reklama

10 rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed zakupem mieszkania

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 22.08.2022 08:03, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Po spędzeniu trochę czasu na wynajmie zdasz sobie sprawę, że powinieneś przestać wyrzucać pieniądze na czynsz miesiąc po miesiącu i kupić dom lub mieszkanie. Jeśli zamierzasz kupić swoje pierwsze mieszkanie w życiu, w tym artykule pokażemy Ci listę rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed zakupem swojego pierwszego mieszkania . Sporządziliśmy tę listę, żebyś w przyszłości był świadom rzeczy na które należy zwrócić szczególną uwagę i które musisz wiedzieć przed zakupem, aby unikać przykrych niespodzianek i oczywiście ostrożnie inwestować w swoją przyszłość.
10 rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed zakupem mieszkania


· Wpierw zdecyduj, na jakiej powierzchni chcesz kupić mieszkanie.Może to wiązać się ze spędzeniem trochę czasu w tym obszarze lub przynajmniej zrobieniem pewnych badań w swoim domu , tak żeby byś pewnym jakim metrażem jesteśmy zainteresowani.

· Zanim kupisz, zbadaj rynek, aby upewnić się, że uzyskujesz dobry stosunek jakości do ceny danego mieszkania .Porozmawiaj z niezależnymi rzeczoznawcami i agentami nieruchomości i sprawdź ceny ostatnich sprzedaży w okolicy.Nie polegaj na poradach dewelopera lub jego agenta.Jest to szczególnie ważne, jeśli wykupujesz plany.Musisz wiedzieć, że wartość wykończonego mieszkania będzie odzwierciedlać przynajmniej to, co zapłaciłeś .

· Odwiedź jak najwięcej miejsc, szukając nieruchomości, które odpowiadają Twoim kryteriom, dzięki czemu będziesz mieć dobre pojęcie o tym, co możesz kupić za swoje pieniądze. W tym celu warto prześwietlić oferty portali internetowych w których tego typu ofert jest bardzo dużo i w bardzo dużym stopniu ułatwia to proces wstępnego poszukiwania własnego lokum. Przemyśl też czy mieszkanie które chcesz zakupić ma być w Polsce. Czasem ze względów zarobkowych warto poszukać mieszkania w Niemczech , albo domu w Wielkiej Brytanii czy jakiejś ciekawej nieruchomości we Francji. To może w perspektywie czasu bardzo się opłacać

Załóżmy teraz , że znalazłeś już swoje wymarzone mieszkanie…

· Sprawdź, czy interesująca Cię nieruchomość znajduje się w pobliżu wymaganych udogodnień, na przykład sklepów, transportu publicznego, parków, szpitali, szkół, przecz kola, pracy, siłowni itp. – Cenna wskazówka, jeśli chcesz trochę zarobić.

· Decydując się na zakup mieszkania, zastanów się, czy w pobliżu budynku znajdują się kluby, kawiarnie lub inne miejsca z muzyką na żywo. Jaki jest ruch w okolicy – czy w godzinach szczytu będzie głośno? Czy hałas wpłynie na Twój styl życia? Dobrym pomysłem jest umówienie się na oględziny budynku wieczorem lub w godzinach szczytu przed wyrażeniem zgody na zakup. – Teraz mam mieszkanie w pobliżu baru non stop i od czasu do czasu ludzie upijają się w nocy i robią dużo hałasu co jest dość dużym problemem dla lokalnej społeczności

· Ile lat ma budynek? Należy wziąć pod uwagę wiek budynku. Czy jakieś obiekty mogą wymagać naprawy lub wymiany? Zdecydowanie zaleca się uzyskanie raportu architekta lub inżyniera na temat budynku przed podjęciem decyzji o zakupie.

· Jakie są na przykład środki bezpieczeństwa, czy każdy może wejść do budynku? Czy są jakieś kamery bezpieczeństwa?

· Czy mieszkanie ma balkon, dzięki czemu można cieszyć się widokiem lub popołudniowym słońcem? A może jesteś zablokowany przez inne budynki lub stoisz w złym kierunku na słońce?

· Jakie są opłaty za utrzymanie? Wiele osób nie zastanawia się nad tym aspektem przy zakupie nowego mieszkania. Obejmują one zasadniczo podatek miejski, podatek od nieruchomości, podatek VAT, opłaty za wodę, powszechne opłaty za elektryczność, opłaty za windy i opłaty za wynajętą ​​pomoc, np. za sprzątanie śmieci i ochronę. Dowiedz się, ile wynosi opłata za utrzymanie, co jest wliczone, a teraz wliczone w opłatę. Na przykład opłaty za parkowanie samochodu mogą być oddzielne.

· Jeśli masz samochód, to musi być ważne pytanie. Czy będzie zapewniony parking i czy trzeba za to dodatkowo płacić? Skontaktuj się ze sprzedawcą mieszkania, czy jego/jej miejsce parkingowe będzie dla Ciebie dostępne. Jeśli poprzedni właściciel nie miał pojazdu, porozmawiaj z sekretarzem stowarzyszenia i poproś o miejsce parkingowe.

Uff teraz jestem pewien, że niektórzy z moich czytelników mogą mieć kilka cennych wskazówek, którymi mogliby się podzielić na ten temat.

Pozdrawiam Marek Tobiasz zespół Next-Immo

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy