reklama

Bon na zdrowie, czyli darmowe badania dla 40-latków. Jakie badania zapowiada rząd?

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 21.06.2021 14:35, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Choć wiele osób o tym zapomina, regularne badania profilaktyczne powinny być podstawą dla każdej osoby. Szczególnie jest to ważne, kiedy osiąga się już pewien wiek. Zawsze warto kontrolować swoje zdrowie oraz mieć na względzie, że istnieje wiele chorób i dolegliwości, które można całkowicie wyleczyć, kiedy są wykryte we wczesnym stadium. W niniejszym artykule przedstawione zostaną badania, które powinien wykonać każdy 40-latek, a także pakiet darmowych badań dla osób po 40. roku życia.
Bon na zdrowie, czyli darmowe badania dla 40-latków. Jakie badania zapowiada rząd?

Badania dla 40-latków - morfologia, badanie cholesterolu, trójglicerydów i glukozy

Są to jedne z ważniejszych badań, jakie powinna profilaktycznie wykonywać każda osoba po 40. roku życia. Morfologia, a konkretniej morfologia z rozmazem, to badanie, które jest jednym z podstawowych. Jego wykonanie pozwala na wykrycie wielu nieprawidłowości, a przede wszystkim stan czerwonych i białych krwinek. Odchylenia od normy w wynikach morfologii mogą także ukazać stany zapalne w organizmie.

Kolejnym z badań, które poleca się wykonać po 40. roku życia to badanie poziomu cholesterolu. Kontrola jego poziomu pozwala na zapobieganie chorobom miażdżycowym, oraz chorób wątroby. Badanie triglicerydów odzwierciedla z kolei poziom spożycia tłuszczów. Stanowi uzupełnienie do badania cholesterolu, a razem pomagają określić profil lipidowy człowieka. Niezwykle ważne jest też badanie glukozy. Powinni o nim pamiętać mężczyźni, którzy są w grupie ryzyka zachorowania na chorobę, jaką jest cukrzyca. Aby dowiedzieć się więcej na temat tych badań, warto odwiedzić stronę wapteka.pl.

Badanie EKG po 40. roku życia

Mężczyźni po 40. roku życia powinni również pamiętać o wykonywaniu EKG. Jest to badanie, które ukazuje stan pracy serca. To szczególnie ważne, ponieważ choroby serca stanowią niestety najczęstszą przyczynę przedwczesnych zgonów wśród panów w Polsce. Dlatego właśnie regularne monitorowanie pracy mięśnia sercowego jest niezwykle ważnym badaniem, którego nie należy pomijać.

Inne badania dla 40-latków

Wśród 10 badań, które powinien wykonać każdy mężczyzna po czterdziestce, można wskazać także kilka innych, równie istotnych badań. Są to takie badania, jak: badanie poziomu TSH, ALT, a także wapnia całkowitego w surowicy. Są to ważne badania, które pomagają zobrazować stan konkretnych narządów i ewentualne ich dolegliwości. Taka regularna diagnostyka jest w stanie zapobiec różnym dolegliwościom w przyszłości, dzięki wdrażaniu odpowiednich leków, suplementów, itd.

Bon na zdrowie, czyli darmowe badania dla 40-latków

Trwają prace nad Bonem na zdrowie, który ma być wsparciem rządu dla osób po 40. roku życia. Jego celem jest skuteczna diagnostyka i profilaktyka. W jaki sposób będzie można otrzymać taki bon? Oczywiście jednym z warunków jest ukończenie 40 lat. Następnie należy zalogować się na Internetowe Konto Pacjenta i wypełnić zamieszczoną tam ankietę, a na jej podstawie otrzymać będzie można skierowanie na darmowe badania profilaktyczne. Zakres badań, jakie będzie można wykonać, zapowiada się obiecująco. Wśród nich znaleźć będzie można wspomniane wcześniej badania, a także: badanie prostaty, jak i oczywiście badania skierowane do kobiet, czyli mammografia oraz cytologia. Bon taki ma promować badania profilaktyczne i ułatwiać ich wykonanie dla osób po 40. roku życia.

Warto dbać o siebie i wykonywać regularne badania profilaktyczne, a Bon na zdrowie na pewno będzie w tym pomocny.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy