reklama
reklama

Chcesz nieść pomoc osobom zmagającym się z uzależnieniem? Zapisz się na studia z misją!

Region, Wadowice, Andrychów, Sucha Beskidzka, Kalwaria Zebrzydowska, Kęty Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 17.02.2025 11:03,
Widzisz się w roli terapeuty, który pomaga osobom uzależnionym wrócić na dobre tory i odzyskać życie bez nałogu? Jeśli czujesz, że Twoim powołaniem jest pomoc innym, a jednocześnie chcesz zdobyć kwalifikacje w zawodzie, który ma realny wpływ na życie ludzi, dowiedz się więcej o studiach z terapii uzależnień!
Chcesz nieść pomoc osobom zmagającym się z uzależnieniem? Zapisz się na studia z misją!

Terapeuta uzależnień – specjalista, który daje nadzieję

Uzależnienie jest chorobą, która dotyka nie tylko osobę bezpośrednio dotkniętą problemem, ale również jej bliskich, rodzinę i przyjaciół. Mogą one objawiać się na wiele sposobów – od alkoholu i narkotyków, przez hazard, aż po uzależnienia behawioralne, takie jak kompulsywne korzystanie z internetu czy zakupoholizm. To trudny czas, pełen niepewności, lęku i często poczucia bezsilności. Osobą, która pomaga uzależnionym wrócić do pełnego dobrostanu psychiczno-fizycznego bez nałogu, jest terapeuta uzależnień. To specjalista, który staje się przewodnikiem w trudnej drodze do wyzdrowienia, oferując profesjonalne wsparcie, zrozumienie i empatię.

Rola terapeuty w procesie wychodzenia podopiecznego z uzależnienia jest kluczowa i nieoceniona. W terapii podzielonej na etapy specjalista począwszy od wyjaśnienia istoty i mechanizmów uzależnienia stosuje szereg metod i technik mających na celu zbudowanie w świadomości pacjenta trwałej motywacji do pokonania nałogu i trwania w postanowieniach już po zakończeniu leczenia. Wychodzenie z uzależnienia to trudny i często wieloletni proces, dlatego tak ważne jest, aby był on przeprowadzany pod kontrolą wykształconego terapeuty.

Do kogo skierowane są studia z terapii uzależnień?

Terapeuta uzależnień w swojej pracy zmierzy się z wieloma wyzwaniami, ale przede wszystkim będzie to praca z człowiekiem, jego emocjami, historią życia i trudnościami, które doprowadziły do nałogu. Przyszły terapeuta powinien odznaczać się cierpliwością, wrażliwością na drugiego człowieka oraz współczuciem, dzięki którym zbuduje relację opartą na wzajemnym szacunku i zaufaniu z osobą uzależnioną. Ten zawód wymaga jednak umiejętności stawiania granic i wyrażania swojego zdania w sposób stanowczy oraz niemałej odporności na stres, ponieważ sesje terapeutyczne mogą być emocjonalnie obciążające.

Rozwijanie swoich kompetencji zawodowych na studiach podyplomowych z terapii uzależnień jest szczególnie rekomendowane absolwentom studiów wyższych o profilu społecznym, a także psychologom, psychiatrom, nauczycielom i pedagogom oraz pracownikom socjalnym.

Studia podyplomowe dopasowane do Ciebie

Jeśli czujesz, że studia z terapii uzależnień są ścieżką edukacyjną, którą chcesz podążyć, warto rozpocząć je na renomowanej uczelni łączącej jednocześnie tradycję i nowoczesność. Takie cechy posiada Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego gwarantująca swoim studentom najwyższe standardy nauczania dzięki współpracy z ekspercką kadrą wykładowców z topowych, polskich i zagranicznych uczelni.

Niewątpliwym plusem studiowania w WSKZ jest kształcenie na studiach podyplomowych w formie online, co umożliwia zdobywanie wiedzy i poszerzanie kwalifikacji absolwentom studiów wyższych, którzy mają zarówno zobowiązania prywatne jak i zawodowe.

Warto również podkreślić, że po zakończeniu wybranego kierunku każdy uczestnik otrzymuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych, które spełnia wymagania wynikające z nowelizacji rozporządzenia dotyczącego dokumentacji potwierdzającej przebieg i ukończenie studiów podyplomowych oraz kształcenia specjalistycznego.


- artykuł sponsorowany -

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy