Zakochani w Andrychowie mają już 40 lat [FOTO]

, Wiadomości, 21.10.2016 17:00, PG
W piątkowe (21.10.) popołudnie w Pałacu Bobrowskich swoje urodziny obchodziło Towarzystwo Miłośników Andrychowa.
Zakochani w Andrychowie mają już 40 lat [FOTO]

 

Jubileusz 40-lecia istnienia Towarzystwa Miłośników Andrychowa zorganizowano w andrychowskim zamku a dokładniej w Izbie Regionalnej Ziemi Andrychowskiej.

 

Uroczystość rozpoczął prezes stowarzyszenia Jan Zieliński witając gości i zapraszając na konferencję. Przypomniał również burmistrzowi Tomaszowi Żakowi, który przybył na tę uroczystość, o obietnicy podpisania umowy w sprawie zakupu Pałacu Bobrowskich od właścicieli.

 

Konferencja naukowa odbyła się pn.: Rola organizacji pozarządowych w inicjowaniu, organizowaniu i rozwoju działań na rzecz zachowania lokalnego i regionalnego dziedzictwa kulturowego.  Wykłady poprowadzili dr M. Tylza - Janosz z Muzeum im. Kłosińkiego w Kętach, dr M. Szalbot z Uniwersytetu Śląskiego, A. Sarlej z Małopolskiego Instytutu Kultury w Krakowie oraz D. Balak ze stowarzyszenia Wadoviana. Spotkanie zakończyło się dyskusją. W drugiej części Jubileuszu otwarto wystawę fotografii i pamiątek TMA.

 

Towarzystwo Miłośników Andrychowa zawiązane zostało 15 maja 1976 r., za główny cel stawiając sobie „organizowanie i popieranie wszelkich zamierzeń i prac związanych z historią oraz ochroną i rozwojem kulturalnych i gospodarczych wartości miasta Andrychowa”

 

W 2012 roku Towarzystwo Miłośników Andrychowa otrzymało prestiżowy  tytuł "Zasłużony dla Gminy Andrychów" nadany przez Radę Miejską w Andrychowie.

 

Zobaczcie zdjęcia z Jubileuszu:

 

 

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

energiczna, 21.10.2016 21:45

Jasiek dobrze ze ty to prowadzisz inaczej by to chyba padło gratuluję kolejnej czterdziechy w twoim życiu powodzenia oby jak najdłużej