reklama

Akupunktura - złamania i urazy skrętne kończyn górnych i dolnych

Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 17.11.2022 18:25,
Centrum Rehabilitacji przy ul. Legionów w Andrychowie.
Akupunktura - złamania i urazy skrętne kończyn górnych i dolnych

Akupunktura ma najlepsze efekty w przyspieszeniu procesów odbudowy organizmu po złamaniach. Zmniejsza obrzęki czyli zaleganie zastoiny ,które jest wynikiem zmniejszenia przepływów płynów w wyniku unieruchomienia, zwiększa przepuszczalność naczyń włosowatych.

Pobudza angiosomy (zakończenia nerwowe, ) i naczyniowe. Zmniejsza ryzyko powstawania" stawów rzekomych", gdzie nie dochodzi do wypełnienia w przestrzeni w miejscu złamania tkanką kostną tylko tkanką włóknisto-chrzęstną.

Czas jesienno-zimowy to okres masowych urazów skęceń stawów skokowych oraz złamań kończyn dolnych i górnych.


Każdego dnia ludzie doświadczają bólu i urazów z prostych przyczyn. Można nabawić się zesztywnienia karku źle śpiąc lub skręcić kostkę niewłaściwie uprawiając sport lub złamać kość w wypadku.

Wiele z tych urazów nie jest groźnych i nie wymaga szczególnej uwagi medycznej. Ale jeśli nie są one leczone lub są leczone nieprawidłowo, mogą stać się przewlekłe. Jednym z najlepszych sposobów, które pomagają na wiele rodzajów urazu fizycznego (np. złamań, skręceń , bólu, stanu zapalnego, obtłuczeń i naciągnięć) jest medycyna chińska, a zwłaszcza akupunktura.


Ostre urazy zazwyczaj przejawiają się umiarkowanym lub ostrym bólem, obrzękiem, zaczerwienieniem i gorącem. Są one zwykle zlokalizowane w obszarze urazu. Poprzez akupunkturę dystalną możemy z innych obszarów ciała wpłynąć na poprawę krążenia na odbudowę zakończeń nerwowych , receptorów bolowych które mogą być stosowane w celu zmniejszenia stanu zapalnego, zmniejszenia obrzęku i uśmierzenia bólu.

Zapraszam do gabinetu akupunktury

Centrum rehabilitacji Agata Krzywoszyja
Andrychów ul Legionów 7
tel 576633395

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy