Zamieszanie na placu Mickiewicza. Sypią się mandaty

, Wiadomości, 09.01.2016 11:30, (red)
Zamieszanie na placu Mickiewicza w Andrychowie. Policja wzięła się za kierowców.
Zamieszanie na placu Mickiewicza. Sypią się mandaty

Jak zwykle w sobotę ruch w centrum Andryhcowa jest większy niż zwykle. Wielu kierowców parkuje swoje auta na placu Mickiewicza – od strony ulicy Legionów. A zgodnie z obowiązującym oznakowaniem tam parkować nie wolno (poza mieszkańcami, dostawcami i najemcami lokali).

 

W ostatnich miesiącach był jednak spokój. Policjanci i strażnicy miejscy odpuszczali. W sobotę do akcji wkroczyła policja. Nie wiadomo, czy ma to związek z niedawnymi zmianami w kierownictwe andrychowskiego komisariatu – komendantem został dotychczasowy naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w Oświęcimiu.

 

W sobotnie przedpołudnie na placu Mickiewicza było bardzo nerwowo. Posypały się mandaty. Polały się nawet łzy. Jedna z mieszkanek - jak nam powiedziała - przyjechała kupić pampersy dla dziecka z pobliskiej hurtowni, bo jest taniej. Pampersy kupiła, a na dokładkę dostała mandat.

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

petarda, 10.01.2016 15:53

Ja sie pytam, czy zegarki byly z homologacja ??

tipacz, 10.01.2016 13:42

Co do komentarzy - zapomnijcie że zablokuja. Każdy wpis to dodatkowe wejście na stronę i potencjalnie większą szansa dla reklamodawców. Co do mandatów to również jestem ZA! Jeśli ktoś chce to znajdzie miejsce do zaparkowania. Sam osobiście nigdy nie parkuje na płatnych parkingach a zawsze znajdę miejsce postojowe -legalne. Kolejna sprawa to wspomniane przez krytyk-a przejezdzanie na czerwonym świetle i blokowanie skrzyżowania pod kauflandem - tego powinna policja pilnować.

Radio.Ma.Ryja, 10.01.2016 11:04

Pewnie policję wezwał pan P. fotograf . . . Przypominam żeby wrzucić grosza do puszki bo dziś WOŚP......Igor z partnerem także możesz przyjść....no ale wolisz caritas pewnie chociaż nie dałbys kasy nawet partnerowi na prezerwatywy.

igor1234, 10.01.2016 10:51

kopiuj-wklej z tvn albo GWna... . . bezmózgi mają własne przemyślenia pod warunkiem że usłyszą je od lisa,olejnik albo innego szechtera...nie przeszkadzają im setki esbeków w tzw komitecie obrońców demokracji - buhahahaha ale przeszkadza jeden z PIS... . . żałosne typy wychowane na GWnie...

dr_house, 09.01.2016 20:01

@igor1234 bezmózg to Ty jesteś bo podszywasz się pod Kaczke wystylizowanego na Kim Dzong Una. Jeżeli wspominasz już o SB to zapytaj prokuratora Piotrowicza co robił w stanie wojennym.

mark7, 09.01.2016 19:59

Szanowny Janie !!! Nie torturuj mnie proszę!!!!!

rafi, 09.01.2016 19:40

Komentarz usunięty przez autora.

igor1234, 09.01.2016 19:36

na FB usuwają konto za zepsuty pedał w rowerze,na Mam Newsa za esbeckiego bękarta,ciapaci gwałcą niemieckie kaszaloty,komuchy i złodzieje bronią w Polsce demokracji,bezmózgi podszywają się pod doktora ze znanego serialu a facet w czerwonych gaciach co roku kręci lody w zimie... . . . się porobiło...

dr_house, 09.01.2016 19:18

@JasiuWedkarz zapomniałeś dodać do swojej wypowiedzi "PROSZE bardzo o usuniecie mozliwosci komentowania waszych artykulow !" a naczelnym zrobić Pietrasa. Naoglądałeś się jak majstrują przy ustawach i teraz Ci palma bije na łeb. Wracając do tematu to nie rozumiem zdziwienia ludzi którzy dostali mandaty ewidentnie łamiąc przepisy.

JasiuWedkarz, 09.01.2016 19:00

@mark7 Chodzilo mi o to ze jesli redakcja nie zdecyduje sie na kroki by usunac komentowanie newsow, by banowala uzytkownikow ktorzy jak mantre wciskaja polityczne komentarze przy kazdej okazji. Jest ich tu kilku. No fb zaden sie nie wychyli ze swoimi pogladami pod newsem a tu hulaj dusza.

mark7, 09.01.2016 17:57

ordnung muus sein gesagt JAROSLAW

Betty, 09.01.2016 17:42

Brawo Policja! Przepisy są po to, żeby je przestrzegać! Parkingi platne kosztują grosze w porównaniu do tych w Wadowicach czy Bielsku-B. a i tak stoją pustawe. Niech jeszcze Policja zainteresuje sie parkujacymi na chodnikach poza rynkiem...

azquit, 09.01.2016 17:26

Komentarz usunięty przez autora.

mark7, 09.01.2016 17:22

Jeżeli nie można komentować newsów ,to nie można też banować komentujących. A w Wieprzówce , nie pływają pomyje i szlam tylko pstrągi. Twoja wiedza na temat komputera i wędkarstwa jest podobna .Do zobaczenia w Graboszycach!!!!

JasiuWedkarz, 09.01.2016 17:08

Do redakcji. PROSZE bardzo o usuniecie mozliwosci komentowania waszych artykulow ! mam juz dosc ty hejterow przekrzykujacych sie kto jest czemu winien ! BO pis to, bo PO to... no ludzie na rany chrystusa takie szlam i pomyje jak tu to w wieprzowce nie plywaja nawet. Banowac konta by sie przydalo i to od razu na ip

mark7, 09.01.2016 17:06

Cześć kacza pokrako!!!! Fanie telewizji misyjnej i niewysokiego gościa z kudłatą prawą dłonią ! Ja wiem ,że Niesiołowski chciał wstąpić do PiS-u, ale nie sprostał wymaganiom stawianym przez tą partię . Nie był prokuratorem ,ani byłym komuchem ,co nie mogło znaleźć zrozumienia u kurdupla . Co innego Piotrowicz!!! Ten ma właściwą przeszłość, i udane nawrócenie. Tak więc kończę tradycyjnym pożegnaniem: szczęść boże towarzyszu!!!!

igor1234, 09.01.2016 16:38

Niesiołowski wychował stado ujadających bękartów wychowanych na tvn i GWnie ... . . PIS i Kaczyński to dla nich powód obłędu... . . Jeśli ktoś nie wie to jakiś czas temu Niesiołowski chciał do PIS-u - Kaczor nie pozwolił....

bogna38, 09.01.2016 15:58

asquit ty człowieku nawet przy łamaniu przepisów ruchu drogowego uderzasz w jeden temat czyli pis i i rzadzący w Andrychowie.Człowieku ty chyba nie masz nic więcej w głowie ???umiesz pisac jedno i to samo nawet gdyby napisano o ubikacjach to tez zacząłbys wstawiać kawałki o polityce.Lecz się człowieku ,bo ta nienawiść cię wykończy

arquit, 09.01.2016 15:50

parodia...

azquit, 09.01.2016 15:16

Komentarz usunięty przez autora.

corleone, 09.01.2016 15:15

Dużo tych funkcjonariuszy w Andrychowie z Oświęcimia i okolic ...Od chwili kiedy Pan Agent PZU i dyrektor tamtejszego oddziału został w Andrychowie ,,najjaśniejszym słoneczkiem'' to mamy wice Burmistrza z Oświęcimia Redaktora Naczelnego Nowin Andrychowskich z Kęt, Dyrektora Centrum Kultury z Brzeszcz najprawdopodobniej niezliczoną ilość urzędników i pracowników w podległych placówkach,, a co poniektórzy z nich na korytarza w UM Andrychów takie toczą rozmowy: ,,wiesz jechałem dziś do pracy taki korek był przed Łękami że omal się nie spóźniłem trzeba było nadrobić na tej prostej przez Bulowice...'' no cóż podobne rozmowy mają miejsce w Andrychowie tyle że nie na korytarzach UM a w holu Powiatowego Urzędu Pracy filia Andrychów tyle że meritum rozmowy jest inne i środek lokomocji również. Teraz jeszcze komendant Andrychowskiego Komisariatu z Oświęcimia !!! Brawo wspaniale. Życzymy nowemu szefowi Andrychowskiej Policji wiele dobrego ale również POMYSŁOWOŚCI W ROZWIĄZYWANIU PROBLEMÓW PODOBNYCH jak ten z dziś na Placu Mickiewicza. Dziś wyglądało to tak jakby komuś brakowało kilku kilkunastu mandatów do zamknięcia statystyk. Ale cóż poradzić Prawo jest Prawem lecz jak widać od października nie ma nic wspólnego ze SPRAWIEDLIWOŚCIĄ.

krytyk, 09.01.2016 14:59

Brawo policja. Zero tolerancji. Teraz pora postawić nieoznakowany radiowóz na światłach i karać za przejazd na czerwonym i wjezdzanie na siłę zajmując dwa pasy na Krakowskiej oraz za pieszych szczególnie niepozdrawiam cyganke przebiegające między autami z Przystanku do komisariatu!

asquit, 09.01.2016 14:49

pis czyli prl bis trzeba szukać pieniążków bo się wiele naobiecywało nie mając na to pokrycia

Sprawiedliwosc, 09.01.2016 14:43

Śmieszna pani od pampersów ! 1,50 zł do parkomatu sępiła i chciała jeszcze łamać przepisy ! Brawo policja , porządek i dyscyplina zdrowiem społeczeństwa .

byczek, 09.01.2016 14:31

Nowa miotła to i nowe porządki. :)

cath, 09.01.2016 14:31

Gdy Policja karała mandatami przynajmniej połowa miejsc na płatnych miejscach postojowych była pusta (złotówka za 30 minut,50 groszy więcej za godzinę)parking koło Kościoła tez był pustawy.Znaki są po to by ich przestrzegać.Zauwazylem tez ze powstaje nowy parking koło miejskich szaletów wzdłuż jednokierunkowej

xpek, 09.01.2016 14:23

nowy komendant chce się pewnie wykazać przed przełożonymi skutecznością to proste

wiktor, 09.01.2016 13:59

typowo polska logika -dziś stanę na zakazie -a jutro przejadę na czerwonym bo...bo przysłowiowe pampersy w głowie a powinny być na ..pośladkach.

kalafior, 09.01.2016 13:58

@barte Tak wczoraj te same osoby tez tam parkowały? Dla ciebie deszcz bedzie padał przez 4 długie lata,powodzenia!

byczek, 09.01.2016 13:57

Do wszystkich malkontentów w tej sprawie To akurat nie ma związku z rządami PiS-u. Nie po to ustanowino przepisy ruchu drogowego żeby je łamać. Po to powołana została POLICJA aby pilnować ładu i porządku publicznego. Wszystkich naruszających i łamiących obowiązujące przepisy nalezy karać. Jak przekroczycie predkość o 30km/h i zostaniecie złapani "na radar" przez patrol drogówki tez płaczecie że taka piękna prosta droga a nie można jechać szybciej. Dobrz że tam jest zakaz. Chyba nie pamietacie jak w latach 70-tych i 80-tych zlokalizowany był tam dworzec autobusowy. Jak się zjechały autobusy w godzinach szczytu to spaliny w oczy gryzły. Drugi aspekt. Jest parking bezpłatny koło hali sportowej. Jest bezpłatny parking koło kościoła sw. Macieja na Floriańskiej. W doopach się wam przewraca bo paru kroków się nie chce zrobić. A doopska rosną, brzuchy coraz większe az w końcu zawał i do piachu. Troszkę RUCHU!!!!! I mózgiem też!!!

barte, 09.01.2016 13:54

Tak dokładnie wczoraj podobno było to samo

kalafior, 09.01.2016 13:49

@barte nękać «ustawicznie dręczyć kogoś»

barte, 09.01.2016 13:46

Jak w zeszłym roku kilka mandatów wypisała straż Miejska to miejscowi Pisowcy piali że to wina Żaka. Jak teraz służby podległe pod rząd PIS (jakim jest policja ) nęka ludzi w sobotę to andrychowscy PISowcy pieją że to dobrze bo są znaki., Współczuję logiki i zakłamania własnego rozumu

obserwator2012, 09.01.2016 13:31

@ mobilna Jeśli teirdzisz,że to są przepisy naszego miasta to chyba nie powinnaś mieć prawa jazdy jak większość parkujących tam kierowców. Umiejętność parkowania samochodu to jeden z warunków zdania egzaminu na prawo jazdy

Emil, 09.01.2016 13:16

Jak to dobrze że są tu inni rozumni ludzie... Już się bałem że wypowiadają się tu tylko sami narzekający i odwołujący się do aktualnej władzy we wszystkich złach tego świata

kalafior, 09.01.2016 13:10

@asquit Przepisy i znaki nie sa po to aby je łamac czy na ozdobe,dostaną raz mandat to się nauczą.

JasiuWedkarz, 09.01.2016 13:07

W dup....ach sie wam poprzewracalo! Na fanpage mistrzow parkowania dokladnie widac co wyprawiaja kierowcy i jak szanuja przepisy ! Jedyny argument jaki posiadac to brak parkingow a ruszyc dup...e na piechote i przejsc 300m to juz sie nie chce ! Pod witryne sklepu autem zajechac i wtedy bedziecie zadowoleni leniwce zakichane. Niech nowy komendant zabierze sie za tych mistrzow parkowania i wlepia mandaty ile sie da ! Na chodnikach ludzia juz przejscie tarasujecie swoimi samochodzikami i jeszcze krzycza malo parkingow. Bylo sie zastanowic przed kupnem auta gdzie ja zaparkuje jak miejsca nie bedzie. Jesli parking jest dla mieszkancow i wlascicieli posesji to dlaczego ktos ma parkowac na ich miejscach ? czy wy drodzy kierowcy pozwalacie obcym parkowac na swoich pasesjach ? bronicie swojego jak wsciekle winlki ale nie swoje macie gdzies i dobrze wam !

Emil, 09.01.2016 13:00

Ale w czym wy ludziska widzicie problem? Że buractwo nie potrafi przestrzegać przepisów? nie dostrzega wyraźnie postawonych znaków zakazu, które są tam od dawien dawna? Prawda taka,że nie chce się im przejść kilka metrów dalej. Przy Kościele na górze jest wielki parking gdzie auto można postawić i potem przejść się kawałeczek dla zdrowia choćby i nawet, ale po co... Postawię auto na zakazie i może się uda. Raz drugi się udało, aż w końcu cwaniactwo nie popłaciło! W każdym mieście w centrum parkingi zazwyczaj są płatne więc tak będzie i u nas. (i od razu tłumaczę że sam często tam parkuję bo mieszkam w okolicy i wykupuję uczciwie abonament parkingowy). Jedni płacą uczciwie, a inni próbują obejść przepisy przez co raz na jakiś czas konieczny jest taki "nalot". Przykro mi że Pani musi zapłacić mandat bo wyskoczyła tylko do hurtowni by kupić coś taniej, ale nie tłumaczy to w żaden sposób łamania prawa drogowego!!!!!!!

asquit, 09.01.2016 12:53

w państwie jest to nazywasz po obowiązywało ludzkie podejście do ludzi a tu ewidentnie widać że policja ściąga kasę od ludzi bo PIS naobiecywał że będzie rozdawał pieniądze.

kalafior, 09.01.2016 12:47

Taaak bo w panstwie PO znaki zakazu nie obowiązywały?Plac stoi pusty i głupota jest tam ten zakaz ale pretensje to do burmistrza a nie do PIS .Za chwile deszczowa pogoda bedzie przez PIS bo za PO codziennie słonce świeciło !

mobilna, 09.01.2016 12:45

nie ma miejsc parkingowych w Andrychowie a taki duży plac stoi pusty !!nie wolno parkować bo co??? kostka brukowa sie zniszczy??!! brawo za wspaniałe przepisy naszego miasta!!!! byle by utrudnić!!!!

asquit, 09.01.2016 12:42

witamy w państwie PIS!!!!!!!a co wy sobie myśleliście że te 500 zł (jak będzie) to za darmo?????? pogięło was????? z jednej strony się zabiera, a drugiej rozdaje i wychodzi ładny propagandowy gest pod publiczkę a to dopiero początek władzy tych farbowanych pisowskich lisków. takich akcji ściągających pieniądze z obywateli Polski zapewne będzie więcej.było głosować na pisiorów???????