reklama

Cięcie laserem – najskuteczniejsza metoda cięcia metali

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 17.06.2021 11:19,
Sposobów cięcia metali jest wiele. Nie wszystkie jednak są tak samo skuteczne. Na prowadzenie bez wątpienia wysuwa się cięcie laserem. To metoda wykorzystywana w wielu branżach i gałęziach przemysłu. Cięcie laserowe stosuje się przede wszystkim w przemyśle motoryzacyjnym, górniczym, budowlanym, lotniczym, meblarskim.
Cięcie laserem – najskuteczniejsza metoda cięcia metali

To proces polegający na rozdzieleniu termicznym. Wiązka laserowa przy odpowiedniej temperaturze nagrzewa wybrany fragment materiału aż do stopnienia lub odparowania.

Cięcie laserowe w ofercie firmy ciecielaser.pl to optymalny sposób na dokładną, precyzyjną obróbkę. Nie ma konieczności wygładzania krawędzi. Wycinanie laserowe generuje też minimalną ilość odpadów.

Za pomocą lasera można uzyskać bardzo dokładne kształty. Powtarzalność elementów to duża zaleta tej metody, która sprawia, że cięcie laserem cieszy się dużym zaufaniem i znajduje częste zastosowanie. Ta metoda daje gwarancję, że każdy element, profil, rura, blacha obrabiana laserem będzie mieć taki sam kształt i właściwości.

Wycinanie laserowe to metoda niezbędna wszędzie tam, gdzie niezbędna jest precyzja co do milimetra. Umożliwia tworzenie precyzyjnych wzorów w dość krótkim czasie. Wycinane elementy są od razu gotowe do użycia, nie wymagają dodatkowej obróbki. Za pomocą lasera można ciąć różne materiały, nie tylko metal, ale również szkło i drewno.

Odmiany cięcia laserem

Rodzaj cięcia zależy od właściwości obrabianego materiału. Wyróżniamy trzy odmiany cięcia: cięcie ze spalaniem materiału, cięcie z odparowaniem materiału, cięcie ze stapianiem i wdmuchiwaniem materiału. Cięcie przez wypalenie polega na tym, że materiał wypalany jest przez strumień tlenu i przez mieszaninę gazów zawierających tlen. Cięcie przed odparowanie polega na odparowaniu materiału w atmosferze gazu obojętnego. Cięcie przez topnienie i wydmuchiwanie polega na stopieniu materiału i usunięciu go strumieniem gazu obojętnego.

Koszty usługi

Koszty usługi cięcia laserowego zależą od kilku czynników. To przede wszystkim materiał, jego rodzaj i grubość. Kolejny czynnik to wielkość zamówienia i stopień skomplikowania wycinanych elementów. Im elementy bardziej skomplikowane, tym więcej precyzji wymaga realizacja zamówienia.

Nowoczesne urządzenia są bardzo dokładne i precyzyjne. Można je ustawiać pod indywidualne wymagania i stosować nawet przy pojedynczych produktach i przy niewielkich seriach.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy