Weekend spotkań wigilijnych oraz jarmarków świątecznych

, Wiadomości, 16.12.2016 15:30, PG
Zobaczcie gdzie i o której gminy organizują Wigilię dla swoich mieszkańców oraz jakie atrakcję przedświąteczne odbędą się w poszczególnych miastach regionu w weekend (17-18.12.)
Weekend spotkań wigilijnych oraz jarmarków świątecznych

Andrychów

W niedzielę (18.12.) na placu Mickiewicza w Andrychowie w godz. 12.00 – 15.00 odbędzie się VII ANDRYCHOWSKA WIGILIA. W programie: życzenia wigilijne Burmistrza Andrychowa dla wszystkich mieszkańców Gminy oraz tradycyjne przekazanie światełka betlejemskiego przez harcerzy, kolędy w wykonaniu dzieci z Przedszkola Nr 5 w Andrychowie, koncert KAPELI BESKIDEK oraz występ grupy SZCZĘŚNIAKI z ZSS w Rzykach.

 

Także w niedzielę (18.12.) w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie odbędzie się Koncert Bożonarodzeniowy w wykonaniu POZNAŃSKIEGO CHÓRU CHŁOPIĘCEGO. Ceny biletów: 60 zł (sala widowiskowa, rząd 1 – 8), 50 zł (sala widowiskowa, rząd 9 – 18).

 

 

Natomiast we wtorek (20.12.) zapraszamy wszystkich naszych Czytelników na akcję "Choinki na święta od mamNewsa.pl". Od godz. 14.00 będziemy czekać na Was na placu Mickiewicza w Andrychowie z „żywymi choinkami” oraz wieloma innymi prezentami! Jeśli tylko chcecie spędzić z nami ten świąteczny czas przy muzyce i ciepłej zupie – przybywajcie!

 

Wadowice

Przez cały następny tydzień na wadowickim rynku trwał będzie Wadowicki Jarmark Świąteczny, którego uroczyste otwarcie odbędzie się w piątek 16 grudnia o godzinie 18.00. W czasie trwania Jarmarku organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla dzieci a w niedzielę (18.12.) „Wigilię u Wojtyłów”. Szczegóły na plakatach oraz na faceboku:

II Wadowicki Jarmark Świąteczny

Wigilia u Wojtyłów

 

 

W niedzielę (18.12.) o godz. 17.00 retransmisja baletu z teatru Bolszoi w Moskwie DZIADEK DO ORZECHÓW. Przedstawienie trwa 2 godziny i 15 min.

bilety:

30 zł bilet abonament – przy zakupie co najmniej trzech transmisji z wadowickiego sezonu 2016/2017

35 zł bilet ulgowy

40 zł bilet normalny

 

A w wadowickim kinie „Centrum” premiera:


ŁOTR 1. GWIEZDNE WOJNY – HISTORIE 

sci-fi, przygodowy, prod. USA, reż. Gareth Edwards, wyk. Feluicity Jones, Diego Luna, Ben Mendelshon, Alan Tudyk, Forest Whitaker, czas 133 min. od 10 l.

Najnowsza produkcja LucasFilm. Historia grupy rebeliantów zjednoczonych w śmiałej misji polegającej na kradzieży planów imperialnej Gwiazdy Śmierci. Na ekranie zobaczymy m.in. Felicity Jones i Foresta Whitakera.

bilety:

2D - 13 zł ulgowy, 16 zł normalny

3D - 16 zł ulgowy, 19 zł normalny

16 grudnia, godz. 16:30 (3D dubbing), 19:15 (2D napisy)

17 grudnia, godz. 16:30 (3D dubbing), 19:15 (2D napisy)

18 grudnia, godz. 11:00 (3D dubbing) 14:00 (3D dubbing), 20:00 (2D napisy)

 

Kęty

W Kętach także będzie miało miejsce spotkanie wigilijne. W sobotę (17.12.) o godz. 15.00 płycie rynku odbędzie się IV Spotkanie Wigilijne z OSP Kęty dla osób ubogich, samotnych, potrzebujących a także wszystkich, którzy chcą spędzić ten przedświąteczny czas wraz ze strażakami.

 

 

W tym samym dniu od godz. 13.00 na kęckim rynku odbędzie się akcja „Choinki na święta od mamNewsa.pl”. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą otrzymać "żywą choinkę", spędzić czas z mamNewsa.pl oraz strażakami z OSP Kęty przy dobrej muzyce i ciepłym posiłku. Oprócz choinek przygotowaliśmy dla Was także mnóstwo innych prezentów i niespodzianek. Przybywajcie!

 

A w niedzielę (18.12.) od godz. 11.00 na rynku w Kętach będzie działał Jarmark Bożonarodzeniowy. W programie przewiduje się m.in. stoiska rękodzielnicze, wspólne kolędowanie, miody z domowej pasieki i inne specjały...

Na scenie plenerowej wystąpią m.in. dzieci oraz młodzież z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 1 w Kętach wraz z instruktorem Małgorzatą Czech, ZPiT Kęty oraz ZPiT Małe Kęty, zespół San Damiano.

 

 

Repertuar kina dK w Kętach:

 

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć        

film familijny/Fantasy/ Przygodowy, prod. USA/ Wielka Brytania, reż. David Yates, w roli gł. Eddie Redmayne, Katherine Waterston, Dan Fogler, Jon Voight, Colin Farrell

Siedemdziesiąt lat przed tym, jak Harry Potter czyta książkę autorstwa Newta Skamandera, pisarz przeżywa niezwykłe przygody w tajemniczym, nowojorskim stowarzyszeniu czarownic i czarowników.

 

 

ZAĆMA

prod. pol, reż. Ryszard Bugajski, w roli gł. Maria Mamona, Małgorzata Zajączkowska, Janusz Gajos, Marek Kalita

Druga połowa lat. 50. Julia Brystygierowa, zwana "Krwawą Luną", to eks-funkcjonariuszka Ministerstwa Bezpieczeństwa. Tam, jako szefowa owianego złą sławą Departamentu V, osobiście i z sadystyczną zawziętością katowała więźniów politycznych. Słynęła z donosów do NKWD, nie oszczędzając swoich partyjnych towarzyszy. Teraz, szukając porady duchowej, ubiega się o prywatną audiencję u prymasa Stefana Wyszyńskiego.

 

 

Piątek, 16.12
godz. 18.00 KINOdk Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, przygodowy, fantasy, prod. USA/Wielka Brytania

Sobota, 17.12
godz. 15.00 KINOdk Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, przygodowy, fantasy, prod. USA/Wielka Brytania
godz. 17.30 KINOdk Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, przygodowy, fantasy, prod. USA/Wielka Brytania
godz. 20.00 KINOdk Zaćma, biograficzny, prod. Polska

Niedziela, 18.12
godz. 15.00 KINOdk Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, przygodowy, fantasy, prod. USA/Wielka Brytania
godz. 17.30 KINOdk Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, przygodowy, fantasy, prod. USA/Wielka Brytania
godz. 20.00 KINOdk Zaćma, biograficzny, prod. Polska

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy