Zatrucie tlenkiem węgla, bo komin był zaniedbany

, Wiadomości, 26.12.2016 12:00, (red)
Pomocy medycznej udzielono jednej osobie.
Zatrucie tlenkiem węgla, bo komin był zaniedbany

W niedzielę (25.12) wieczorem służby ratunkowe interweniowały w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie w jednym z domów przy ul. Zjednoczenia doszło do zatrucia tlenkiem węgla.

 

Pomocy udzielono starszej pani.


- Przyczyną zatrucia było najprawdopodobniej cofnięcie spalin z zaniedbanego przewodu kominowego. Na miejscu byli również obecni strażacy z JRG Wadowice, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja - informują strażacy z OSP Kalwaria Zebrzydowska.

 

Strażacy przypominają: za stan przewodów kominowych odpowiada właściciel bądź zarządca nieruchomości. Przegląd przewodów kominowych powinien być wykonywany nie rzadziej niż raz w roku. Utrzymywanie przewodów kominowych i wentylacyjnych w czystości, zmniejsza się zagrożenie zatruciem tlenkiem węgla, który jest śmiertelnie niebezpieczny!

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy