Zniszczyli kilka przystanków. Starty to ponad 10 tys. zł

, Wiadomości, 16.03.2016 10:30, a
czasami udaje się zatrzymać wandali, którzy niszczą wiaty przystankowe. tak było w tym przypadku.
Zniszczyli kilka przystanków. Starty to ponad 10 tys. zł

12 marca ok. 2:30 w nocy dyżurny policji w Suchej Beskidzkiej otrzymał zgłoszenie o agresywnie zachowujących się osobach w rejonie przystanku na ul. Mickiewicza blisko Rynku w Suchej Beskidzkiej. Mieli oni niszczyć przystanek.

 

- Od razu na miejsce udali się policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego, którzy w trakcie dojazdu zauważyli, w zatoczce innego przystanku znajdującego się na przeciw budynku sądu, samochód marki Audi A6, przy którym stało pięciu młodych mężczyzn. Z uwagi, iż mogli to być sprawcy uszkodzenia, zostali przewiezieni do komendy w celu wyjaśnienia okoliczności – informuje Anna Gąsiorek-Rezler, rzecznik KPP Sucha Beskidzka.

 

Jak się okazało policjanci precyzyjnie wytypowali wandali, gdyż trzech z nich faktycznie dokonało zniszczeń, ale nie tylko jednego przystanku.

 

 

W czasie kiedy przebywali oni w budynku komendy okazało się, że wcześniej rzucając koszami i kopiąc nogami uszkodzili elementy wiaty przystanku w rejonie suskiego liceum, powodując straty w wysokości 2475 zł, a na przystanku w rejonie galerii handlowej, gdzie rozbili 3 szyby hartowane i gabloty informacyjne straty wyniosły prawie 4500zł. 

 

Oprócz tego uszkodzili donice z ozdobnymi krzewami przy jednym z lokali gastronomicznych przy tym przystanku narażając właścicielkę na stratę 540 zł.

 

Młodzi wandale nie poprzestali na tym jednak i udali się na plac targowy przy ul. Zamkowej, gdzie najpierw uszkodzili zaparkowany samochód BMW X3 rozbijając kamieniami 2 szyby na sumę strat 1100zł, a następnie uszkodzili elementy wyposażenia budynku biurowego wyłamując ramę okienną, rozbili drzwi wejściowe, wieżę stereo, zniszczyli instalację odgromową, powodując straty w wysokości 3500zł. Ogólnie Gmina Sucha Beskidzka poniosła straty na kwotę 10470zł.  

 

Mężczyźni w wieku 24-29 lat są mieszkańcami gminy Stryszawa, przyznali się do wszystkich zarzutów, ale nie potrafili wytłumaczyć dlaczego dokonali tych zniszczeń. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

info: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

dbolec07, 16.03.2016 16:04

powinni zapłacić za straty!!!