagraniczny jest jedną z rzeczy, których musisz szczególnie unikać, by nie wydać na wakacje więcej niż planowałeś. Niepotrzebne wydatki są zbędne, a do takich należą między innymi koszty przewalutowania.

Takich niespodzianek unikniesz w momencie, gdy o wymianie waluty pomyślisz przed wyjazdem. Wiele osób z pewnością poleci Ci banki czy kantory, jako miejsce, gdzie możesz kupić walutę. Banki – nie. Kantor – tylko internetowy!

W internetowym kantorze nie tylko masz możliwość ekspresowej sprzedaży i kupna waluty. Tam także zrobisz przelew zagraniczny, przy pełnej gwarancji bezpieczeństwa transakcji oraz satysfakcji z podjęcia właściwej decyzji.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy